Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 2
@midnightwanderer rosyjski
@midnightwanderer kazdy zatrudnia ochrone z grupą inwalidzką, rosja ma teraz problemy finansowe wiec pewnie wezma Juventus.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@viciu03: to już nawet w Biblii jest powiedziane że nie wielu dostąpi zbawienia
konto usunięte via Wykop
- 3
@viciu03:
Nie potrafię szczerze mówiąc odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem nawet jakie są dokładnie warunki zbawienia, Bóg umieścił w Biblii wiele tajemnic, które ciężko człowiekowi pojąć, ponieważ nasz rozum jest dość ograniczony. Nie mi oceniać kto dostąpi zbawienia, a kto nie, to będzie oceniać Pan Bóg. Pamiętaj jednak, że zawsze jest nadzieja, dla każdego.
Nie potrafię szczerze mówiąc odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem nawet jakie są dokładnie warunki zbawienia, Bóg umieścił w Biblii wiele tajemnic, które ciężko człowiekowi pojąć, ponieważ nasz rozum jest dość ograniczony. Nie mi oceniać kto dostąpi zbawienia, a kto nie, to będzie oceniać Pan Bóg. Pamiętaj jednak, że zawsze jest nadzieja, dla każdego.
- 0
O co z tymi hindusami chodzi że siedzi na dole i on pokazuje swój ryj jak ogląda jakiś filmik i takich shortow jest pełno
#pytaniedoeksperta #pytanie
#pytaniedoeksperta #pytanie
źródło: temp_file2503611894813033283
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@aa-aa: To się nazywa n----------e mózgowe, też nie rozumiem tego fenomenu, chcesz coś oglądać a jesteś zmuszony oglądać jakiś ryj hindusa albo innego typa co rozdziawia mordę i robi miny jak małpa, tu masz przykład.

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
ABSURD
Przecież to chłopak "jest winien" a nie te absurdalnie wybrane opcje. W wypadku małoletnich - RODZICE, i/lub opiekunowie w szkole bo nie zareagowali poprawnie wcześniej na problemy. To tak, jakby obwiniać kolej bo ktoś się rzucił pod pociąg, rzekę - bo poszedł się utopić albo podręcznik medycyny - bo znalazł w nich informacje gdzie są tętnice. To wszystko "narzędzia".
Przecież to chłopak "jest winien" a nie te absurdalnie wybrane opcje. W wypadku małoletnich - RODZICE, i/lub opiekunowie w szkole bo nie zareagowali poprawnie wcześniej na problemy. To tak, jakby obwiniać kolej bo ktoś się rzucił pod pociąg, rzekę - bo poszedł się utopić albo podręcznik medycyny - bo znalazł w nich informacje gdzie są tętnice. To wszystko "narzędzia".
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki pytanie mam jak to jest, jak masz samochód w leasingu i spowodujesz wypadek z własnej winy ? Tylko oc idzie do góry czy jeszcze jakieś obciążenia ?
#pytanie #pytaniedoeksperta #leasing
#pytanie #pytaniedoeksperta #leasing
@MistrzKowalski: Mirek, to raczej zależy od firmy leasingowej, czy nie mają jakiś ukrytych zapisów. Natomiast z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć, jak to wyglądało.
Miałem stłuczkę, kolizję z mojej winy, samochód w leasingu w Masterlease. Mimo, że samochód był tylko porysowany i uszkodzony reflektor, to łączna naprawa została wyceniona na 50k xD (poprosiłem o kosztorys jak odbierałem samochód z serwisu). Ale to pewnie też dlatego, za sam samochód w miarę nowy
Miałem stłuczkę, kolizję z mojej winy, samochód w leasingu w Masterlease. Mimo, że samochód był tylko porysowany i uszkodzony reflektor, to łączna naprawa została wyceniona na 50k xD (poprosiłem o kosztorys jak odbierałem samochód z serwisu). Ale to pewnie też dlatego, za sam samochód w miarę nowy
- 4
Też macie taki nawyk, że jak oglądacie film i jest trup.
To szukacie oznak "życia" u aktora?
Ja zawsze patrzę na oczy, klatkę, brzuch czy czasem ktoś nie próbuje mrugnąć z zamkniętymi oczami, czy oddychać xD ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak jak na screenie, aktorka po otwarciu klapy oddycha, widać ruch
#pytaniedoeksperta #filmy #pytanie #glupiewykopowezabawy
To szukacie oznak "życia" u aktora?
Ja zawsze patrzę na oczy, klatkę, brzuch czy czasem ktoś nie próbuje mrugnąć z zamkniętymi oczami, czy oddychać xD ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak jak na screenie, aktorka po otwarciu klapy oddycha, widać ruch
#pytaniedoeksperta #filmy #pytanie #glupiewykopowezabawy
źródło: image
PobierzCzy ten taniec ma swoją nazwę? Czy to bardziej jakieś losowe nieprzemyślane ruchy?
https://www.youtube.com/watch?v=tkMxiNlWNRw
#kusuriyanohitorigoto #zapiskizielarki #manga #anime #pytanie #taniec #muzyka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
https://www.youtube.com/watch?v=tkMxiNlWNRw
#kusuriyanohitorigoto #zapiskizielarki #manga #anime #pytanie #taniec #muzyka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

- 0
Czy letni płyn do spryskiwaczy w zbiorniku samochodu może zamarznąć?
#pytanie #motoryzacja #pytaniedoeksperta
#pytanie #motoryzacja #pytaniedoeksperta
- 0
Jak spędzacie czas, gdy macie ochotę gdzieś wyjść ale nie ma za bardzo gdzie i z kim? Ja czasami wychodzę do kawiarni poczytać książkę ale może ktoś mnie zainspiruje, bo nie lubię wychodzić na sam spacer bez celu
#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #nuda
#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #nuda
@BastetII cinema city i karta unlimited :)
@BastetII: spacer (lubię ptaki w pobliskim lesie i wiewiórki w parku, więc zwyczajnie pooglądać towarzystwo), rower, strzelnica. Raczej lubię aktywności, w których towarzystwo jest mile widziane, ale da się je wykonywać w pojedynkę, więc nic nie stoi na przeszkodzie.
- 0
Które miasto w Polsce ma obecnie najlepszy wskaźnik kosztów życia (ceny mieszkań) do jakości życia?
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #nieruchomosci #polska
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #nieruchomosci #polska
Które miasto ma najlepszy wskaźnik price/value?
- Warszawa 18.8% (19)
- Kraków 5.0% (5)
- Gdańsk 4.0% (4)
- Wrocław 3.0% (3)
- Poznań 12.9% (13)
- Katowice 38.6% (39)
- Lublin 6.9% (7)
- Rzeszów 10.9% (11)
@HexenHeretic: W Katowicach z miast wojewódzkich najłatwiejsz dostaniesz się do specjalisty, masz od z-------a parków, mniejsze niż w innych miastach korki. Do tego miasto ma zróżnicowany rynek pracy.
@wcaleniepchamsiewmultikonto: jak wyżej; z knajpami masz rację, ale zapytaj ludzi z Krakowa/Gdańska dla kogo są te knajpy i czy często chodzą do nich;
@wcaleniepchamsiewmultikonto: jak wyżej; z knajpami masz rację, ale zapytaj ludzi z Krakowa/Gdańska dla kogo są te knajpy i czy często chodzą do nich;
@HexenHeretic: 3/4 klientów to są turyści i pod nich grzana jest cena, ale też relatywnie niska jakość, bo po co się starać dla kogoś, kto zje tam raz w życiu? Knajpy, które muszą dbać o powracających klientów mają zupełnie inne podejście.
W jakim rejonie kraju łatwo i tanio szukać i kupić działkę na osiedlu jak na zdjęciu? Czyli taką aby zabudowa była na niewielkim wzniesieniu aby z tarasu został niezasłonięty odległy widok?
Założenia:
- do 40km od większego miasta w niewyludniającej się części kraju czyli raczej Wielkopolska, Kujawy, Pomorze. Małopolska pewnie byłaby pierwszą myślą z tymi założeniami ale tam jest drogo i brak jezior.
- jeziora w pobliżu
I
Założenia:
- do 40km od większego miasta w niewyludniającej się części kraju czyli raczej Wielkopolska, Kujawy, Pomorze. Małopolska pewnie byłaby pierwszą myślą z tymi założeniami ale tam jest drogo i brak jezior.
- jeziora w pobliżu
I
źródło: Zrzut ekranu 2025-10-26 144527
Pobierzjakie są wady życia w tych poszczególnych regionach a jakie zalety?
@nieznamniepamietam: Wady / zalety to raczej bardzo lokalnie trzeba patrzeć, tzn dane miasto / miejscowość, a nawet per dana dzielnica / ulica, a nie cały region.
Polecicie jakiś akumulatorowy odkurzacz do auta. Ma być po to, żeby na szybko wciągnąć jakieś okruchy z jedzenia czy coś co się rozsypało. Wiadomo, że nie do generalki.
Nie musi mieć jakiegoś pierdyliarda końcówek itp. prostu w użyciu bo to dla mamy chcę kupić.
Budżet do 200zł. Opcja zintegrowana w senie, żeby to nie był odkurzacz 200zł ale do tego osobno akumulator 100zł i ładowarka drugie tyle....
#samochody #pytanie
Nie musi mieć jakiegoś pierdyliarda końcówek itp. prostu w użyciu bo to dla mamy chcę kupić.
Budżet do 200zł. Opcja zintegrowana w senie, żeby to nie był odkurzacz 200zł ale do tego osobno akumulator 100zł i ładowarka drugie tyle....
#samochody #pytanie
@Catmmando:
jakbyś trafił na taki
https://www.ceneo.pl/120600475
to wiedz, że nie ma zamiennych filtrów, nie wiem co zrobię gdy ten się zapcha, chyba będzie trzeba kupić na ali i jakoś docinać. Przynajmniej ja nie znalazłem.
jakbyś trafił na taki
https://www.ceneo.pl/120600475
to wiedz, że nie ma zamiennych filtrów, nie wiem co zrobię gdy ten się zapcha, chyba będzie trzeba kupić na ali i jakoś docinać. Przynajmniej ja nie znalazłem.
- 0
@Catmmando: Finalnie się na taki zdecydowałem ProfiCare PC-AKS 3034
Wiadomo chińczyk ale wygląda solidnie, filtr można łatwo myć, nie wysypuje się z pojemnika. Przez pierwsze 10min po doładowaniu ssie bardzo mocno, mocniej niż bym się spodziewał.
Ładuje się faktycznie te 3-4 godziny ale sygnalizuje kiedy jest koniec ładowania a nie, że na czuja ze stoperem trzeba ładować.
Minus dedykowana ładowarka a nie USB
Wiadomo chińczyk ale wygląda solidnie, filtr można łatwo myć, nie wysypuje się z pojemnika. Przez pierwsze 10min po doładowaniu ssie bardzo mocno, mocniej niż bym się spodziewał.
Ładuje się faktycznie te 3-4 godziny ale sygnalizuje kiedy jest koniec ładowania a nie, że na czuja ze stoperem trzeba ładować.
Minus dedykowana ładowarka a nie USB
- 1
Takie coś mam na siłowni. Do czego to właściwie jest? Stanie na rękach czy jakieś pompki?
#pytaniedoeksperta #pytanie #trening #silownia
#pytaniedoeksperta #pytanie #trening #silownia
źródło: temp_file300146405960755835
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 1
@tomwick55: 9. Smak znany z Subway;)
Da się tu wyłączyć reklamy czy tylko adbloki? #pytanie
Ej może głupie pytanie a może nie
Trzymacie w domu zapasowe żarówki? Tak jak wam się przepali to żeby od razu wymienić? Czy jak któraś padnie to jedziecie na -1 w lampie dopuki gdzieś nie kupicie przy okazji co popadnie?
Jak macie zapasowe to ile? Połowę tego ile wam wchodzi we wszystkie lampy? Tyle samo co wchodzi w lampy? Czy tylko jedna, dwie sztuki na zapas?
#niebieskiepaski #rozowepaski
Trzymacie w domu zapasowe żarówki? Tak jak wam się przepali to żeby od razu wymienić? Czy jak któraś padnie to jedziecie na -1 w lampie dopuki gdzieś nie kupicie przy okazji co popadnie?
Jak macie zapasowe to ile? Połowę tego ile wam wchodzi we wszystkie lampy? Tyle samo co wchodzi w lampy? Czy tylko jedna, dwie sztuki na zapas?
#niebieskiepaski #rozowepaski
Hej. Macie jakieś doświadczenia ze zwrotami do sklepu Philipsa? Kupiłem bezpośrednio tam.
Chodzi o to, że mam maszynkę kupioną 2 miesiące temu, ale użyłem jej 2 razy. Teoretycznie mój zwrot jest możliwy przez 2 lata w aplikacji InPost. Ale realnie mi ją przyjmą po takim czasie?
Oczywiście będzie wyczyszczona i poddana dezynfekcji. Naprawdę użyta 2 razy.
Czy z waszego doświadczenia to może przejść?
#philips #zakupy #zwrot
Chodzi o to, że mam maszynkę kupioną 2 miesiące temu, ale użyłem jej 2 razy. Teoretycznie mój zwrot jest możliwy przez 2 lata w aplikacji InPost. Ale realnie mi ją przyjmą po takim czasie?
Oczywiście będzie wyczyszczona i poddana dezynfekcji. Naprawdę użyta 2 razy.
Czy z waszego doświadczenia to może przejść?
#philips #zakupy #zwrot
@Mroczny_Mag_Mroku nie powinno przejść
- 0
@Issac: Przez okres?
@pytajacy_r powinien być paragon lub faktura imienna. Nie masz potwierdzenia, czy zapłacił podatek.
- 0
Jak zrobił to by mnie tam c--j interesowało czy odprowadza podatek czy nie.
@Chlejus: No i masz moim zdaniem błędne myślenie. Państwo musi zgromadzić x pieniędzy żeby funkcjonować. I ja tutaj daje pieniadze, ktore powinny iść właśnie do budżetu i być może dentysta je przywłaszcza. Więc one do budżetu nie trafią, więc państwo w to miejsce wymysli sobie jakis inny podatek/opłatę zeby miec siano i znów zwykły kowalski będzie to
































Jakieś książki, kanały na yt?
Chyba takich podręczników dla młodzieży do szkoły nie warto kupować?
Chodzi bardziej o stricte informatyczne tematy, a nie np. Jak założyć maila czy zmienić hasło do konta. Xd
https://learning.lpi.org/en/learning-materials/010-160/
YT to kopalnia informacji. Masz tu parę kanałów: