"Czy jesteś za tym, by nie iść w niezależne źródła energii i by w rezultacie Europa nadal finansowała arabów, rusków i amerykanów?"

#polityka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: No to by wyjaśniało czemu PiSowcy i Konfairze nie blokowali budowy PV ale blokują wiatraki. Bo chinolom ciągną pałe a Europy o bialych ludzi nienawidzą.

2 sprawa jest taka ze mimo ze PV moze byc chin to kupujesz produkt a nie musisz płacić za surowiec "słońce" z Chin jak w przypadku kupowania gazu ropy gdzie postawienie to 1 ale SUROWIEC TO NAJWIESZKY KOSZT NA LATA.
  • Odpowiedz
@darek-jg: zobacz na liczby. NA CAŁA UE 10-12mld. To sa przecież grosze na całą UE. I przez 20 lat nie musisz kupować surowca.

To jest 0.05% rocznego PKB UE
I 0.06% PKB Chin

Ale chiny wola sprzedać nawet tak tanio bo oni surowców tak nie eksportują tylko sami importują. Tak przynajmniej cos zarobią
fidelio-fidelio - @darek-jg: zobacz na liczby. NA CAŁA UE 10-12mld. To sa przecież gr...

źródło: 1000143122

Pobierz
  • Odpowiedz
"Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?" - tak ma brzmieć pytanie, które w ramach ogólnokrajowego referendum 27 września chce zadać Polakom prezydent Karol Nawrocki.


Znowu te pisowskie pytania referendalne z zawartą tezą i z sugestią jak mamy odpowiedzieć? To już lepiej byłoby zadać pytanie czy chcesz żyć w dobrobycie, miało by i tak więcej sensu

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MazurskiSmak: To troche bardziej złożone. Zwykły obywatel ma od lat pelno dotacji etc z których moze korzystac (sam korzystałem na dom). Problem jest gdy ludzie tak manipulują w necie mówiąc ze to nie opłacalne ze część ludzi od lat z tego nie korzysta i nie pozostaje nic innego jak siłą to forsować.

Przeciętny Polak ze zryta od FB TikToka i YT głową nie chce postawić za dotacje pieca na zrębki
  • Odpowiedz
Uwielbiam jak prawactwo wymyśla pytania referendalne <3
"Czy jest Pan/Pani za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?"
xDDDDDD
#polityka
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

k---a jak to jest, ze na ministra obrony narodowej biora chlopa, co jest wyksztalconym, jeszcze mlodym lekarzem, zamiast doswiadczonego wojskowego dzialajacego w polityce #polska #polityka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlexR: Mentzen to kiedyś akurat (mimo ze sie z nim nie zgadzam w wielu sytuacjach) dobrze wytłumaczył u Wojewódzkiego.

Minister jest jedynie od tego aby przedstawić to co jego doradcy, pracownicy etc. ustalą premierowi.

Wiec minister nie musi sie na czymś znac tak naprawdę. On jest jedynie takim łącznikiem miedzy ludźmi co sie znają i tym zajmują a premierem oraz osoba ktora później to co pracownicy ustala powie na jakiejś
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@N331: Budżet wojska to 200mld zł rocznie.

Odnośnie p-lot no to mamy w zasadzie wszystkie piętra ochorny ze sporą ilością rakiet w tym taki efektor w postaci camm. Nie jest wcale źle.
  • Odpowiedz
TVN to ściek dla debili?
Stare, znałem
A tak na serio, to naprawdę jest to smutne, że ten debile z PO szykują się do koalicji z kimś takim jak memcen, a jednocześnie próbują zakopać koalicjantów przez tego swojego pseudo rzecznika rządu, który poleruje berło Tuska i jeszcze ciągle kłamie lol

#polityka #bekazpodludzi #bekaztvn #bekazkonfederacji #bekazpo
Lexi20 - TVN to ściek dla debili?
Stare, znałem 
A tak na serio, to naprawdę jest to ...

źródło: 1000012614

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co tam u Glapińskiego i jego nadwyżek które miały wzmacniać nasze bezpieczeństwo? Już poszły do budżetu czy jeszcze czekamy, aż strata NBP magicznie zamieni się w amunicję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I dodatkowo przypomnę, że budowanie całego bezpieczeństwa Polski na założeniu, że „USA zawsze nas uratuje”, to nie strategia tylko h----d. USA są ważnym sojusznikiem, ale państwo poważne nie opiera przetrwania na humorze jednego partnera i jednej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I dodatkowo przypomnę, że budowanie całego bezpieczeństwa Polski na założeniu, że „USA zawsze nas uratuje”, to nie strategia tylko h----d.


@Sin-: Dla mnie najdziwniejsze ogólnie jest to, że oni jednocześnie wypominają dalej to co zrobiła Wielka Brytania i Francja w 1939 roku a robią dokładnie to samo obecnie tylko na miejscu tej Wielkiej Brytanii i Francji jest USA.
  • Odpowiedz
Zwłaszcza, że nawet sami Amerykanie zauważają, że Europa potrafi produkować więcej amunicji niż USA w niektórych segmentach.


@Sin-: Bo to jest generalnie prawda. Europa potrafi wiele nawet bardzo wiele, patrz przykład Polska. Jest takie przysłowie, że z pustego to i Salomon nie naleje, ale ludzi w Polsce wielokrotnie z pustego potrafili nalać. Problem jest taki, że ten potencjał jest po prostu duszony bardzo często w różne absurdalne sposoby i dochodzimy
  • Odpowiedz
"Za chwilę rozpoczynam wizytę u Ojca Świętego Leona XIV. W podarunku wiozę Pięcioksiąg Mojżeszowy w języku kaszubskim. Mam nadzieję, że się ucieszy" - napisał przed spotkaniem Donald Tusk.


I on tak dalej z tą samą żoną, w tym samym małżeństwie które pobłogosławił JP2? Co za lewak...

#bekazpisu #bekazprawakow #polityka
Matuuusuuu - >"Za chwilę rozpoczynam wizytę u Ojca Świętego Leona XIV. W podarunku wi...

źródło: obraz

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Griev: myślę że to raczej dlatego że ten artykuł jest z d--y napisany, co to jest ten "holding Tuska", co to za osiem spółek, co tam robi ERSTE, czemu top 19 spółek niepaństwowych, a nie 20? i co to za spółki. Ten artykuł jest z d--y napisany, aż sam wszedłem i zakopałem xD
  • Odpowiedz