@Polishdoomer02:

w przypadku pracy wygląd ma małe znaczenie


To zależy. Jak się pchasz do biura, gdzie pracują same baby, to albo musisz być babą, z którą fajnie będzie plotkować cały dzień, albo młodym byczkiem chadem. Inaczej się zghostują
  • Odpowiedz
Jest jakaś inna grupa zawodowa będąca bardziej uprzywilejowaną, niż nauczyciele? Obserwując moją ciotkę; idzie do świetlicy na 5h dziennie, wzięła ze szkoły kredyt 0% 80k na mieszkanie, spłaciła go i teraz przysługuje jej drugi, na 50k też 0% na wykończenie (dlatego szuka majstrów robiących na fakturę a nie każdy ma na to ochotę). Za każdym razem, gdy dzieci mają wolne, ma wolne też i ciotka, plus jej oczywiście za to płacą. "Praca"
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@OGOGOOO: nie ma mowy, jak się dobija do 60 to się włącza mod "byle do emerytury" i tracisz swój cenny czas jako uczeń na zmagania z mentalną geriatrią, siedzą ile się da, bo emerytura to nawet nie jest obecnie 70% ich aktualnych poborów, nawet odprawa półroczna nie osłodzi końca luksusów szkolnych
  • Odpowiedz
bo bez roboty się żyje gorzej niż bez kobiety


@JuanPablitoSegundo_2137: a to akurat prawda. Ja bym nawet powiedział, że mając dobrą pracę żyje się lepiej samemu niż z różową xD Po prostu możesz odkładać kasę, a oszczędności mocno poprawiają samopoczucie. Z różową mogłoby być ciężko i do tego byłaby presja na większe zarobki, a nie np. na mniejsze wydawanie
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: Raczej o innej Żabce mówię ;)
@Adamson555: na początek żeby sprawdzić to tylko deklaracja co do lęku wysokości pewnie, wszystko do ogarnięcia później. Sepy, udety etc.
@t4il: np w poprzedniej firmie też już nie zdejmują ogłoszeń bo w miesiącu potrafią 4-6 osób wywalić za chlanie w robocie. I po co zara wrzucać nowe ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
#zarobki #it #kiciochpyta #krakow #praca

Hej, przeprowadziłem się do Krk ze względu na pracę i zastanawiam się czy znajduje się w dobrym położeniu.

Pracuje jako end user computee engineer, czyli jako lokalny informatyk plus jednocześnie 2 linia wsparcia globalnego. Lokalnie pracuje sam, w małej firmie ok 30 osób (większość osób pracuje zdalnie, więc biuro jest często puste) i globalnie na ticketach w dużej
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawia mnie jaka jest to perspektywa w Krakowie


@l7omino: Perspektywa jest taka ze zaraz przeniosą połowę Twojej firmy do Indii w celu redukcji kosztów a szukając następnej pracy będziesz konkurował z lekko 500 innymi CV, mówię całkowicie serio.
  • Odpowiedz
W moim #korpo zarabiam 13k brutto, co ogólnie w skali kraju jest dość dobrą pensją, ale nadal czasem czuję się jak przegryw, gdy porównuję się z innymi. Znam osobę, która pracuje jako SAP cloud architecture ktoś tam - zarobki ok. 25k brutto. Z kolei jeszcze inni to cwaniacy, którzy ciągną kilka prac naraz. Wiem, że takie cwaniakowanie to nie na moje nerwy, bałabym się nakładających się spotkań itp. Poza tym
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Verae: Jeśli chodzi o IT to tylko seniorzy zarabiają może wyraźnie więcej, w tym większość ludzi jest na B2B bez płatnych urlopów/l4. Doceniaj to co masz i licz na więcej jeśli nadarzy się okazja. Poza tym to albo jest się wybitnym specjalistą w dodatku w jakiejś niszy, gdzie można podłapać lepiej płatne kontrakty albo zbudować pełnoskalowalny biznes typu e-commerce np, na etacie szybko osiągniesz szklany sufit
  • Odpowiedz
@Verae: też mam takich znajomych. Ale większość ludzi w moim wieku jest w jeszcze gorszej dupie. Nie żebym się z tego cieszył ale świadomość tego faktu zmniejsza mi FOMO. Może nie porównuj się do topki społeczeństwa to też będzie ci lepiej
  • Odpowiedz
Mirki opowiem wam moją rozmowę o pracę, którą jakiś czas temu odbyłam, bo uważam, że jest to ciekawy przypadek.
Rekrutacja odbyła się zdalnie. Na początku potencjalna pracodawczyni monotonnym głosem przedstawiła zakres obowiązków na tym stanowisku, które miały składać się z zadać merytorycznych - typowo biurowych oraz zadań w „plenerze”, które miały odbywać się sporadycznie. Przystałam na to i po dogadaniu logistycznych kwestii takich jak: wymiar godzin, pensja, typ umowy poprosiła mnie o
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W każdej pracy w jakiej jestem mam problem z babami. Niezależnie gdzie zawsze znajdzie się jakieś 10-15% z którymi mam spinę. Z facetami pojedyncze sytuację natomiast laski to jest regularne działania np. krytykowanie jakości pracy, alternatywne wizję wykonywanej pracy, bzdurne rozmowy o niczym do których jestem wciągany, kręcenie, naciski, próby wybierania presji, że one mają rację albo kompromitowanie drugiej strony.
Ogólnie fochy i niezrozumiałe wybuchy emocji.

Czy ze mną cos jest nie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deletenomads: Ale to już się stało. Chętnych na trepów już nie brakuje. Tera biorą tylko specjalistów: kierowców, kucharzy i nurków :P Zwykły Marek jak nie jest w dobrej formie, już się nie dostanie. Czasy gdy brali wszystkich jak leci 2022-2023 już minęły :P. Znam nawet jedną babę co waży ponad 100kg i została wtedy żołnierzem xDDD A najlepsze było to, że początkowo przydzielili ją do spadochroniarzy. Miała skakać ze spadochronem
  • Odpowiedz
Siema wszystkim

Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się doradzić mirasów z większym doświadczeniem życiowym - mam 22 lata, pracuje jako informatyk, studiuje i dodatkowo prowadzę sprzedaż na allegro, olx i takie tam, ale to na razie nic specjalnego, jak na razie to bardziej hobby

Ostatnio dotarło do mnie że informatyka mnie w ogóle nie interesuje, a w zasadzie to chyba nigdy mnie nie interesowała. Gdy chodziłem do gimnazjum chciałem być informatykiem
i.....e - Siema wszystkim

Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się do...

źródło: pepe the frog

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz mam dość wszystkiego co związane z komputerem.


To się szybko pogłębi i nigdy nie poprawi. Wypalenie zawodowe jeszcze przed 30?
To możliwe i nie chcesz się przekonać jak to działa.

chciałbym posłuchać waszych sugestii w co w sumie mógłbym pójść, tak żeby mimo wykształcenia
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: jak nie masz pomysłu to dokończ studia choćby pierwszego stopnia. Może przez to że nikt nie chce zatrudniać juniorów to za 3 lata jak gospodarka odbije i hype ai upadnie to wszystko wróci do normy.
  • Odpowiedz
Co byście powiedzieli że z takich zawodów jest obecnie najbardziej perspektywiczne?

analityk finansowy/biznesowy/ ekonomista
rachunkowość inwestycyjna/ analityk ilościowy (quant w hedgefundzie ehe już to widzę)
statystyk/ ekonometria/ analityk danych
administrator baz danych
interpenetrate - Co byście powiedzieli że z takich zawodów jest obecnie najbardziej p...

źródło: obraz_2025-04-11_225942018

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: żodyn, chcesz mieć kase to musisz z---------ć. Chcesz mieć pasywny, to musisz mieć ludzi co na ciebie robia, i robia dobrze, a i tak musisz być pracoholikiem, żeby ci poszło i biznes sie nie rozlazł w szwach
A wykrywanie patentów na pranie pieniędzy/przekrętów do wyłudzania to anti-fraud.

Inwestowanie na rynkach kapitałowych nigdy nie będzie maszynka do robienia pieniędzy, jeśli nie masz insider info, bo gdyby było, to by nie
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy/ (to można uznać za cyberbezpieczeństwo czy to jest coś innego?)

no nie, taki typowy "specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy" czyli KYC / AML to po prostu sprawdzacz dokumentów, cyberbezpieczeństwem bym tego nie nazwała
  • Odpowiedz