Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
Mamy #rozdajo, bo nasz uczeń rozpracował #chatgpt. || TL;DR na końcu.

Uczymy młodzież programowania w technikum TECHNI SCHOOLS w Lublinie i Warszawie, aż tu nagle… Chat GPT pisze (i zdaje!) nasz egzamin zawodowy. ( )( )( _
technischools - Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
Mamy #rozdajo, bo na...

źródło: comment_1671643586Myi2R4x9knNKIPFGRNsq1y.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@technischools:
Nie ma szans aby algorytmy zastąpiły "pełnoprawnych" programistów. Przy skomplikowanych zadaniach będą statystycznie zamieniać godzinę kodowania w dodatkowe dwie debugowania.

Ale na pewno przeniosą nacisk u juniorów ze znajomości składni na znajomość podmiotu pracy. CRUDy można będzie klepnąć botem, a człowiek ma rozumieć logikę biznesową/techniczną. Już teraz sam bootcamp to mało, ale przy kodowaniu wspieranym algorytmami umiejętność klepnięcia fora z zamkniętymi oczami zacznie być znacznie mniej istotna.
Podobnie może
  • Odpowiedz
Zabawne że wykopki które zarabiaja 66% więcej niż 2 lata temu płacza że inflacja wynosi aż 20%.
Przecież dla ludzi z zarobkami 25k żarcie nie stanowi jakoś wielkiej kwoty aby płakać i udawać biedaka.
Albo że paliwo podrożało o 1zł. Przecież siedząc na dupie w dumu pracując zdalnie i tak jeździcie mniej niż 2 lata temu.

#pracbaza #programista15k #programista25k
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yurakamisa: Ceny są powalone, ok jedzenie może nie jest jakimś dużym kosztem ale inne koszty stałe sa duże
stałe:
- hipoteka 7k
- leasing auta 10k
- inne w sumie 10k (jedzenie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@siaomilepszy: W polsce zmienia się firmę, a nie idzie po podwyżkę xD Jeszcze te 15-20 procent dla juniora/mida zdarza się, ale przy wyższych stanowiskach to z takimi podwyżkami jest ciężko. Poza tym duże korpo mają swoje procedury i podwyżki sa przeważnie raz do roku po review rocznym.
  • Odpowiedz
Jeszcze te 15-20 procent dla juniora/mida zdarza się, ale przy wyższych stanowiskach to z takimi podwyżkami jest ciężko.


Bez przesady. Jako senior/lead dostawałem co rok-półtora 17-23% zanim zmieniłem firmę, bo od razu po podwyżce dostałem ofertę

Poza tym duże korpo mają swoje procedury i podwyżki sa przeważnie raz do roku po review rocznym.


@RapIArbuzy: procedury są po to, żeby bambiki myślały, że to coś nie do przeskoczenia
  • Odpowiedz
Mireczki trochę czasu upłynęło od udostępnienia ulgi IPBOX, pojawiło się sporo firm które trudzą się ogarnianiem tego tematu.

Czy jest na sali ktoś kto przeszedł te ścieżkę/weryfikował możliwość skorzystania i może podzielić się doświadczeniem i przemyśleniami?

Zaraz nowy rok i możliwość zmiany formy opodatkowania i zastanawiam się nad zmianą z ryczałtu 12%.

Jestem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rozdajo #swieta

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz jeszcze jakie życzenia złożyć znajomym z pracy? Przychodzimy z odsieczą - przygotowaliśmy kartki świąteczne dedykowane branży IT! Wystarczy, że oznaczysz w komentarzu osobę, której chcesz złożyć życzenia
A może masz lepszy pomysł na życzenia? Podziel się nim i zgarnij nagrody!
Napisz w komentarzu życzenia świąteczne, które złożysz swoim znajomym z IT
My wybierzemy 3 najbardziej kreatywne
justjoin_it - #rozdajo #swieta 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie wie...

źródło: comment_1671457277jcIb2n42nheim2J7sKK1VA.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę, że ROBOLSTWO bardzo się rozpanoszyło na #wykop pod moją nieobecność, także przytoczę kilka faktów, żeby uporządkować dyskusję i przywrócić ład:
1) dla kobiety możesz zarabiać jako ROBOL 3-4 razy tyle co ona, a i tak będzie patrzyła na ciebie z góry jak będziesz wykonywał fizolski zawód typu kurier, spawacz, operator maszyny budowlanej itp. Na #tinder zawody fizyczne to jest KAPLICA, GAME OVER.
2) ocena poziomu atrakcyjności zawodu biorąc
s.....u - Widzę, że ROBOLSTWO bardzo się rozpanoszyło na #wykop pod moją nieobecność,...

źródło: comment_1671457149KPplqO9EzQnsQQpSQ7d5Y2.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji tego że na wykopie jest dużo #programista15k #programista25k #programista100k #programista50k #programista30k chciałem zapytać co robicie z nadwyżką gotówki? Trzymacie to poprostu na koncie oszczędnościowym w złotówkach czy inwestujecie w #nieruchomosci albo na #gielda żeby zabezpieczyc sobie przyszłość? A może macie jakieś drogie hobby jak np sportowe samochody więc wolicie spełniać marzenia i nie odkladaxie za wiele?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

00110101 00110101 00110010 00110000 00110101 00110111 00110110 00110001 00110111 00110011 00110010 00110000 00110111 00110100 00110110 00110101 00110111 01000001 00110010 00110000 00110111 00110100 00110110 00110001 00110110 01000010 00110010 00110000 00110111 01000001 00110110 00111001 00110110 01000100 00110110 01000101 00110110 01000110 00110010 00110000 00110111 01000001 00110110 00110001 00110010 00110000 00110110 01000110 00110110 01000010 00110110 01000101 00110110 00110101 00110110 01000100 00110011 01000110

#justjoinit #programowanie #programista15k #programista25k #pracait
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justjoin_it: 01001011 01101001 01100101 01100100 01111001 00100000 01110010 01101111 01111010 01100100 01100001 01101010 01101111 00100000 01110000 01110010 01101111 01100111 01110010 01100001 01101101 01101001 01110011 01110100 01111001 01100011 01111010 01101110 01111001 01100011 01101000 00100000 01111010 01100001 01101011 01101111 01101100 01100001 01101110 11000011 10110011 01110111 01100101 01101011 00111111 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Ja jestem podobnego zdania co @bachus pisał.
Jeden z konsultantów po prostu wiedział jak obejść problem który jest spotykalny.

To że laptop łączy się z innymi sieciami nie obala teorii o problemach z Twoją konkretnie konfiguracją.

Równie dobrze mogłoby być tak, że dokładnie ten sam laptop połączy się z dokładnie tą samą siecią z routera UPC spod Linuxa odpalonego z patyka USB. I nie byłoby to dziwne, bo ten sam laptop
  • Odpowiedz
Załóżmy że mam kilku providerów i każdy z nich zwraca podobny zestaw danych (90% to część wspólna). Każdy response jest zapisywany w bazie danych jako osobny (surowy) rekord, który potem jest aktualizowany, żeby był up to date. Czyli dajmy na to jest 10 providerów co odpowiada 10 rekordom w bazie danych.

Tylko i wyłącznie jeden z tych providerów jest aktualnym providerem - informacja ta jest zapisana w bazie danych - czyli np. aktualny
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harakiri888: to zależy, raw dane warto mieć z boku zawsze gdzieś odłożone na wypadek gdybyś musiał coś historycznie odbudowac lub historycznie powtórzyć bez proszenia usera o retry.

Unifikacja to pewnego rodzaju funkcja.

Teraz pytanie co powinieneś zrobić z perspektywy systemu całego jeśli funkcja np ostatnie 24h generowała jakieś property nieprawidłowo ale generowała response klientowi twojemu ale ten response niósł fałszywa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@harakiri888: tabelka COMMON z kolumna fkextras, tabelka szeroka Extras z kolumna fkprovider, i tabelka Providers. Jak wpada RAW to wrzucasz do common, 10% extra do Extras i jak chcesz pełne dane to masz request na common plus logika na spłaszczenie Extras do jednego wyniku i masz łącznie wszystko co chcesz.
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Przerobić mnóstwo infrastruktur. Głównie to dostosowanie narzędzie i serwisów do skali przy zachowaniu jednoczesnej jak najlepszej optymalizacji finansowej. Zapewne warto znać możliwości każdego z serwisów, żeby wiedzieć który z czym może się łączyć i który sprawdzi sie w jakich okolicznościach. Według mnie nie ma w tym temacie drogi na skróty.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mam 3 lata doświadczenia. Obecnie pracuje w trybie hybrydowym 1 dzień w tygodniu w biurze i 4 dni w domu. Czas który tracę na dojazd to 2h (w obie strony). Łatwo zmienić pracę na w pełni zdalną czy raczej te czasy już minęły i trzymać się tego co mam? #programowanie #programista15k #programista25k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach