Jest jakaś inna grupa zawodowa będąca bardziej uprzywilejowaną, niż nauczyciele? Obserwując moją ciotkę; idzie do świetlicy na 5h dziennie, wzięła ze szkoły kredyt 0% 80k na mieszkanie, spłaciła go i teraz przysługuje jej drugi, na 50k też 0% na wykończenie (dlatego szuka majstrów robiących na fakturę a nie każdy ma na to ochotę). Za każdym razem, gdy dzieci mają wolne, ma wolne też i ciotka, plus jej oczywiście za to płacą. "Praca"
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
@Zopyross pasożyty z kopalni.
- 4
@OGOGOOO: nie ma mowy, jak się dobija do 60 to się włącza mod "byle do emerytury" i tracisz swój cenny czas jako uczeń na zmagania z mentalną geriatrią, siedzą ile się da, bo emerytura to nawet nie jest obecnie 70% ich aktualnych poborów, nawet odprawa półroczna nie osłodzi końca luksusów szkolnych
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kiedyswygramzycie: przecież napisał, że z fabryki go wywalili, bo nie chcieli niepełnosprawnego ruchowo.
@filippo-maldini: w tym wpisie o tym nie wspominał, a kartotek Mirkom nie prowadzę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Yogi_: no ta, ja to użyłem w znaczeniu "laski mogą poczekać, w ostateczności można być singlem", bo bez roboty się żyje gorzej niż bez kobiety
konto usunięte via Wykop
- 0
bo bez roboty się żyje gorzej niż bez kobiety
@JuanPablitoSegundo_2137: a to akurat prawda. Ja bym nawet powiedział, że mając dobrą pracę żyje się lepiej samemu niż z różową xD Po prostu możesz odkładać kasę, a oszczędności mocno poprawiają samopoczucie. Z różową mogłoby być ciężko i do tego byłaby presja na większe zarobki, a nie np. na mniejsze wydawanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JuanPablitoSegundo_2137: Raczej o innej Żabce mówię ;)
@Adamson555: na początek żeby sprawdzić to tylko deklaracja co do lęku wysokości pewnie, wszystko do ogarnięcia później. Sepy, udety etc.
@t4il: np w poprzedniej firmie też już nie zdejmują ogłoszeń bo w miesiącu potrafią 4-6 osób wywalić za chlanie w robocie. I po co zara wrzucać nowe (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
@Adamson555: na początek żeby sprawdzić to tylko deklaracja co do lęku wysokości pewnie, wszystko do ogarnięcia później. Sepy, udety etc.
@t4il: np w poprzedniej firmie też już nie zdejmują ogłoszeń bo w miesiącu potrafią 4-6 osób wywalić za chlanie w robocie. I po co zara wrzucać nowe (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- 0
Raczej o innej Żabce mówię ;)
@yazir: a ja mówię to jako przykłąd tego, co się realnie odpiuerdala (albo to moje uogólnienie)
- 1
#zarobki #it #kiciochpyta #krakow #praca
Hej, przeprowadziłem się do Krk ze względu na pracę i zastanawiam się czy znajduje się w dobrym położeniu.
Pracuje jako end user computee engineer, czyli jako lokalny informatyk plus jednocześnie 2 linia wsparcia globalnego. Lokalnie pracuje sam, w małej firmie ok 30 osób (większość osób pracuje zdalnie, więc biuro jest często puste) i globalnie na ticketach w dużej
Hej, przeprowadziłem się do Krk ze względu na pracę i zastanawiam się czy znajduje się w dobrym położeniu.
Pracuje jako end user computee engineer, czyli jako lokalny informatyk plus jednocześnie 2 linia wsparcia globalnego. Lokalnie pracuje sam, w małej firmie ok 30 osób (większość osób pracuje zdalnie, więc biuro jest często puste) i globalnie na ticketach w dużej
Zastanawia mnie jaka jest to perspektywa w Krakowie
@l7omino: Perspektywa jest taka ze zaraz przeniosą połowę Twojej firmy do Indii w celu redukcji kosztów a szukając następnej pracy będziesz konkurował z lekko 500 innymi CV, mówię całkowicie serio.
@hodge2: od instalacji adobe readera do devopsa jest daleka droga...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
z drugiej strony: mam doświadczenie, wszystkie potrzebne papiery, prawo jazdy B+E
Do pracy potrzeba kogoś OD ZARAZ, dlatego wisi miesiąc xD
Do pracy potrzeba kogoś OD ZARAZ, dlatego wisi miesiąc xD
źródło: temp_file6675708428419577209
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 1
@tomwick55: Nikogo nie zawiodłem zbytnio, miałem zostać robolem, zostałem NEETem, oczekiwania nie byli wysokie.
- 5
W moim #korpo zarabiam 13k brutto, co ogólnie w skali kraju jest dość dobrą pensją, ale nadal czasem czuję się jak przegryw, gdy porównuję się z innymi. Znam osobę, która pracuje jako SAP cloud architecture ktoś tam - zarobki ok. 25k brutto. Z kolei jeszcze inni to cwaniacy, którzy ciągną kilka prac naraz. Wiem, że takie cwaniakowanie to nie na moje nerwy, bałabym się nakładających się spotkań itp. Poza tym
@Verae: Jeśli chodzi o IT to tylko seniorzy zarabiają może wyraźnie więcej, w tym większość ludzi jest na B2B bez płatnych urlopów/l4. Doceniaj to co masz i licz na więcej jeśli nadarzy się okazja. Poza tym to albo jest się wybitnym specjalistą w dodatku w jakiejś niszy, gdzie można podłapać lepiej płatne kontrakty albo zbudować pełnoskalowalny biznes typu e-commerce np, na etacie szybko osiągniesz szklany sufit
@Verae: też mam takich znajomych. Ale większość ludzi w moim wieku jest w jeszcze gorszej dupie. Nie żebym się z tego cieszył ale świadomość tego faktu zmniejsza mi FOMO. Może nie porównuj się do topki społeczeństwa to też będzie ci lepiej
źródło: 1000019053
PobierzMirki opowiem wam moją rozmowę o pracę, którą jakiś czas temu odbyłam, bo uważam, że jest to ciekawy przypadek.
Rekrutacja odbyła się zdalnie. Na początku potencjalna pracodawczyni monotonnym głosem przedstawiła zakres obowiązków na tym stanowisku, które miały składać się z zadać merytorycznych - typowo biurowych oraz zadań w „plenerze”, które miały odbywać się sporadycznie. Przystałam na to i po dogadaniu logistycznych kwestii takich jak: wymiar godzin, pensja, typ umowy poprosiła mnie o
Rekrutacja odbyła się zdalnie. Na początku potencjalna pracodawczyni monotonnym głosem przedstawiła zakres obowiązków na tym stanowisku, które miały składać się z zadać merytorycznych - typowo biurowych oraz zadań w „plenerze”, które miały odbywać się sporadycznie. Przystałam na to i po dogadaniu logistycznych kwestii takich jak: wymiar godzin, pensja, typ umowy poprosiła mnie o
642
Samsung otrzymuje zgodę na wydłużenie tygodnia pracy do 64 godzin.

Samsung jako pierwsza firma w Korei Południowej otrzymał rządową zgodę na zwiększenie tygodniowego czasu pracy do 64 godzin w swoich działach badań i rozwoju (R&D) oraz produkcji półprzewodników. Standardowo, zgodnie z koreańskim prawem pracy, tydzień pracy wynosi 52 godziny.
z- 257
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 404
Czy istnieje coś gorszego niż wysrywy HR na linkedinie?
#pracbaza #linkedin #korposwiat #praca #bekazhr
#pracbaza #linkedin #korposwiat #praca #bekazhr
źródło: temp_file4416910066956906431
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 586
@Metylo: babki co robią te wysrywy mają po 15k brutto lub powyżej
@Metylo: płot twist: Adam po pracy ciął drewno na opał i upierdzielił sobie palec na krejzedze. Nie wiadomo czemu pierwsze gdzie zadzwonił to było pogotowie a nie pracidawca
W każdej pracy w jakiej jestem mam problem z babami. Niezależnie gdzie zawsze znajdzie się jakieś 10-15% z którymi mam spinę. Z facetami pojedyncze sytuację natomiast laski to jest regularne działania np. krytykowanie jakości pracy, alternatywne wizję wykonywanej pracy, bzdurne rozmowy o niczym do których jestem wciągany, kręcenie, naciski, próby wybierania presji, że one mają rację albo kompromitowanie drugiej strony.
Ogólnie fochy i niezrozumiałe wybuchy emocji.
Czy ze mną cos jest nie
Ogólnie fochy i niezrozumiałe wybuchy emocji.
Czy ze mną cos jest nie
@BobekRobek: wygląda jak zwykły dzień pracy z kobietami
Za pracę z kobietami w biurze powinien byc jakiś specjalny dodatek godzinowy
@Phallusimpudicus: Szok. Zaraz się okaże, że można np. podnieść pensje żołnierzom, i wtedy ludzie sami idą do wojska, a nie trzeba ich zmuszać xd
@deletenomads: Ale to już się stało. Chętnych na trepów już nie brakuje. Tera biorą tylko specjalistów: kierowców, kucharzy i nurków :P Zwykły Marek jak nie jest w dobrej formie, już się nie dostanie. Czasy gdy brali wszystkich jak leci 2022-2023 już minęły :P. Znam nawet jedną babę co waży ponad 100kg i została wtedy żołnierzem xDDD A najlepsze było to, że początkowo przydzielili ją do spadochroniarzy. Miała skakać ze spadochronem
1
Szukasz pracy? Ofert jest więcej niż przed rokiem

Ludzie narzekają na to, że trudno znaleźć pracę i nikt nie odpowiada na wysłane CV. Tymczasem z danych wynika, że teraz powinno być łatwiej.
z- 3
- #
- #
- #
- #
Siema wszystkim
Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się doradzić mirasów z większym doświadczeniem życiowym - mam 22 lata, pracuje jako informatyk, studiuje i dodatkowo prowadzę sprzedaż na allegro, olx i takie tam, ale to na razie nic specjalnego, jak na razie to bardziej hobby
Ostatnio dotarło do mnie że informatyka mnie w ogóle nie interesuje, a w zasadzie to chyba nigdy mnie nie interesowała. Gdy chodziłem do gimnazjum chciałem być informatykiem
Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się doradzić mirasów z większym doświadczeniem życiowym - mam 22 lata, pracuje jako informatyk, studiuje i dodatkowo prowadzę sprzedaż na allegro, olx i takie tam, ale to na razie nic specjalnego, jak na razie to bardziej hobby
Ostatnio dotarło do mnie że informatyka mnie w ogóle nie interesuje, a w zasadzie to chyba nigdy mnie nie interesowała. Gdy chodziłem do gimnazjum chciałem być informatykiem
źródło: pepe the frog
PobierzTeraz mam dość wszystkiego co związane z komputerem.
To się szybko pogłębi i nigdy nie poprawi. Wypalenie zawodowe jeszcze przed 30?
To możliwe i nie chcesz się przekonać jak to działa.
chciałbym posłuchać waszych sugestii w co w sumie mógłbym pójść, tak żeby mimo wykształcenia
@iluvmypickle: jak nie masz pomysłu to dokończ studia choćby pierwszego stopnia. Może przez to że nikt nie chce zatrudniać juniorów to za 3 lata jak gospodarka odbije i hype ai upadnie to wszystko wróci do normy.
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Co byście powiedzieli że z takich zawodów jest obecnie najbardziej perspektywiczne?
analityk finansowy/biznesowy/ ekonomista
rachunkowość inwestycyjna/ analityk ilościowy (quant w hedgefundzie ehe już to widzę)
statystyk/ ekonometria/ analityk danych
administrator baz danych
analityk finansowy/biznesowy/ ekonomista
rachunkowość inwestycyjna/ analityk ilościowy (quant w hedgefundzie ehe już to widzę)
statystyk/ ekonometria/ analityk danych
administrator baz danych
źródło: obraz_2025-04-11_225942018
Pobierz@interpenetrate: żodyn, chcesz mieć kase to musisz z---------ć. Chcesz mieć pasywny, to musisz mieć ludzi co na ciebie robia, i robia dobrze, a i tak musisz być pracoholikiem, żeby ci poszło i biznes sie nie rozlazł w szwach
A wykrywanie patentów na pranie pieniędzy/przekrętów do wyłudzania to anti-fraud.
Inwestowanie na rynkach kapitałowych nigdy nie będzie maszynka do robienia pieniędzy, jeśli nie masz insider info, bo gdyby było, to by nie
A wykrywanie patentów na pranie pieniędzy/przekrętów do wyłudzania to anti-fraud.
Inwestowanie na rynkach kapitałowych nigdy nie będzie maszynka do robienia pieniędzy, jeśli nie masz insider info, bo gdyby było, to by nie
@interpenetrate:
no nie, taki typowy "specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy" czyli KYC / AML to po prostu sprawdzacz dokumentów, cyberbezpieczeństwem bym tego nie nazwała
specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy/ (to można uznać za cyberbezpieczeństwo czy to jest coś innego?)
no nie, taki typowy "specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy" czyli KYC / AML to po prostu sprawdzacz dokumentów, cyberbezpieczeństwem bym tego nie nazwała























To zależy. Jak się pchasz do biura, gdzie pracują same baby, to albo musisz być babą, z którą fajnie będzie plotkować cały dzień, albo młodym byczkiem chadem. Inaczej się zghostują