Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Zamawiałem przesyłkę xkom - telefon. Nie było mnie w domu a kurier zadzwonił i stwierdził, że przywiezie ktoś jutro bo on tą paczkę ma w domu. Status paczki (ubezpieczonej) ustawił jako doręczona. Zgłosiłem to do xkom mają się skontaktować z FedEx. A co jeżeli gość mi przywiezie jutro rozwaloną paczkę, ja nie przyjmę, zgłoszę do xkom a oni stwierdzą, że przecież jest odbierana?
#xkom #kurier #przesylki
#xkom #kurier #przesylki
Bądźmy w stałym kontakcie. Jeżeli coś złego się wydarzy, daj nam znać
- 1
@ItsyBitsyPajonk: nie dodzwonisz się na infolinię FedExu
- 0
#przesylki #paczki #paczkomaty #pytanie
Cześć,
Mam pytanie, może mądre może głupie, nie wiem (ʘ‿ʘ)
Znajony ze Szwajcarii będzie wysyłał mi paczkę i zastanawiam się czy jest opcja żeby to wysłał do jakiegoś punktu odbioru. Szwajcarska poczta działa podobno bardzo sprawnie jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe, więc może jest opcja wysłania tego na adres UP na zasadzie poste restante? Bo wysyłka
Cześć,
Mam pytanie, może mądre może głupie, nie wiem (ʘ‿ʘ)
Znajony ze Szwajcarii będzie wysyłał mi paczkę i zastanawiam się czy jest opcja żeby to wysłał do jakiegoś punktu odbioru. Szwajcarska poczta działa podobno bardzo sprawnie jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe, więc może jest opcja wysłania tego na adres UP na zasadzie poste restante? Bo wysyłka
- 0
Chcę nadac paczke w paczkomacie ,orientuje sie ktoś co jesli nie wpisze danych nadawcy i przesyłka nie zostanie z paczkomatu odebrana ?
Jak ją potem odzyskać? Oczywiście nr telefonu i email zostana w polu nadawcy wpisane .
Pominę tylko Imie i nazwisko . ( ͡° ᴥ ͡°)
Jak będzie wyglądał w takim przypadku sms wysłany do Odbiorcy ze paczka na niego czeka .....paczka od kogo ?
#inpost
Jak ją potem odzyskać? Oczywiście nr telefonu i email zostana w polu nadawcy wpisane .
Pominę tylko Imie i nazwisko . ( ͡° ᴥ ͡°)
Jak będzie wyglądał w takim przypadku sms wysłany do Odbiorcy ze paczka na niego czeka .....paczka od kogo ?
#inpost
- 0
@Techn9cian: ʕ•ᴥ•ʔ działa działa, nadałem dziś tą paczkę i od razu po umieszczeniu w paczkomacie przyszło info do odbiorcy ze jest gotowa do odbioru
- 0
Kiedyś strasznie się naciąłem na firmie "euro paka" próbując wysłać paczkę z Włoch do Polski, co ostatecznie kosztowało mnie 8 ciężkich stów. Nie chciałbym znowu wpaść w tarapaty, a będę potrzebował nadać paczkę 60x45x40 o wadze 10 - 15 kg z Niemiec.
Czy możecie poradzić/odradzić furgonetkę i/lub #dpd i/lub innego kuriera przy tego rodzaju przesyłce? Ceny mają ok 100 zł, chciałbym uniknąć zonka w Niemczech, że jednak kosztuje to 4x
Czy możecie poradzić/odradzić furgonetkę i/lub #dpd i/lub innego kuriera przy tego rodzaju przesyłce? Ceny mają ok 100 zł, chciałbym uniknąć zonka w Niemczech, że jednak kosztuje to 4x
@sasik520:
DHL Paket 10kg - 21,49 Euro
DHL Paket 20kg - 27,49 Euro
Ceny wygenerowaniu etykiety na stronie Poczty Niemieckiej (https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-versenden/online-frankieren.html?type=ShipmentEditor).
DHL Paket 10kg - 21,49 Euro
DHL Paket 20kg - 27,49 Euro
Ceny wygenerowaniu etykiety na stronie Poczty Niemieckiej (https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-versenden/online-frankieren.html?type=ShipmentEditor).
- 0
- 0
@pcela jakieś 20x10x10cm do 1kg. Na te chwile znalazłem za 43zl.
@masiej:
Absolutnie najtańszą opcją będzie list zwykły. Do 1 kg to koszt 33 zł, ale jest to przesyłka nierejestrowana i nie ma możliwości jej śledzenia.
Trochę droższą opcją jest list polecony, jej koszt to 38 zł.
Taniej nie znajdziesz.
Absolutnie najtańszą opcją będzie list zwykły. Do 1 kg to koszt 33 zł, ale jest to przesyłka nierejestrowana i nie ma możliwości jej śledzenia.
Trochę droższą opcją jest list polecony, jej koszt to 38 zł.
Taniej nie znajdziesz.
Pomoże ktoś w poniższym temacie lub podpowie jak się dodzwonić do tej śmiesznej firmy #dhl ? Wczoraj źle przekierowali paczkę, a dzisiaj nawet jej nie ruszyli z sortowni. Może jest tu ktoś z #ciechanow który ogarnia temat Waszego dhla. Może mieliście już takie przypadki? Paczka dosyć znaczącą dla mnie...
#paczki #kurier #przesylki #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
#paczki #kurier #przesylki #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
źródło: temp_file6945596411540585520
Pobierz@Miszcz_Joda: nie da się skontaktować normalnie z nimi. Raz wysłałem zapytanie z formularza to odpisali nie na temat i s--------j.
- 1
@pcela: kto dzownil na te infolinie w cyrku sie nie smieje ;] Wczoraj dzownilem na wszystkie mozliwe infolinie ;]
- 0
Wie ktoś ile ważna jest etykieta zwrotu z #nike? Zrobiłem zwrot w grudniu i nie chciało mi się odsyłać tych butów i zastanawiam się czy jeszcze będę mógł wysłać na tę etykiete. Zwrot niestety pocztexem. #pocztex #pocztapolska #przesylki
- 0
@pcela: właśnie na mojej etykiecie nie ma żadnej daty, ani nawet w instrukcji, którą dostałem do tej etykiety
@koldinho:
Nadać się da, co najwyżej system stworzy nową przesyłką z takim numerem, a osoba przyjmująca będzie musiała uzupełnić wszystkie dane (bo z serwera są one usuwane po 30 dniach). Dużo jednak zależy od osoby, na którą trafisz.
Nadać się da, co najwyżej system stworzy nową przesyłką z takim numerem, a osoba przyjmująca będzie musiała uzupełnić wszystkie dane (bo z serwera są one usuwane po 30 dniach). Dużo jednak zależy od osoby, na którą trafisz.
- 0
Mireczki, wysyłał ktoś z was albo orientuje się jak można najtaniej wysłać walizkę na kółkach (rozmiar walizki rejestrowanej, samolotowej, około 23 kg) z USA do Polski? Będę niedługo w usa z dwoma bagażami rejestrowanymi i jeden z nich chciałem odesłać do Polski.
Dodam kontekst: w USA będę przez jakiś czas a potem mam sporo lotów po wyspach karaibskich i chce się pozbyć jednej z walizek bo kosztowo chyba lepiej wyjdzie przesyłka do
Dodam kontekst: w USA będę przez jakiś czas a potem mam sporo lotów po wyspach karaibskich i chce się pozbyć jednej z walizek bo kosztowo chyba lepiej wyjdzie przesyłka do
- 0
źródło: temp_file6033031575571258517
Pobierz@runnerrunner: Paczki z Japonii dochodziły do mnie w 8 dni, z aliexpress 10, a najszybciej w 4 dni, poczta polska chyba prowadzi jakiś konkurs wewnętrzny na jak najwolniejsze dostawy
@runnerrunner
Nie ma to znaczenia. W przypadku PP jest to najtańsza i najwolniejsza przesyłka jaką mają w ofercie (to specjalna oferta, ultra tania).
Co do porównania z Inpostem czy DPD, to tam masz paczki a nie listy. W przypadku Poczty odpowiednikiem jest Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX), gdzie masz gwarancję doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych pod warunkiem nadania do godziny granicznej (za wyjątkiem przesyłek niestandardowych i gabarytu 2XL).
Nie ma to znaczenia. W przypadku PP jest to najtańsza i najwolniejsza przesyłka jaką mają w ofercie (to specjalna oferta, ultra tania).
Co do porównania z Inpostem czy DPD, to tam masz paczki a nie listy. W przypadku Poczty odpowiednikiem jest Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX), gdzie masz gwarancję doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych pod warunkiem nadania do godziny granicznej (za wyjątkiem przesyłek niestandardowych i gabarytu 2XL).
Jak nie zdążę odebrać paczki z allegro z paczkomatu to jest jakaś opcja przedłużenia bezpłatnego? #inpost #allegro #paczkomaty #przesylki
@NieoznaczonaReklama: No dobra, masz mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To po raz drugi bije się w pierś. Człowiek się ciągle spieszy i tak to potem wychodzi
3
Poczta Polska upadnie? Niebawem decydujące spotkanie

Z nieoficjalnych ustaleń Dziennika Gazety Prawnej wynika, że w najbliższym czasie zwołane zostanie walne zgromadzenie akcjonariuszy Poczty Polskiej, które zadecyduje o jej dalszym losie. W przypadku spółki jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, reprezentowany przez ministra aktywów państwowych.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
źródło: temp_file2263173196101963056
Pobierz- 0
@Ramone nie to allegro, krajowy sprzedawca, wybrana usługa DHL box.
@Gooma
Albo nie było wolnych skrytek, albo rzeczywiście nadawca wysłał to na adres automatu. Kurier mógł też wybrać złą opcję na swoim tablecie.
Ps. Automaty należą do DHL, a przesyłki krajowe wozi DHL Parcel. To dwie różne firmy, ale obie należą do Deutsche Post. Mogło coś nie pyknąć pomiędzy nimi.
Albo nie było wolnych skrytek, albo rzeczywiście nadawca wysłał to na adres automatu. Kurier mógł też wybrać złą opcję na swoim tablecie.
Ps. Automaty należą do DHL, a przesyłki krajowe wozi DHL Parcel. To dwie różne firmy, ale obie należą do Deutsche Post. Mogło coś nie pyknąć pomiędzy nimi.
Potrzebuje z Portogalii, Porto, wysłać do Polski paczkę w okolicach 20 maja. Myślałem o DPD - koszt wysyłki z Polski do Portugalii (z kuponami) ok. 100 zł.
Ale w drugą stronę, z Portugalii do Polski to (wedle cennika na stronie) aż 900 euro. Stąd pytanie: jak najtaniej wysłać paczkę ok 20kg z Portugalii do Polski? Czy mogę zdalnie, przed wylotem, przygotować sobie list przewozowy?
#portugalia #kurierzy #przesylki
Ale w drugą stronę, z Portugalii do Polski to (wedle cennika na stronie) aż 900 euro. Stąd pytanie: jak najtaniej wysłać paczkę ok 20kg z Portugalii do Polski? Czy mogę zdalnie, przed wylotem, przygotować sobie list przewozowy?
#portugalia #kurierzy #przesylki
@ktostujestdieselem: Najszybciej i najtaniej, będzie po prostu nadać paczkę kierowcy busa, który wozi ludzi na trasie Polska-Portugalia
@ktostujestdieselem: szukaj po grupach na FB firm prywatnych które kursują w te strony, na pewno znajdziesz conajmniej kilka które co jakiś czas jeżdżą i zbierają paczki po drodze
Popełniłem najwiekszy bląd w życiu. Przez pomyłkę zamówiłem z allegro paczkę poczta polską. Idzie już 4 dzień i dojść nie może. Na trackingu bez zmian. Jest jakaś szansa że dzisiaj dojdzie do mnie ta przesyłka, bo tracking też mają opóźniony? Jak często się to aktualizuje? 🤬
#pocztapolska #allegro #przesylki #pocztex #kurier
#pocztapolska #allegro #przesylki #pocztex #kurier
@Tashan1337: chłopie sprawdź lepiej skrzynkę czy awizo nie leży xd
- 0
Pierwszy raz zamówiłem kuriera z pocztex, aby nadać paczkę na adres. Tylko nie wiem co z etykietą nadawczą, bo nie dostałem żadnej do wypełnienia. Dodatkowo mogłem wybrać tylko miejscowość odbiorcy, więc ulicę napisałem w informacjach dodatkowych.
Kurier na miejscu będzie uzupełniał te dane czy coś źle zrobiłem? Nie muszę nic drukować?
#pocztapolska #pocztex #przesylki #kurier #zakupy #kiciochpyta #pytanie
Kurier na miejscu będzie uzupełniał te dane czy coś źle zrobiłem? Nie muszę nic drukować?
#pocztapolska #pocztex #przesylki #kurier #zakupy #kiciochpyta #pytanie
@pepeusz_
Bez problemu nadasz w placówce własnej PP.
A co do pytania, to oficjalnie nie, a nie oficjalnie zależy na kogo trafisz. Za to z pierwszego linku bez problemu.
Bez problemu nadasz w placówce własnej PP.
A co do pytania, to oficjalnie nie, a nie oficjalnie zależy na kogo trafisz. Za to z pierwszego linku bez problemu.
@pepeusz_:
Etykiety ważne są 30 dni od wygenerowania.
Co do nadania w placówce, nie powinno być z tym problemu (osoba przyjmująca zmieni po prostu metodę nadania). Musi to być placówka własna, agencje pocztowe i punkty partnerskie odpadają.
Możesz też zamówić ponownie podjazd (da się nawet na dzisiaj, masz do wyboru między 16:00 a 18:00 lub 18:00 a 20:00).
Na brak podjazdu możesz zgłosić reklamację (na mailu powinieneś dostać potwierdzenie
Etykiety ważne są 30 dni od wygenerowania.
Co do nadania w placówce, nie powinno być z tym problemu (osoba przyjmująca zmieni po prostu metodę nadania). Musi to być placówka własna, agencje pocztowe i punkty partnerskie odpadają.
Możesz też zamówić ponownie podjazd (da się nawet na dzisiaj, masz do wyboru między 16:00 a 18:00 lub 18:00 a 20:00).
Na brak podjazdu możesz zgłosić reklamację (na mailu powinieneś dostać potwierdzenie
Dlaczego poczta polska ma takie opóźnienie? Co tam sie dzieje, że nie potrafią na czas dostarczyć przesyłek? Nadane miałem 14 stycznia tego roku, a przyszło dopiero dziś ¯\(ツ)/¯ prawie 3 mies opóźnienia
#pytanie #pocztapolska #polska #przesylki
#pytanie #pocztapolska #polska #przesylki
@robertx: na o-------l, bo jest za mało ludzi. Rejony są nie obsadzone, powiększane. A prezes z dyrektorami jeszcze będą zwalniać. Taki jest plan naprawczy nowego prezesa mianowanego przez Platformę Obywatelską. To będzie jeszcze gorzej.
@NowakPL: trochę dziwne. Miesiąc, półtora to jeszcze mnie nie zdziwi. Ale 3 miesiące? Tam z adresem wszystko było dobrze? Może to jakieś aliexpres które gdzieś zagubiło się na sortowni?
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
























Odebrałem paczkę z paczkomatu a w domu po zerwaniu czarnej folii stretch zauważyłem że karton jest lekko wgnieciony a po podłączeniu konsoli okazało się że nie działa, odesłałem ją i zaznaczyłem że uszkodzenie powstało w transporcie. Teraz sprzedawca mi piszę że nie może odzyskać pieniędzy i chcę bym wypełnił zrzeczenie się towaru.
Ma to jakikolwiek sens?
Z jednej strony nie mój problem no ale z drugiej dlaczego sprzedawca ma być poszkodowany
źródło: Zrzut ekranu 2024-08-20 114828
Pobierz@Lesrley: Po co podpinać konsolę do kartonu? Chciałeś jakąś diagnostykę przeprowadzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)