Hej, to pytanie kieruję do osób, które poszly do psychologa bądź psychiatry z powodu poważnych problemów: warto iść, czy nie?
Jak wyglada terapia, co specjalista moze naprawić, a czego nie może? Myślicie, ze warto pójść z takich powodów jak samotność, brak bliskości, czy może są to rzeczy, które sam muszę przepracować?

#psychologia #psychiatra #psychoterapia #probujewyjscnaprosta #pytanie może trochę #samobojstwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glan: Warto rozpocząć psychoterapię :) Radzę unikać farmakologii, tylko w skrajnych przypadkach i tymczasowo żeby trochę się ośmielić - oki doki. Poza tym jak podjąłeś decyzję, że chcesz nad tym popracować to myślę, że jesteś na dobrej drodze. Pozdrawiam i trzymam kciukajki
  • Odpowiedz
Za każdym j-----m razem jak padnie temat, że mężczyźni w polsce popełniają samobójstwa 8-13 razy częściej(zależy od badań) niż kobiety, to pojawiają się takie wysrywy jak pic rel.

No tak, bo przecież to jest jedyne rozwiązanie problemu! Zamiast zadać sobie trud i pomyśleć jak można ograniczyć liczbę samobójstw wśród mężczyzn to jebne post, że przegrywy chcą zmuszać kobiety do samobójstwa.

Nawet próba zauważenia tego problemu spotyka się z atakami w stronę mężczyzn. Prawdopodobnie statystyki
6ES7 - Za każdym j-----m razem jak padnie temat, że mężczyźni w polsce popełniają sam...

źródło: comment_aXxbIBUQLpwy08tvsIlXVZlW4L1VZeSZ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patrycja89: no widzisz, a ja myślę, że powodem nie jest męskie ego tylko oczekwania społeczeństwa wobec mężczyzn. Mężczyźni po prostu chcą udowodnić społeczeństwu, że są męscy.
  • Odpowiedz
@scomander na reddicie r/SuicideWatch ludzie czasami piszą posty pożegnalne czyli tak jakby list. Może czasem w jakimś lokalnym artykule na temat czyjegoś samobójstwa może pojawić się zdjęcie listu pożegnalnego. W ostatnich latach często ostatnią wiadomością jest wpis na mediach społecznościowych.

Z celebrytów to łatwo znajdziesz "suicide note" chociażby Kurta Cobaina, fragmenty z zeszytu Magika itp.
  • Odpowiedz
29 listopada 2019, Bielsko-Biała, ul. Wapienna, godz. 15.00 - Bielscy policjanci ustalają okoliczności śmierci dwóch osób, których zwłoki w stanie znacznego rozkładu znaleziono po południu w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze bloku. Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Więcej: http://bit.ly/2ORPnyM

#bielskobiala #policja #prokurator #smierc #blok #mieszkanie #zabojstwo #samobojstwo #bielsko
grishko - 29 listopada 2019, Bielsko-Biała, ul. Wapienna, godz. 15.00 - Bielscy polic...

źródło: comment_zAVsOdazRNxIrFXspEhYAQ1lnm5jswy3.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
wczoraj opublikowałem pierwszą część podcastu poświęconego onastenikom.
Kanał "varia melancholika" to jedyne miejsce w internecie, w którym możecie dowiedzieć się, co oznacza
termin "onastenik". Miłośnicy pesymizmu, melancholii, outsiderów, nie będą rozczarowani.
Mówiąc najkrócej, onastenik to ktoś odczuwający egzystencję wyjątkowo intensywnie i częstokroć boleśnie.

Krzysztof
varia_melancholika - Witam,
wczoraj opublikowałem pierwszą część podcastu poświęcone...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#depresja #psychika
Cześć, zgłaszam się do Was z pewnym pytaniem i sprawą z którą nie mogę sobie poradzić. Pytanie do osób chorujących na depresję - kiedy nadszedł moment, że zdecydowalisice sie skorzystać z pomocy psychiatry/psychologa? Jak się przełamaliście do tego? Jestem gówniarzem, nie mam nawet 18 lat i wiem że jest coś ze mną nie tak, funkcjonuję normalnie, co prawda zmuszam się do porannego wyjscia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach