Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0

- 2
- 0
- 0
#pytanie #kurier #dhl #
źródło: IMG_6673
Pobierz- 0
Bo ogólnie to DHL Parcel nie doręcza w soboty. Pewnie ze względu na ilość przesyłek kurier część doręczył w sobotę. W ten sposób w poniedziałek będzie miał mniej do rozwiezienia.
- 0
Witam
Potrzebuję jak najtaniej przesłać klapę przednią (maskę) małego samochodu osobowego ok. 150cm x 100cm, waga ok. 20kg z Polski do Polski.
Klika lat temu Poczta Polska przyjmowała takie przesyłki i wychodziło niedrogo. Teraz ograniczyli ciężar do 10kg i już się nie da.
Jaką firmę polecacie?
Zauważyłem że można wysyłać za granicę, ale czy można z zagranicy do Polski. Na stronie włoskiej inpostu nie widzę takiej możliwości?
#kiciochpyta
źródło: temp_file8262305350925934455
PobierzMusiałbyś mieć umową z włoskim Inpostem. To usługa dla firm, a w Polsce zrobili po prostu wyjątek dla osób prywatnych.
źródło: 1000139819
PobierzNormalna sprawa, trafilo akurat na Ciebie.
5
Gminy chcą opodatkować automaty paczkowe. "Szpecą krajobraz"

Samorządowcy pytają rząd o możliwość wprowadzenia podatku od maszyn paczkowych. Wskazują, że obecność urządzeń generuje generuje dodatkowe koszty po stronie gmin. Do ich budżetów nie wpływają natomiast żadne pieniądze (zdj. automaty paczkowe Orlenu i Allegro w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie)
z- 26
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Nagły komunikat Poczty Polskiej! Bez skrupułów to wykorzystują

Poczta Polska opublikowała ważne ostrzeżenie dotyczące oszustów podszywających się pod jej pracowników Przestępcy wykorz
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Witam. Pytanie do ludzi który się na tym znają - czy zamawiając rzecz z UK (398 zł + dostawa) będzie trzeba zapłacić VAT lub cło w Polsce? W koszyku jest niby napisane "Including zł 94.24 in taxes" ale pytanie czy na tym dodatkowe opłaty się kończą ( ͡
- 2
1255
DPD zostawia przesyłki w punkcie odbioru i uznaje to za próbę doręczenia do domu

DPD zgodnie z regulaminem może w ogóle nie dostarczać przesyłek i zostawiać je w punktach odbioru.
z- 287
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Myślałem żeby wysłać przez furgonetkę ale tam mi tylko pokaząło jedną opcję za 300 zł co wydaje się niemałą kwotą ;)
#pytanie #kiciochpyta #przesylki #allegro #wysylka #pocztapolska
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
0
Listonosz przyniesie leki? Oto plan Poczty Polskiej

Listonosz oprócz emerytury lub listów dostarczy leki na receptę? - Jest miejsce dla Poczty Polskiej. Zamiast lekow-awizo xD
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
UPS - serio, zróbcie coś z tymi spyerdolinami z obsługi klienta przez telefon, rozmawiałem z trzema platfusami z tamtąd w kwestii problemu technicznego i w chamstwie przeskakują biurwy z każdego urzędu jaki znam.
#inpost błagam, zróbcie przesyłki poza europe, konkurencja ssie fyuta i żre gruz.
Inpost to nawet w Europie nie obsługuje wysyłek. Oddziały z różnych krajów nie współpracują w ogóle ze sobą.
- 0
Klienci narzekają, że kurierzy nie kontaktują się w sprawie dostawy/próby doręczenia, nie zostawiają awizo w przypadku nieudanej próby doręczenia, po czym paczki wracają od razu do nas. Wcześniej
- 0
Na zgłoszenie też nie odpowiadają, jakiś pomysł na kontakt?
Może mamy tutaj kogoś z DHL, jakiś ExpertDHL?
#kurier #dhl #przesylki #kiciochpyta
- 0
Będę dzwonić po pracy, bo do tej pory dzwoniłem między 8 -16 i tylko raz się dodzwoniłem.
Może w późniejszych godzinach mają więcej luzu.
- 0
- 0
Cześć, mam pytanko co do wysłania przesyłki prywatnej z Wielkiej Brytanii do Polski. Będę na wyjeździe w październiku i chciałbym nadać paczkę do Polski z jakimiś lokalnymi smakołykami (jakieś słodycze, ewentualnie napoje, przekąski, ogólnie takie pierdoły, których u nas nie ma, albo są słabo dostępne. Zastanawiam się jak to zrobić i jakich opłat się spodziewać. Jest duża szansa na VAT
Kurierzy jak DHL czy inni oficjalni dowalą podatek, cło, i będzie szło długo.
Ewentualnie szukaj januszobusa który kursuje między UK a PL. Ale to już na lokalnych grupkach na FB. Tak raczej ominiesz cła i vaty.
W awaryjnych sytuacjach dowożę do DPD Pickup, w którym można do 18:00 nadać i paczka tego samego dnia wyjeżdża z oddziału.
- 0
Najtaniej, to list polecony, ale one mają uproszczone śledzenie. Ciut drożej wyjdzie Global Expres, tu śledzenie jest dokładniejsze, ale przesyłka wrzucana jest do skrzynki oddawczej. Pełne śledzenie mają tylko paczki.
Jeżeli chodzi o cenny to:
List polecony priorytetowy (do 50 g) - 22 zł
List polecony priorytetowy (do 100g) - 24















