Co polecilibyście osobie w wieku 24 lat, która ma jakieś pojęcie o komputerach, dorastała z nimi, ale z informatyki jest noga? Podstawy ogarnia, oczywiście.

Jakieś książki, kanały na yt?
Chyba takich podręczników dla młodzieży do szkoły nie warto kupować?

Chodzi bardziej o stricte informatyczne tematy, a nie np. Jak założyć maila czy zmienić hasło do konta. Xd
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03:
Nie potrafię szczerze mówiąc odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem nawet jakie są dokładnie warunki zbawienia, Bóg umieścił w Biblii wiele tajemnic, które ciężko człowiekowi pojąć, ponieważ nasz rozum jest dość ograniczony. Nie mi oceniać kto dostąpi zbawienia, a kto nie, to będzie oceniać Pan Bóg. Pamiętaj jednak, że zawsze jest nadzieja, dla każdego.
  • Odpowiedz
@aa-aa: To się nazywa n----------e mózgowe, też nie rozumiem tego fenomenu, chcesz coś oglądać a jesteś zmuszony oglądać jakiś ryj hindusa albo innego typa co rozdziawia mordę i robi miny jak małpa, tu masz przykład.
Drake1 - @aa-aa: To się nazywa n----------e mózgowe, też nie rozumiem tego fenomenu, ...
  • Odpowiedz
ABSURD
Przecież to chłopak "jest winien" a nie te absurdalnie wybrane opcje. W wypadku małoletnich - RODZICE, i/lub opiekunowie w szkole bo nie zareagowali poprawnie wcześniej na problemy. To tak, jakby obwiniać kolej bo ktoś się rzucił pod pociąg, rzekę - bo poszedł się utopić albo podręcznik medycyny - bo znalazł w nich informacje gdzie są tętnice. To wszystko "narzędzia".
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: Mirek, to raczej zależy od firmy leasingowej, czy nie mają jakiś ukrytych zapisów. Natomiast z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć, jak to wyglądało.
Miałem stłuczkę, kolizję z mojej winy, samochód w leasingu w Masterlease. Mimo, że samochód był tylko porysowany i uszkodzony reflektor, to łączna naprawa została wyceniona na 50k xD (poprosiłem o kosztorys jak odbierałem samochód z serwisu). Ale to pewnie też dlatego, za sam samochód w miarę nowy
  • Odpowiedz
Też macie taki nawyk, że jak oglądacie film i jest trup.
To szukacie oznak "życia" u aktora?

Ja zawsze patrzę na oczy, klatkę, brzuch czy czasem ktoś nie próbuje mrugnąć z zamkniętymi oczami, czy oddychać xD ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak jak na screenie, aktorka po otwarciu klapy oddycha, widać ruch
#pytaniedoeksperta #filmy #pytanie #glupiewykopowezabawy
MePix - Też macie taki nawyk, że jak oglądacie film i jest trup.
To szukacie oznak "ż...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@liczba5i4: Chiński taniec klasyczny wykonywany przez kurtyzany. Zasadniczo nie ma swojej nazwy. W przeciwieństwie do innych krajów w Chinach praktykowano mieszany taniec.
  • Odpowiedz
Jak spędzacie czas, gdy macie ochotę gdzieś wyjść ale nie ma za bardzo gdzie i z kim? Ja czasami wychodzę do kawiarni poczytać książkę ale może ktoś mnie zainspiruje, bo nie lubię wychodzić na sam spacer bez celu

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #nuda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BastetII: spacer (lubię ptaki w pobliskim lesie i wiewiórki w parku, więc zwyczajnie pooglądać towarzystwo), rower, strzelnica. Raczej lubię aktywności, w których towarzystwo jest mile widziane, ale da się je wykonywać w pojedynkę, więc nic nie stoi na przeszkodzie.
  • Odpowiedz
Które miasto w Polsce ma obecnie najlepszy wskaźnik kosztów życia (ceny mieszkań) do jakości życia?
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #nieruchomosci #polska

Które miasto ma najlepszy wskaźnik price/value?

  • Warszawa 18.8% (19)
  • Kraków 5.0% (5)
  • Gdańsk 4.0% (4)
  • Wrocław 3.0% (3)
  • Poznań 12.9% (13)
  • Katowice 38.6% (39)
  • Lublin 6.9% (7)
  • Rzeszów 10.9% (11)

Oddanych głosów: 101

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HexenHeretic: W Katowicach z miast wojewódzkich najłatwiejsz dostaniesz się do specjalisty, masz od z-------a parków, mniejsze niż w innych miastach korki. Do tego miasto ma zróżnicowany rynek pracy.

@wcaleniepchamsiewmultikonto: jak wyżej; z knajpami masz rację, ale zapytaj ludzi z Krakowa/Gdańska dla kogo są te knajpy i czy często chodzą do nich;
  • Odpowiedz
@HexenHeretic: 3/4 klientów to są turyści i pod nich grzana jest cena, ale też relatywnie niska jakość, bo po co się starać dla kogoś, kto zje tam raz w życiu? Knajpy, które muszą dbać o powracających klientów mają zupełnie inne podejście.
  • Odpowiedz
W jakim rejonie kraju łatwo i tanio szukać i kupić działkę na osiedlu jak na zdjęciu? Czyli taką aby zabudowa była na niewielkim wzniesieniu aby z tarasu został niezasłonięty odległy widok?

Założenia:
- do 40km od większego miasta w niewyludniającej się części kraju czyli raczej Wielkopolska, Kujawy, Pomorze. Małopolska pewnie byłaby pierwszą myślą z tymi założeniami ale tam jest drogo i brak jezior.
- jeziora w pobliżu

I
nieznamniepamietam - W jakim rejonie kraju łatwo i tanio szukać i kupić działkę na os...

źródło: Zrzut ekranu 2025-10-26 144527

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakiś akumulatorowy odkurzacz do auta. Ma być po to, żeby na szybko wciągnąć jakieś okruchy z jedzenia czy coś co się rozsypało. Wiadomo, że nie do generalki.

Nie musi mieć jakiegoś pierdyliarda końcówek itp. prostu w użyciu bo to dla mamy chcę kupić.

Budżet do 200zł. Opcja zintegrowana w senie, żeby to nie był odkurzacz 200zł ale do tego osobno akumulator 100zł i ładowarka drugie tyle....

#samochody #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Catmmando: Finalnie się na taki zdecydowałem ProfiCare PC-AKS 3034

Wiadomo chińczyk ale wygląda solidnie, filtr można łatwo myć, nie wysypuje się z pojemnika. Przez pierwsze 10min po doładowaniu ssie bardzo mocno, mocniej niż bym się spodziewał.

Ładuje się faktycznie te 3-4 godziny ale sygnalizuje kiedy jest koniec ładowania a nie, że na czuja ze stoperem trzeba ładować.

Minus dedykowana ładowarka a nie USB
  • Odpowiedz
Ej może głupie pytanie a może nie

Trzymacie w domu zapasowe żarówki? Tak jak wam się przepali to żeby od razu wymienić? Czy jak któraś padnie to jedziecie na -1 w lampie dopuki gdzieś nie kupicie przy okazji co popadnie?

Jak macie zapasowe to ile? Połowę tego ile wam wchodzi we wszystkie lampy? Tyle samo co wchodzi w lampy? Czy tylko jedna, dwie sztuki na zapas?

#niebieskiepaski #rozowepaski
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Macie jakieś doświadczenia ze zwrotami do sklepu Philipsa? Kupiłem bezpośrednio tam.
Chodzi o to, że mam maszynkę kupioną 2 miesiące temu, ale użyłem jej 2 razy. Teoretycznie mój zwrot jest możliwy przez 2 lata w aplikacji InPost. Ale realnie mi ją przyjmą po takim czasie?
Oczywiście będzie wyczyszczona i poddana dezynfekcji. Naprawdę użyta 2 razy.
Czy z waszego doświadczenia to może przejść?

#philips #zakupy #zwrot
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jak zrobił to by mnie tam c--j interesowało czy odprowadza podatek czy nie.


@Chlejus: No i masz moim zdaniem błędne myślenie. Państwo musi zgromadzić x pieniędzy żeby funkcjonować. I ja tutaj daje pieniadze, ktore powinny iść właśnie do budżetu i być może dentysta je przywłaszcza. Więc one do budżetu nie trafią, więc państwo w to miejsce wymysli sobie jakis inny podatek/opłatę zeby miec siano i znów zwykły kowalski będzie to
  • Odpowiedz