Wpis z mikrobloga

@Tony76: Akurat wynagrodzenie większości kierowców wzrosło nieproporcjonalnie bardziej niż chyba w całej reszcie polskiej gospodarki w ostatnich kilku miesiący. W praktyce całość ubruttowienia wynagrodzeń w międzynarodówce poszło bez utraty dla zarobków na rękę.
  • Odpowiedz
@eloyard: wzrosło czy nie wzrosło to i tak dotyczyło normalnych godzin pracy a teraz Janusz będzie kazał jeździć więcej za tą samą stawkę
  • Odpowiedz
@Tony76: niby tak, ale nie do końca - na UoP godziny muszą być rozliczane tak czy siak. Kwestia jaką kto ma umowę i jakie składniki wynagrodzenia. U mnie akurat na międzynarodówce kiero się będą cieszyć, bo czasem brakowało na powrocie trochę więcej niż tych 2 godzin co od nowelizacji jest.
  • Odpowiedz
@peszmerd: zależy w jakiej formie to będzie wyglądać, np. jak dostanie polecenie i nie będzie miał racjonalnego wytłumaczenia odmowy (najlepszym jest złe samopoczucie i potencjalne stwarzanie zagrożenia na drodze w przypadku przekroczenia), to dyscyplinarka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard: nie odmowy tylka jazda starymi zasadami. Pamietaj, ze jak powiesz im ze nie jestes w stanie prowadzic auta bo jestes zmeczony to #!$%@? moga Ci z dyscyplinarka naskoczyc.
  • Odpowiedz
@Tony76: ryzyko przerwania łańcuchów dostaw i niemożność wzrostu produkcji z powodu m.in. brakujących kierowców, młodzi nie chcą pracować w tym zawodzie również przez nienormowane godziny pracy grubo ponad standardowy etat - rozwiązanie - #!$%@? więcej pracy obecnym, by jeszcze więcej #!$%@?ęło kluczykami XD w #!$%@? bym miał jakby mi ktoś kazał się stosować do tych wyjątków. Zwalniasz się, idziesz do bramy obok 20 metrów i cię wezmą z pocalowaniem ręki,
  • Odpowiedz
@Tony76: widzisz, wszystko zależy jaką masz umowę z dziadem i jakie sobie wypracowałeś standardy pracy. Ja robię dychę jazda plus młotki i otwieram piwo, chyba że mnie wydyma że nie jestem w stanie się na piątek zmieścić w czasie.

Kiedyś też dymalem ile tacho dawało ale policzyłem sobie godziny i wyszło mi że musiałby mi sporo zapłacić za nadgodziny więc mu to powiedziałem i mam spokój (mam stałą stawkę miesięczna).
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: dla mnie ten przepis jak i normalne wydłużenie czasu pracy czy jazdy jest do dyspozycji kierowcy, ja decyduje czy wydłużę czy nie i Januszowi nic do tego
  • Odpowiedz