Wpis z mikrobloga

Witam, ogolnie pewnie nie jestem jedyny, ale chcialbym sie przebranzowic na #testowanieoprogramowania lub jakis business analysis, ktos powie od czego tu by zaczac? Czy warto isc w jakies kursy? Jak w ogole sprawdzic ze to jest dla mnie? Kiedys bawilem sie chwile w programowanie (java) i mnie to cieszylo jak czlowiek cos stworzyl, ale pozniej przestałem.
#it
  • 6
  • Odpowiedz
@kermirz: to nie kielbasa nie wyczujesz. Ja przechodzilem z programisty na testera, wiec mialem latwiej. Zaczalem od manuala, robota latwa i nudna jednoczesnie. Teraz siedze w automatach i lekko nie jest, bo kod musi byc wzorcowy.
Jak chcesz wiecej zarabiac to zostaje isc w automatyzacje, w manualach obecnie bardzo ciezko o godziwe zarobki
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: dzieki dzieki za info! ja zaczynalem jako programista maszyn cnc, teraz mam prace bardziej biurowa. Programować na cnc bardzo lubialem, lubie sie bawic w takie rzeczy.
Ciekawi mnie tylko jak zaczac jako tester czy BA, podobno jest tutaj bardzo niski prog wejscia (nizszy niz progamisci it)
  • Odpowiedz
@kermirz Ta sama śpiewka jak zawsze, bardzo niski próg wejścia, a później na rekrutacjach niski poziom. Dobrego testera ze świeczką szukać, jeśli chcesz sie przebranżowić to już masz jednego minusa i jest nim szukanie informacji. Dodatkowo tester manualny nie musi zarabiać mało i stawki niekiedy też nie są najgorsze, faktem jest, że automaty oznaczają wyższe zarobki, ale też nie zawsze. No i oczywiście najważniejsze, takich jak Ty są tysiące, przebranżawiając sie
  • Odpowiedz
@kozabonzo: Wbrew pozorom łatwo się wyróżnić, ale trzeba nieco poświęcić czasu. Jak mam kilkadziesiąt CV, to w pierwszej kolejności na bok lecą te, w których nie ma wzmianki o testach. To może dziwnie brzmieć, ale tak jest. Ludzie chcą się przebranżowić, nie wpisując choćby tego, że przeczytali sylabus, czy znają podstawowe pojęcia ze słownika. Sam się kiedyś z tego śmiałem, ale są osoby które zgłaszają się o pracę i odpadają
  • Odpowiedz