• 2
Potrzebuję rower na komunię. Wzrost chłopca to 156 cm. W sklepie mówili że będzie pasować rama s i opona 27'5. Myślicie że to dobry pomysł czy lepiej iść przyszłościowo rama m i opony 26 ?

#rower #rowery #rowerowyrownik
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema #rowery potrzebuje #rower dla mojego 70 letniego dziadka. Wymagania sa takie:
1. Rower ma mieć bagaznik i błotniki (najwazniejsze)
2. Dziadek ma bez problemu na niego wsiadać (czyli ultra wysokie rowery i jakieś szosówki odpadaja)
3. Ma się dać przejechać bez problemu 10km mając 70 lat
Fajnie by było gdyby przezutki były z tych nowszych Shimano które się wciska paluchem, no i żeby caloksztalt byl fajny a nie jakies gowno za
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szejker-Szejker: dużo zdrowia dla dziadka, ale, hmm, męska rama to chyba dość optymistyczne założenie w tym wieku. Są wyjątki, ale przeciętnie sprawny człowiek będzie miał z tym problemy, jak nie teraz to zaraz, za chwilę.

Sądze, że dobrym wyborem będzie rower jak dla kapelusznika.
coś na przykład w ten deseń:
  • Odpowiedz
Spotkałem się wielokrotnie z takimi głosami dotyczącymi pedałów montowanych fabrycznie w rowerach, że to jednorazówki, że trzeba od razu wymienić, bo do niczego itd.
Ktoś potrafi wytłumaczyć w czym są dyskwalifikujące plastikowe platformy w stosunku do metalowych? Trochę tego nie rozumiem.

Drugie pytanie - skąd wziąć korki zabezpieczające łożysko i gwint w pedałach?
#rowery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakich używacie liczników rowerowych? Oglądam na Ali jakiś XOSS i się zastanawiam czy warto w ogóle. Jakie wy polecacie?
#rower #rowery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam juz rowerek do skakania i szose ale marzy mi sie elektryczny.
tak patrzac na ceny to te ktore mi sie podobaja sporo kosztuja 10k-17k
za ta cene mozna kupic juz dobry samochod, tak zeby zapakowac rower i pojechac gdzies na jakas trase poszalec.

pytanie... warto wydawac tyle kasy na elektryka czy lepiej kupic samochod i jezdzic tym co mam ? xDDD
kurde nigdzie nie mam mozliwosci przetestowania takiego roweru. bo moze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dramatdramatyczny: to zależy do czego i gdzie mieszkasz ja mam eltryka na rowerze trekningowym na mnatekte ibto jest super a koszt nienduzy , natom7ast jak chcesz jeździć po górach to faktycznie lektryk niezastąpiony bo downhhillem nigdzie nie podjedziesz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@freshrap: mam od trzech miesięcy, jeżdżę po ścieżkach i lesie, zwykle raz w tygodniu, choć staram się częściej, trochę więcej niż 2-3 godziny. Rower jest w porządku.
  • Odpowiedz
Romet Aspre 1 2021 - posiada ktoś? Jak z rozmiarówką, jak z pozycją (wygodna, nie wygodna?)
Chcę to kupić na dojazdy do pracy + jakieś weekendowy traski. Nie chcę roweru miejskiego bo jest brzydki, nie chcę szosy bo liczę, że gravel będzie wygodniejszy i bardziej wytrzymały.
Ten Romet jest jednym z naprawdę niewielu rowerów w okolicach 3000zł który w ogóle jest dostępny do zakupu..
#rower #rowery
w.....L - Romet Aspre 1 2021 - posiada ktoś? Jak z rozmiarówką, jak z pozycją (wygodn...

źródło: comment_1619289935cyIB3CwEhcIeOyhgp40lnT.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Taka sytuacja #rower #rowery: W piwnicy u rodziców jest mój rower z lat młodzieńczych Peugeot 501 Reynolds (szosowy). Piwnica sucha, rower wisi sobie pod sufitem, prócz kurzu nic chyba mu nie jest. Miałem już nagrany zakup nowego roweru, pierwszego od nastu lat, bo czas się zacząć ruszać, ale sytuacja na rynku rowerowym jest dość dziwna i się nie udało. W takim razie pomyślałem, że pojeżdżę jak hipster
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@phty:
-Jak trzyma powietrze to zobacz jak dużo miejsca masz w ramie, to będziesz wiedział czy wejdzie ci coś szerszego.
Wyżej już ktoś napisał 29c to 29mm szerokości.
-Pedały mają 2 standardy gwintów: dziecięcy 1/2" i normalny 9/16". Także raczej trudno się pomylić.
-Linki i pancerze zawsze warto wymienić bo to grosze, a różnica bywa znaczna.
  • Odpowiedz
@phty: oni gadają o ramach ale lepiej sprawdź widelec przód i tył. Pewnie cały osprzęt do wymiany bo na takim który leży już x lat trochę strach jedzdzic. Koła na serwis, nowe opony i dętki i gruntowne smarowanie. Zobacz łączenie sztycy z ramą i zacisk.
  • Odpowiedz
@4x80: Mam w rockrider 1x11 z korbą sram i po 3500km uważam, że jest to rewelacyjna przerzutka. Chodzi płynnie, żadnych problemów. Jakby mi się zepsuła to kupiłbym nową, a nie bawił się w naprawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Zwykle dużo pytam, ale dzisiaj polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Polecam wszystkich zainteresowanym lusterko rowerowe, montowane na dropach w rowerach z barankiem.
Lusterko to BEAM Corky Bike's rear window (różnie je nazywają, ale znajdziecie), koszt około 70-90zł.
Widać auta z zapalonymi światłami za dnia z ok. 150 metrów. Z 30 metrów jestem w stanie określić model auta. W nocy nie jeżdżę więc nie wiem.
Może się zamknąć, ale
NoNameNoIdeaNoLife - Zwykle dużo pytam, ale dzisiaj polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Polecam wszy...

źródło: comment_1619262793vpTDhUYbp6bzt6mU4e6zxQ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, czy kojarzycie sklep "Rower-Sport" spod Jarocina? Znalazłem tam gravela, ale kosztuje tyle pieniążków, że zasięgnąłbym najpierw opinii, a jestem z innego województwa i jechać tam mi nie po drodze. Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi.
#rower #szosa #gravel #kolarstwo #rowery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki macie jakiś serwis rowerowy w #warszawa który przyjmie rower starszego typu do seriwsu? (Góral, ale bez amortyzatorów jeszcze i ze starymi przerzutkami wystającymi z kierownicy) bylem dzisiaj w SklepRowerowy.pl na Żoliborzu i pan stwierdził (w sumie bez oglądania) że to się nie opłaca. Może i im nie bo tam faktycznie jak widziałem jakie rowery stały, to aż glupio wygladalem z takim starociem.
Anyway, potrzebuje tylko wymienić i wyregulować przerzutki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Usted: masz do zrobienia niewielkie, w zasadzie eksploatacyjne sprawy typu regulacja hamulców czy przerzutek, a warsztat twierdzi, że się nie opłaca i rower do wymiany? To ile za taką usługę teraz się płaci?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@mjr_bien
@wonsz_smieszek
@lukaszzz pojechałem do tego seriwsu Cloud na Ochocie, pan obejrzał rower i nie widzi problemu, żeby go brać. Wyliczył mi za hamulce, przerzutki i jakieś pancerze i innych kilka rzeczy 170zl, także wcale nie jest źle.
  • Odpowiedz