Wpis z mikrobloga

Pracuje aktualnie w pythonie, niestety żaden popularny framework.
Mam możliwość zmiany pracy jako QA Tester, testy automatyczne oparte na pytest oraz selenium.
Lubię pisać kod i nowe funkcjonalności, przez co nie wiem co o tej opcji myśleć. Podali byście jakieś za/przeciw? Jak to widziecie? Może ktoś kto ma styczność z pytest może opisać jak wygląda pisanie kodu w tym frameworku. Jest miejsce na kreatywnośc czy raczej klepanie powtarzalnego kodu?
#qa #testowanieoprogramowania #programowanie
  • 14
@dzdzony: A kto jak nie ty ma wiedzieć czy chcesz programować czy testować.
Tester ma mniejsza odpowiedzialność za mniejsze pieniądze. Testy nie musza być ultra wydajne, nie musza byc bezpieczne i nigdy ale to nigdy tester nie staje przed jakimkolwiek wyzwaniem. Wiec spokój ducha i brak zmartwień za mniejszy hajs.
Do tego widziałem sporo testerów co dorabiają jak scum master, czyli stanowisko którym gardzi większość programistów
@dzdzony: A co do programowania w popularnych i tych mniej frameworkach - większość programistów których znam jednych hobbystycznie się ich doucza i analizuje żeby potem forsować w mniej znaczącym projekcie. Testerzy natomiast musza znać excela bo sporo raportów z testów w praktyce później powstaje w excelu. Programista ma #!$%@? w naukę excela i prędzej sam napisze gowno aplikacje do raportów z testów niż ściągnie excela (poparte doświadczeniami i życiem).

Sam sobie
Chyba najbardziej mnie interesuje czy przy pisaniu testów w tym wypadku głównie pytest jest miejsce na jakąś kreatywność. Lubię pisać kod i czy to będzie szukanie problemów czy rozwijanie nowych funkcjonalności to sprawa drugo rzędna na tą chwilę. Wiem że w tej pracy będę mógł się podciągnąć również z obsługi sieci i wirtualizacji, więc na dobrą sprawę element "kreatywności" jest dla mnei najważniejszy, tak aby mnie to nie nudziło. Nie potrafię sobie
@happy3dprints: Odpowiedzialność jest często większa, zwłaszcza gdy jesteś odpowiedzialny za np zielone światło do wdrożenia na proda. Pieniądze - oczywiście mówimy o automatyzacji, zarówno w programowaniu jak i pisaniu testów automatycznych można zarabiać bardzo dużo jak i bardzo mało, wszystko zależy od tego jak się sprzedasz. Testy musza być szybkie, zwłaszcza jak masz dużo scenariuszy i robicie częste wdrożenia. Postawienie nowego framework to nie wyzwanie? A co do scrum mastera -