@stuleyka_js: Bardzo ważne jest rozróżnienie "analitycznej inteligencji" od zaradności życiowej.

Znam ludzi mega inteligentnych ale maja tak poukładane bycie "dokładnym i analitycznym", że poza matmą i kodem to ich blokuje.

Jak wiadomo w prawdziwym życiu jedyne co jest pewne to losowość i ciągła zmiana.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: U lekarzy eldorado trwa już 3 pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - nie znam żadnego lekarza co nie chce pchać swoich dzieci w lekarski - ciekawe czemu?

Nawet w głębokim PRLu mieli bonusy od przesiedleń etc.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: U lekarzy eldorado trwa już 3 pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - nie znam żadnego lekarza co nie chce pchać swoich dzieci w lekarski - ciekawe czemu?


@szefczyk: Ciekawe czy jest w ogóle jakikolwiek kraj gdzie lekarze zarabiają przeciętnie i nie stanowią topki wynagrodzeń
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: nie żeby coś, ale tak wydaje się wyglądają realia pracy w US. Możesz być wywalony na zbity pysk z byle powodu w każdej chwili, z---------c za miskę ryżu bo na twoje miejsce wskoczy hindus z wizą, wszystko dla właścicieli, miliarderów, których jeszcze ogłupione społeczeństwo i lud pracujący weźmie w obronę. Niewolnictwo XXI wieku
  • Odpowiedz
@soldatter: Przekleje Ci fragment wnioskow z rozmowy na DM

Zarobki za granicą >>> zarobki w PL, zwłaszcza w FAANGu. Google w Zurichu / Databricks w AMS / Meta w Londynie może zapłacić na L5 >300k EUR, dodatkowo dochodzą refreshery, i hopefully stock appreciation. Dla wiekszości jedyna szansa na poważny hajs w PL to zdalny kontrakt, albo dla banków brytyjskich (500-800 EUR/d), albo dla startupow z US (150-250k USD + stock, ale
  • Odpowiedz
Brutalna prawda o IT – czas brać przykład z lekarzy i zamknąć drzwi do branży

Rynek IT jest w ruinie. Złote czasy minęły, a dziś to branża przepełniona, wypalona i coraz mniej opłacalna. Juniorzy nie znajdują pracy, midzi łapią się byle czego, a seniorzy walczą o utrzymanie stawek. To już nie jest prestiżowy zawód – to rynek przesycony tanim kodem i zniszczony przez lata hype’u. Czas, by programiści zaczęli postępować jak lekarze: bronić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: nic ci to nie da
bo zaraz jacyś seniorzy zrobią bootcampy kolejnych nowych technologii i sami sobie nasrają na talerz :)
Nie zatrzymasz tego, a hydraulik lub spawacz będzie tym prestiżowym zawodem
  • Odpowiedz
Do wszystkich, którzy studiują lub planują studiować informatykę - przestańcie, póki jeszcze macie wybór. Bo zamiast kariery w IT, czeka was dyplom bez wartości i bezrobocie na pełen etat.

#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #politechnikarzeszowska #politechnikawarszawska
BlackpillMonster - Do wszystkich, którzy studiują lub planują studiować informatykę -...

źródło: kryzys

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: Amazon właśnie wywala swoich pracowników i nie są to pracownicy fizyczni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na informatykę teraz idą chyba sami samobójcy. Nawet top polibuda tu nie pomoże, bo w miastach top 5 sytuacja też jest dramatyczna. Studenci mają problemy ze znalezieniem stażu i praktyk, nie mówiąc już o stałej pracy.
  • Odpowiedz
Moi drodzy, eldorado wraca do branży <3

Od początku października biorę udział w dwóch rekrutacjach w kontraktorniach B2B. Wczoraj miałem 4 etap rekrutacji w jednej z nich, ostatni, na którym miałem dogadać stawkę. Na początku rekrutacji umówiliśmy się na stawkę mniej więcej sufitową/zaporową obecnie dla seniora java deva z 8 lat expa i certami AWS/K8S - "na gębę" miałem mieć 135-140zl/h. Niestety kontraktornie teraz bardzo obawiają się zmian jakie wchodzą od 2026,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pchanie się na studia informatyczne w 2025 roku za niedługo będzie postrzegane jak magisterka z filozofii - czyli kompletnie bezsensowne i nieoplacalne
  • Odpowiedz
#sztucznainteligencja #programowanje #programista25k #programista15k #it

Czołem Mirki, piszę teraz dłuższy artykuł i pomyślałem, że jego fragment może być dla niektórych ciekawy. Całość przetłumaczona lamami.

Ostatnie badania wyjaśniają dlaczego asystenty AI czasem generują syf. Problem nazywa się sycophancy - modele zgadzają się z użytkownikiem zamiast mówić prawdę.

Badania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4mmc-enjoyer: to zależy, ale zazwyczaj nie. Dużo większa odpowiedzialność, dużo więcej pracy, a pieniądze niewiele większe, albo te same. Zazwyczaj się to nie opłaca, ale to case by case.
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: Tak w ogóle to pewnie ile tam jutro NPC będzie miało zderzenie z rzeczywistością. Oceny dobre, pochwały w proju, może nawet zostawanie po godzinach za free, a tu cyk Karen z HR odpaliła rand() na zasobach i na bruk z gołą dupą.
  • Odpowiedz
Jak tam odbicie w branży? Czy teraz się nie opłaca aplikować, bo pierwsze kartkówki u dzieci, zaraz wszystkich świętych, boże narodzenie no i nowy rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #politechnikarzeszowska #politechnikawarszaws
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach