Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
źródło: GbsJB_dbkAAmdQL
Pobierz- 6
- 1
źródło: GbrmAJ2bMAAUfko
Pobierz- 0
6
Zapomnij o dieslu czy benzynie. Norwegia chce sprzedawać tylko elektryki

Zgodnie z nieformalnym celem norweskiego rządu, od przyszłego roku w sprzedaży mają pozostać jedynie samochody elektryczne. Już teraz aż 96,4% nowych rejestracji to auta elektryczne.
z- Wykop Poleca
- Reklama
- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
King Wang, czyli chiński Elon Musk

Wang Chuanfu to cichy, skromny geniusz, którego mógłbyś nieświadomie minąć na ulicy, bo niczym nie zwraca uwagi. A to najważniejszy dziś człowiek w motoryzacji. Od niego zależą ceny elektryków i losy konkurentów. Poniżej chyba najbardziej szczegółowy portret Wanga, jaki ukazał się w mediach.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 5
- 2
- 2
- 2
Teslę zbiera na s----------h a puszcza tak jak ostatnio po 270.
Można powiedzieć o niej wiele złego, ale dobre ruchy też ma.
Wykopki mają mentalność "albo lambo albo szambo". Nie potrafią keszowac zysków. A potem płacz.
Czy pltr będzie zaraz po 50? Może. Czy będzie rosnąć dalej? Nie wiem. Czy aktualnie jest bańką? Oczywiście.

- 0
źródło: GbONfQ7WkAAvilB
Pobierz32
Volkswagen chce ciąć płace o 10% by ratować etaty, zyski lecą w dół
Volkswagen twierdzi, że tylko tak oni jako największy europejski producent aut może uratować miejsca pracy i pozostać konkurencyjnym, gdy zyski spadły do najniższego poziomu od 3 lat, a związki zawodowe grożą strajkami.
z- 25
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
koszt części których nie obejmuje gwarancja, naprawy po upływie gwarancji itp.
jak wygląda serwisowanie poza tesla (po okresie gwarancyjnym) można stracić aktualizacje i wsparcie ze strony producenta?
#tesla #motoryzacja
źródło: temp_file1587085192512127182
Pobierz- 27
Auto jeździ głównie wokół komina, ale jest też na koncie taka dłuższa trasa:
Wyjazd 100%, dystans i czas ładowania
źródło: IMG_20241030_104539965_HDR_AE
Pobierz- 0
#tesla
Czy jest w ogole jakis logiczny powod zeby brac AWD, skoro ma mniejszy zasieg a tylko troche szybsza?
@ksos: AWD w praktyce jest dużo szybsza, szczególnie w słabszych warunkach. O ile wiem możesz też dopłacić do odblokowania pełnej mocy i wtedy jest jeszcze szybsza.
nie, mieszkam w Norwegii tutaj jest prąd po 35gr za kWh I za przejechanie 3k km zapłaciłem 200zl. Dałem też dużo mniej bo 175k z kolorem hakiem I kołami zimowymi w kredycie na 3% na 3 lata (potem 6%)
W Polsce nigdy bym takiego auta nie kupił chyba że dom z panelami czy coś żeby go tani ładować.
Chciałem
VW niedawno ogłosił plany zamknięcia co najmniej trzech fabryk w Niemczech, zwalniając dziesiątki tysięcy pracowników i zmniejszając pozostałe zakłady w kraju.
-------
W

Dobrze, że nie okazał się takim głąbem jak Farley od Forda, który załatwił markę w Europie.
Dobrze, że Blume wziął te głupie Diessowe planowanie za
źródło: Statystyki-sprzedazy-samochodow-w-Chinach-ThinkerCar-X
PobierzChodzi o tego Diessa, który odpowiada za niedoróbki pierwszych modeli ID
@DanielAquarius: Dokładnie tego. Miał wizję żeby to ruszyć, bo stary beton tych systemów kontrolerów i multimediów to była porażka. Wykonanie może bardzo słabe, nie od razu da się dobry dział programistyczny zbudować w starej korporacji. Nie każdy jest Elonem. No i zarząd jednak większość pomysłów blokował. Ale gdyby nie Diess, to pewnie nawet tych ID byś nie miał, i
- 1
I kto płaci w takim wypadku ?
https://www.facebook.com/reel/589043526913790
I kto płaci w takim wypadku ?
@buddookan:
Kierujący Teslą (bez względu czy trzymał kółko człowiek czy autopilot) nie, bo nie da się mu przypisać winy, a za zderzenie pojazdów w ruchu odpowiada się tylko na zasadzie
438 KC
@nickzapisanynawodzie: a faktycznie, ale ciekawe czy to nie dotyczyłoby tylko Tesli.
Bo u tego drugiego trudno powiedzieć że "poniósł szkodę w celu...", chociaż w sumie można i tak pomyśleć.
6
Zapłacili 50 tys. USD za auto, którego nie ma. Siedem lat czekają na premierę...

Od 2017 roku Elon Musk kusi wizją Roadster marki Tesla auta, które ma osiągać prawie 100 kilometrów na godzinę w mniej niż sekundę. Od tego czasu pojawiły się też wzmianki o tym, że ma posiadać "kosmiczną" technologię.
z- Wykop Poleca
- Reklama
- 12
- #
- #
- #
- #
- #
- #




















MAMY TO PANOWIE!