To również wspaniały moment dla świata ze wzgledu na to że wygrał też wielki wizjoner Elon Musk #mars #tesla #X ludzkość po prostu na tym wiele zyska.

#usa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: to nie jest pokłosie recallu 1.5mln samochodów w związku z dużym fakapem komponentu układu hamulcowego, którego dostarczał im continental? Jeśli dobrze kojarzę to przyblokowało im wydawanie aut bo spora cześć aut na linii montażowej miała montowane wadliwe podzespoły
  • Odpowiedz
Nikola Tesla otwarcie wyrażał obrzydzenie względem ludzi z nadwagą. Z tego właśnie powodu zwolnił swoją sekretarkę.

Źródła:

Ukiss - Nikola Tesla otwarcie wyrażał obrzydzenie względem ludzi z nadwagą. Z tego wł...

źródło: tesla

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@levzor pltr zbierała po 14 i 17, oddała za 45. Tego chyba nie uważasz za zły ruch.
Teslę zbiera na s----------h a puszcza tak jak ostatnio po 270.
Można powiedzieć o niej wiele złego, ale dobre ruchy też ma.
Wykopki mają mentalność "albo lambo albo szambo". Nie potrafią keszowac zysków. A potem płacz.
Czy pltr będzie zaraz po 50? Może. Czy będzie rosnąć dalej? Nie wiem. Czy aktualnie jest bańką? Oczywiście.
  • Odpowiedz
cześć, jaki jest koszt eksploatacji tesli 3 rok do roku? jaki jest koszt oc/ac?

koszt części których nie obejmuje gwarancja, naprawy po upływie gwarancji itp.

jak wygląda serwisowanie poza tesla (po okresie gwarancyjnym) można stracić aktualizacje i wsparcie ze strony producenta?

#tesla #motoryzacja
mkorsov - cześć, jaki jest koszt eksploatacji tesli 3 rok do roku? jaki jest koszt oc...

źródło: temp_file1587085192512127182

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sytuacja rodzinna zmusiła mnie jakiś czas temu do zakupu auta rodzinnego któremu stuknał niedawno rok. Za dodatkowy silnik i 350 wiecej koni wystarczyło dopłacic tylko 6% więc zdecydowałem się na wersje Plaid, oczywiście przydatność tej dodatkowej mocy jest mocno dyskusyjna bo można z niej korzystać raczej tylko przy jeździe na wprost, ale raz się żyje.

Auto jeździ głównie wokół komina, ale jest też na koncie taka dłuższa trasa:

Wyjazd 100%, dystans i czas ładowania
zibizz1 - Sytuacja rodzinna zmusiła mnie jakiś czas temu do zakupu auta rodzinnego kt...

źródło: IMG_20241030_104539965_HDR_AE

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@JackDaniels:

czyli kolejne autko za 190 klocków do jeżdżenia wkoło komina


Ale 180k za hybrydową Corollę to jak za darmo i dlatego to najchętniej kupowane nowe auto w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ktora opcja lepsza, Tesla 3 Long Range RWD, czy Long Range AWD? AWD ma 30 mil mniej zasiegu ale za to 0.7 mniej do setki? Czy jest w ogole jakis logiczny powod zeby brac AWD, skoro ma mniejszy zasieg a tylko troche szybsza?
#tesla
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest w ogole jakis logiczny powod zeby brac AWD, skoro ma mniejszy zasieg a tylko troche szybsza?


@ksos: AWD w praktyce jest dużo szybsza, szczególnie w słabszych warunkach. O ile wiem możesz też dopłacić do odblokowania pełnej mocy i wtedy jest jeszcze szybsza.
  • Odpowiedz
@ksos auto super, fajnie wyciszone, wentylowane fotele super szybkie i fajne głośniki.
nie, mieszkam w Norwegii tutaj jest prąd po 35gr za kWh I za przejechanie 3k km zapłaciłem 200zl. Dałem też dużo mniej bo 175k z kolorem hakiem I kołami zimowymi w kredycie na 3% na 3 lata (potem 6%)
W Polsce nigdy bym takiego auta nie kupił chyba że dom z panelami czy coś żeby go tani ładować.
Chciałem
  • Odpowiedz
Zyski Volkswagena spadły o 42% w trzecim kwartale, podczas gdy sprzedaż pojazdów zmniejszyła się o 8,3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

VW niedawno ogłosił plany zamknięcia co najmniej trzech fabryk w Niemczech, zwalniając dziesiątki tysięcy pracowników i zmniejszając pozostałe zakłady w kraju.

-------

W
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: Chodzi o tego Diessa, który odpowiada za niedoróbki pierwszych modeli ID i ich wysokie ceny, za te gówniane procesory w systemach info-rozrywki, za opóźnienia platformy SSP i wiele innych dziadostw? Dopiero od ID7 te samochody stały się fajne, liftingi wcześniejszych ID naprawiły sporo błędów.
Dobrze, że nie okazał się takim głąbem jak Farley od Forda, który załatwił markę w Europie.
Dobrze, że Blume wziął te głupie Diessowe planowanie za
DanielAquarius - @anonimowy_programista: Chodzi o tego Diessa, który odpowiada za nie...

źródło: Statystyki-sprzedazy-samochodow-w-Chinach-ThinkerCar-X

Pobierz
  • Odpowiedz
Chodzi o tego Diessa, który odpowiada za niedoróbki pierwszych modeli ID


@DanielAquarius: Dokładnie tego. Miał wizję żeby to ruszyć, bo stary beton tych systemów kontrolerów i multimediów to była porażka. Wykonanie może bardzo słabe, nie od razu da się dobry dział programistyczny zbudować w starej korporacji. Nie każdy jest Elonem. No i zarząd jednak większość pomysłów blokował. Ale gdyby nie Diess, to pewnie nawet tych ID byś nie miał, i
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Dobry koncept, ale ciekawe czy wejdzie wcześniej do sprzedaży niż ta Tesla Roadster pokazana w 2017 roku... Swoją drogą Elon obiecywał, że w 2018 roku Tesla przejedzie sama w FSD od wybrzeża do wybrzeża USA - nic z tego nie wyszło a nowa Tesla z ASS wciąż potrafią obić się o słupek przy powolnym parkowaniu, dziwnie to wygląda.
  • Odpowiedz
I kto płaci w takim wypadku ?


@buddookan:

Kierujący Teslą (bez względu czy trzymał kółko człowiek czy autopilot) nie, bo nie da się mu przypisać winy, a za zderzenie pojazdów w ruchu odpowiada się tylko na zasadzie
  • Odpowiedz