Wpis z mikrobloga

Testerskie mirasy macie może do polecenia jakiś pomysł na szkolenie/ certyfikat/ kurs związany pośrednio/ bezpośrednio z #qa?
W branży siedzę już kilka lat (głównie C#/Java i Selenium), w mojej obecnej pracy mam budżet szkoleniowy, który chciałbym wydać na coś konkretnego. Na różne konferencje już się najeździłem w życiu i raczej już pieniędzy na to więcej nie wyłożę. ISTQB mam zarówno podstawę jak i test managera. Ostatnio byłem też na szkoleniu od niebezpiecznika pod kątem security dla QA.
90% szkoleń i kursów to maszynka na świeżaków - wstęp do selenium, podstawy api i tak dalej.... Chętnie wydałbym kasę na kurs ala "DNA" Aniserowicza tj. dla osób, które już siedzą w branży i szukają zaawansowanych tematów np. w automatyzacji. Myślałem o ISTQB Test Automation ale z tego co czytam opinie to ni jak przekłada się to na realną pracę - poświęcę czas na papier ale wiedzy w ogóle nie użyję....
Byliście może na czymś i możecie polecić?
#testowanieoprogramowania #programowanie #programista15k #programista25k #testy #it #kursy #szkolenia
  • 5
@Kermii
Tak, może Cię to na początku zdziwi, ale masz już te 'papiery' które niemal zawsze zagwarantują Ci wjazd na rozmowę gdzie aplikujesz.
Odpuść sobie cokolwiek ma Test / QA w nazwie bo są to magnesy na swieżaków którzy czują hajs IT.

Uważam, że jeśli tego ISTQB Managera nie zrobiłeś dla jaj, i jest to związane jakoś z Twoja ścieżką rozwoju, IMHO powinieneś spróbować rzeczy bardziej miękkich jak: Design Thinking, Storytelling i
@Szejker-Szejker
Jak spojrzysz na np nofluffjobs czy inny job board, zobaczysz jaki jest rozstrzał. Od kapkę ponad minimalną, przez średnie aż do super naciągniętych stawek gdzie wiele firm w podobnym okresie miało mega ssanie.

np, francuskie korpo na 'C', powiedzmy we Wrocławiu, jak masz 2 ręce i puls może Ci zapłacić ok 7-8k brutto. Jak znasz tylko syllabusa ale nie masz certa to trafiając do odpowiedniego działu już myślisz o 10k (a