Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Roquefort: Tu wiek może grać rolę, facet nigdy prawka nie miał dopiero zapragnął na emeryturze i już być może motoryka i czas reakcji nie taki. Martwi mnie tylko ilu takich niedzielnych kierowców po 60, 70 jeździ jak gdyby nigdy nic bez żadnych badań. Ot najlepszy przykład tego 72-latka co rozbił się tym autokarem w Chorwacji.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: W przypadku zawodowych kierowców i to starszych to mają badania co 30 miesięcy zarówno lekarskie jak i psychotesty (w tym na reakcję). A taki dziadek na B to może jeździć ile wlezie. Chyba, że coś się stanie i policjant go skieruje na badania. Osobiście jestem zdania, że właśnie po ukończeniu pewnego wieku te badania u osób starszych powinny być częstsze i wzbogacone właśnie o sprawdzenie motoryki i czasu reakcji.
  • Odpowiedz
@moonraker: tylko tam w sumie zabraklo doswiadczenia i w duzej mierze drugi kierowca tez jest odpowiedzialny za ta sytuacje

mlody kierowca nie wiedzial jak prawidlowo uzywac hamulcow w gorach co poskutkowalo spaleniem sie hamulcow ich brakiem
  • Odpowiedz
mlody kierowca nie wiedzial jak prawidlowo uzywac hamulcow w gorach


@JudaszowyBudyn: bez jaj tego nie uczą na kierowcę zawodowego? ja prawko z 15 lat temu zdawałem i na kursie mnie takich rzeczy uczyli. już nie mówiąc o tym, że ojciec jak ze mną jeździł to ciągle mnie #!$%@?ł za brak hamowania silnikiem, mimo, że nie mieszkamy w górzystym terenie.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: Powiem ci tak
W tym tygodniu zdaje ostatni egzamin C+E

Patrząc na to czego uczy kurs to tylko i wyłącznie na teorii uczyli nas co to jest retarder i jak funkcjonuje (hamulec górski)

A na praktyce ani razu nie został nawet wspomniany a nie mówię już jego uzyciu
Dlaczego? Bo nie ma takiego zadania na egzaminie

Kurs na prawo jazdy uczy zdać prawo jazdy a po zdanym prawku dopiero uczysz
  • Odpowiedz
A na praktyce ani razu nie został nawet wspomniany a nie mówię już jego uzyciu

Dlaczego? Bo nie ma takiego zadania na egzaminie


@JudaszowyBudyn: Prawdę mówiąc nawet ciężko mi sobie wyobrazić coś takiego na egzaminie - zwykle drogi o większym nachyleniu nie będą się znajdować blisko ośrodka.

prawka 48 razy nie zdal, ale samochod to juz kupil xD

mistrz


@Marcines: Jak kupił coś lepszego niż grata z ważnym OC, to
  • Odpowiedz
@sredni_szu: Ja przykładowo widzę jak kierowcy z doświadczeniem za kołkiem używają przy dojeździe do świateł czy skrzyżowań

Nawet wykorzystać to częściowo przy zatrzymaniu się w miejscu
Niech zdający użyje retardera przez chwile w pierwszej fazie hamowania
  • Odpowiedz
@JudaszowyBudyn: To nie wiem jak w ciężarówce, ale w autobusie często używa się sam (a do tego wiele pojazdów nie ma dźwigni - nie ma obowiązku żeby na egzaminie był autobus dalekobieżny).
I trochę boję się tego, że próba wpisania tego w przepisy zaowocuje jakimś potworkiem w rodzaju "ekodrivingu" z aut osobowych, gdzie teoretycznie nie można przekroczyć na egzaminie 1800 obr i trzeba mieć wbity 4 bieg przed osiągnięciem 50 km/h
  • Odpowiedz