W 2003 roku pytanie referendalne brzmiało "Czy wyraża Pan/Pani zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej".
Ciekawe jakby to pytanie brzmiało jakby rządził pis xD

#polityka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#polityka
Czyli Nawrocki chce referendum ale aby obo sie odbyło musi to poprzec senat lub sejm???

Czyli kolejny raz wychodzi na to ze prezydent w Polsce to sobie moze co najwyżej zrobic trening z Pudzianem XD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tulipana: Muszą ale jak widac nie we wszystkim. Np z SAFE albo z edukacja zdrowotna od przyszłego roku bo obeszli to ze przez rozporządzenie a nie ustawe.

Żeby bylo śmieszniej to PiS wprowadził wiele furtek aby móc obejść prezydenta bo myśleli ze beda rzadzic jako partia jeszcze długo długo ale bali sie ze prezydent moze byc z opozycji w przyszłości.
  • Odpowiedz
Referendum ogólnokrajowe w Polsce jest ważne, jeśli weźmie w nim udział więcej niż połowa (ponad 50%) obywateli uprawnionych do głosowania.


Czyli musiałoby w nim wziąć udział jakieś 14 mln ludzi. Na nawrockiego głosowało "tylko" 11 mln. To tyle jeśli chodzi o to referendum. No bo nikt normalny nie będzie łaził po lokalach wyborczych żeby odpowiedzieć na tak bzdurne pytanie. pisowcy nawet przy referendum organizowanym razem z wyborami nie potrafili uzbierać ważności tego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mamy pro rosyjskiego prezydenta... Tymczasem Nawrocki chcę referendum z tezą pod wynik zgodny z propagandą Kremla oraz korzystną dla Rosji.

Prezydent RP dla dobra Polski i Polaków powinien być za zieloną energią. To dzięki niej Polska nie zamarzła gdy był kryzys energetyczny po wybuchu wojny na Ukrainie. A kolejka wojna i blokada cieśniny ormuz to powiedzenie słuszności polityki klimatycznej. Trzeba zmniejszać uzależnienie od świata. Niestety, bezpieczeństwo kosztuje. A PiS mógłbym nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 141
@N331: Pisowcy mają nieźle zryte berety i świadomość tępego elektoratu, że nawet pytanie w referendum musi być stronnicze i z tezą by wiedzieli jak zagłosować. Tak to jest jak programy buduje się na analfabetyzmie funkcjonalnym elektoratu.
  • Odpowiedz
@Kieranz: Chyba naszemu prezydentowi sztanga kolegi zbyt mocno spadła na głowę. Kolejne referendum, które tylko podważy sens tej formy głosowania.
P.S. Jakby chciał tani prąd, to może lepiej byłoby nie wetować ustawy wiatrakowej.
  • Odpowiedz
@josedra52: Owszem to typowe pisowskie referendum z pytaniem z tezą. Śmieszne,bo za PiSu zaakceptowano ten zły europejski zielony ład xD

Ale co zmieni brak tezy w pytaniu?
Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej?

Ja jestem przeciwny unijnym ekobzdurom mimo,że pi3rdole PiS tak samo,jak KO.
  • Odpowiedz
@abwgd: przecież już to było przerabiane w kampanii wyborczej xD zarzucano mu, kibolstwo, narkomanię, kłamstwa, oszustwa i bez reakcji, ktoś mu napisał że mało wyciska i się zesrał na miętowo
  • Odpowiedz
@Warcomx: proponuje na kartach do glosowania w nadchodzacych wybirach przy pisie dodac „zaznaczajac krzyzyk przy tym nazwisku glosujesz na architektow zielonego ladu, defraudatorow kasy w funduszu sprawiedliwosci, podwyzszaczy podatkow w nowym ladzie, lizodupow pomaranczowych odklejencow oraz klamcow i manipulatorow, ktorych nadrzednym celem jest sklocenie polakow w imie partyjnych zyskow”.
  • Odpowiedz
Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?" - tak ma brzmieć pytanie, które w ramach ogólnokrajowego referendum 27 września chce zadać Polakom prezydent Karol Nawrocki.


Batyr wzorem swojego pomarańczowego Pana chce ewidentnie wprowadzić idiokracje na pełnej.

#polityka #bekazprawakow #polska #bekazpisu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach