#raportwynagrodzen Jakie są REALNE zarobki w branży IT? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przychodzimy z odpowiedzią na to pytanie i przedstawiamy “Raport wynagrodzeń i realnych zarobków w IT 2022” !
Zapoznając się z naszym raportem dowiesz się m.in.:
(σ ͜ʖσ) Ile średnio zarabia się w branży IT?
(σ
justjoin_it - #RAPORTWYNAGRODZEŃ Jakie są REALNE zarobki w branży IT? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przy...

źródło: 326218444_575378354449739_4233964312643954863_n

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, będę chciał powoli zmienić język programowania ze #scala na #python w kontekście data engineeringu.

Robię już trochę lat i widzę że trzeba się dostosować (mimo że pajton mi nie leży). No i teraz clue większość firm szuka jednak aby mieć już x lat doświadczenia w pajtonie, a ja chciałbym sam język mocniej pocisnąć na projekcie bo co mi po tym że naucze się z dokumentacji jak bez
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@programistalvlhard
mam podobny problem, tylko języki programowania są inne

i łatwo nie jest, są firmy które nie wymagają doświadczenia w jakimś konkretnym języku programowania, a raczej szukają po prostu dobrych programistów, ale jest ich bardzo mało, większość to masz mieć 5 lat w jakimś konkretnym języku i mają to w dupie, że takie ewentualne przejście z innego języka nie jest wcale takie trudne jak masz duże doświadczenie

jeszcze ciężej wynegocjować dobrą
  • Odpowiedz
Wiemy, wiemy... nie graliście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli kojarzycie te widły, to powinniście wiedzieć, że mamy najwięcej ofert pracy z widełkami ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:https://bit.ly/3koWout
Obserwuj TAG #justjoinitoferty !

____
#justjoinit #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #technologia #javascript #
justjoin_it - Wiemy, wiemy... nie graliście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli kojarzycie te widły...

źródło: 326065930_687214286437337_1010752648483541330_n

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Dostałem ofertę od zagranicznej firmy na B2B, wypłata w euraskach. Polując wcześniej na polskie firmy szukałem 140 zł + VAT/h, przy euraskach tego VATu mieć nie będę do wykorzystania, więc rozumiem, że trochę tracę. Nie, żebym zamierzał kupować nie wiadomo jakie ilości czegokolwiek, ale oszczędność to oszczędność.
Sama oferta w euraskach przy obecnym kursie wychodzi niżej niż 140, do tego dochodzi koszt spreadu i ryzyko walutowe (niby polskiej złotówce
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janek_kos: tutaj masz kalkualtor wynagrodzeń
https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/
Z 75k Euro rocznie brutto wychodzi ci jakieś 3900 netto miesięcznie, pensja roczna jest rozłozona na 14 rat więc dlatego w pierwszej kolumnie tam masz niższa pensje brutto i w 2 pozostałych te pensje sa wyższe.
To wszystko w oparciu o UoP, B2B tutaj Ci nikt nie zaoferuje, chyba ze masz bardzo duże szczęście.
  • Odpowiedz
Jakie najwyższe stawki godzinowe zdarzało się Wam widzieć w wiadomościach od rekruterek/rekruterów na linkedin? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie było to w różnych wiadomościach:
- 70 dolarów
- 55
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Temat zarobków w IT wraca jak bumerang. Obserwuj TAG #justjoinitoferty !
Jedni mówią, że programiści zarabiają za dużo, inni... cóż, wręcz przeciwnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego oddajemy głos samym zainteresowanym - Wam. Co sądzicie o wysokości pensji w branży?
A oferty z dobrymi widełkami znajdziecie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:https://bit.ly/3WgNXOO

#justjoinit #
justjoin_it - Temat zarobków w IT wraca jak bumerang. Obserwuj TAG #justjoinitoferty ...

źródło: comment_1673857733yxLqY0m7C3salOPeJ9HLMT.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justjoin_it: Imo to zależy. Mamy teraz na rynku pełno programistów po studiach, którzy wychodzą z jakiegoś dziwnego założenia, że raz się nauczyli i teraz to już tylko zarabiać, a potem zdziwieni że po paru latach nie mogą wyższej pensji dostać, jak oni sami utkwili w tym co się już nauczyli i siedzą dalej na jakimś PHP4 oczekując kasy. Uważam że programowanie to jednej z tych kierunków w którym jakiś poziom
  • Odpowiedz
@roelveldh:
Nie analizowałem tematu od 2019 roku, ale darmowych modułów do tego wtedy nie było.

Po taniości jakbym miał to lepić jeśli dodanie obrazka NIE zmienia ceny
Wpływ na cenę wymaga bardziej zaawansowanych rzeczy, bez wpływania na cenę Prestashop ma "Product customization" z opcją dodania tekstu (https://demo.prestashop.com/#/en/front i wyszukaj "Customizable mug"). Jeśli kombinacji nie jest dużo to można rozbić produkt na taki bez obrazka i taki z obrazkiem i ten z
D.....n - @roelveldh: 
Nie analizowałem tematu od 2019 roku, ale darmowych modułów d...

źródło: comment_1673809478a7RBo7OJMPWmqTFEXiNeJU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#programista25k here. Jak sobie radzicie z wieczną potrzebą nauki? Kur## nie mam dzieci, mam dziewczynę i hobby ale co chwilę nauka pod rozmowę o prace, nauka do nowej firmy, nauka nowej technologii, nauka do swojego startupu. NIgdy nie widac konca. Cos co uczyles sie 2 lata temu juz jest nieaktualne. Jak zyc? Kiedy jest koniec tej pogoni? Po miesięcznym maratonie mam ochotę rzucić to wszystko w p---u.

---
Kliknij
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Normalnie masz 2 tryby:
1. tryb nasłuchu, czyli ogólne rozeznanie jakie sa technologie jakie ich zalety i do czego sie stosuje
2. tryb szczegółowy, gdy masz coś juz dro zrobienia i zgłebiasz mocno mały wycinek. Niem usis odrzu cąłego frameworka tylko fragmenty które pozwalaja Ci zrealizowac to co akurat potrzebujesz

Na pewno uczac się czegoś od deski do deski bo może CI sie przyda szybko sie wypalisz
  • Odpowiedz
Cześć! :)
Z racji tego, że mam mnóstwo wolnego czasu z racji mojej pracy, którą głównie wykonuję w lato, a w zimę mogę się obijać stwierdziłem, że chciałbym się nauczyć czegoś nowego/ciekawego :) Wiele lat temu tworzyłem jakieś proste gierki w Game Maker Studio i z tego co pamiętam dawało mi to frajdę. Jestem w pełni świadomy tego, że w kilka miesięcy nie nauczę się sam na poziom potrzebny do rekrutacji/pracy zarobkowej.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi się, że nie chcę iść w #java ze względu na to, że dosłownie każdy w to idzie :D


@hipeq69: zle zrobiles rozeznanie, kazdy idzie w pythona lub frontend, mowa tu o ludziach Twojego pokroju, czyli chcacych sie chwycic za it. Java jest dla wiekszosci nietechnicznych(czyli kelnerow, polonistow, politologow itp.) za trudna, tak samo jak C/C++
  • Odpowiedz
Z tego co czytałem to gry raczej tworzy się w C++ lub C#?


@hipeq69: C#. C++ jest dla 5% kocurów którzy ogarniają zasady działania silnika/rendering/światło itp. Poza tym jest o wiele trudniejszy od C#

Wydaje mi się, że nie chcę iść w #java ze względu na to, że dosłownie każdy w to idzie
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: 25k netto na B2B zamieniasz na koszt pracodawcy na UoP bo tak zwykle to robią. 25k koszt pracodawcy, da 20-21k brutto dla pracownika czyli realnie 13-14k do ręki bez autorskich kosztów uzyskania przychodu. 25k+vat na B2B na ryczałcie 12% da Ci 20,3k na rękę bez urlopów, chorobowego. Ciut więcej jeśli masz nową firmę z małym vatem.
  • Odpowiedz
że takie zadanie na 2h zwykle zjada 8h.


@DoubleAxxis: Dokładnie tak, robiłem takie zadanie (max 2h) 3 tygodnie temu. Zajęło mi to 2 dni po kilka godzin. Bo przecież nie oddasz zaimplementowanego serwisu bez wszystkich testów. Summa summarum zostało bardzo pozytywnie ocenione, ale po rozmowie technicznej zrezygnowałem ja sam.
  • Odpowiedz
No cóż, czasem faktycznie tak to wygląda... Ale są i firmy, dla których bezpieczeństwo cyfrowe jest równie ważne, co to "analogowe" Sprawdźcie, kogo aktualnie poszukują
--------------------------
[Zdalnie]
Cyber Security Spec/ CRED: 35-45K: https://bit.ly/3kes59O
Cybersecurity Eng./ HAYS : 33.6-42K: https://bit.ly/3ZsgKTr
Incident Resp Exp/ Winged : 7-9.6K USD: https://bit.ly/3QvyPfq
justjoinit - No cóż, czasem faktycznie tak to wygląda... Ale są i firmy, dla których ...

źródło: comment_16735116717TE0m9tGIWVOOtvQv83PCg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dolOfWK6KN: Nie dogadamy się w tym temacie. Ona status społeczny stawia na pierwszym miejscu. Nie dziwne ze ma 28 lat i jeszcze nikogo nie znalazła. Powodzenia w szukaniu. Skreśla kogos kto zarabiałby chociażby 14k IKSDE
Minie rok i zmieni wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@wkrk dzięki bardzo za rady :) postaram się ogarnąć te książki. Co do wewnętrznych szkoleń coś tam będę miał. Ale skoro jest budżet szkoleniowy, to też na coś dobrze by go było przepalić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Btw są jakieś certy do zrobienia w tym zakresie?
  • Odpowiedz
O co chodzi z tymi rekruterami, od kilku miesięcy powtarza się schemat: w ciągu kilku godzin dostaję kilka ofert na linkedin od różnych firm, potem kilka dni cisza, nic.
Nie ma tutaj żadnego klucza, w tym tygodniu to była środa, tydzień temu wtorek.
Obstawiam jakiś skrypt linkedin, może strona podbija mój profil że kilku rekruterów widzi mnie w tym samym czasie, potem następuje faza że algorytm mnie nie promuje i nie dostaję
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach