Wpis z mikrobloga

Sytuacja jest taka:
Mam napisaną stronkę we frameworku NEXT JS. Większość projektu mam scommitowaną na GitHubie oprócz folderu public, gdzie trzymane są pliki audio i zdjęcia ok. 10GB.

Chciałbym to zhostingować na #mydevil, czy może innym hostingu przesyłając cały projekt (kod + pliki).

Teraz pytanie; czy da się (i jak) zrobić tak, żebym sobie przesłał ten cały projekt na hosting i w przyszłości mógł dokonywać zmian wyłącznie w kodzie (ściągając zmiany z Githuba) bez ingerencji w ten ciężki folder "public"?

#webhosting #webdev #programowanie #programista15k #programista25k #node #hosting
  • 10
@Davidozz: mam poważne wątpliwości czy to tam zadziała. Robiłem kilka podejść do hostowania różnych aplikacji z nimi i się rozbijałem o mocno dziwne uprawnienia. Jakieś mvp na express/fastify spoko, cokolwiek ambitniejszego z własnym serwerem - zapomnij.
@Davidozz: skoro folder public to jakieś statyczne assety typu audio, zdjęcia itd. to może wyrzuć to w ogóle z repo i przenieś na osobne i najlepiej sobie linkuj w formie cdn'a? Jak będziesz chciał (lub ktoś inny będzie chciał) pobrać projekt to po co folder public w którym jest 10 GB śmieci? To powinno być rozdzielone i niezależne od siebie. Zrób sobie nową zmienną środowiskową w Next gdzie będziesz miał url
@Davidozz: bez problemu tak robisz na my devil
tam prawie wszystko o czym pomyślę da się uruchomić xD

@ujdzie: czasem faktycznie jakiś problem wystąpi z danym softem
zwykle czytanie ze zrozumieniem wystarczy aby uruchomic
np zapomniałeś zarezerować/ustawić portu xD

a jak nie to mail do supportu i rozwiązanie się znajdzie
w 99% wypadkach to problem po stronie kodu a nie hostingu
@Davidozz: next działa w oparciu o node (może i deno też?) więc uruchomienie tego jest bajecznie proste na my devil
jak w php wrzucasz pliki wchodzisz na stronę i ich serwer się sam odpala
to samo mają dla pytona i rubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czasem wymagana jest dodatkowa konfiguracja aplikacji bo jednak php ma webowe instalatory a w node zwykle npm/yarn.

Dasz rade xD
@WyjmijKija: nie, ale działa :D można jeszcze dodać symlinki A/B to wtedy nawet zero downtime można mieć

Dla Node akurat nigdy nie testowałem ale PHP tak deployuję dla projektów hostowanych na devilu - szybko i prosto