• 521
@Piotrek7231: Może to niepopularna opinia, ale wydaje mi się, że w okresie długoterminowym ten ETS i cały zielony ład będą na plus dla gospodarki UE. Bo bez tego znów będzie uzależnienie się od krajów typu Rosja itp. Takie Niemcy wyrzuciły atom, gaz im wybuchł na dnie Bałtyku i jakoś się trzymają xD
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jedno - po co obecny rząd w ogóle odpowiada, dyskutuje i odnosi się jakichkolwiek wrzutek patoprawicy? Przecież to tylko działa jak młyn. Małpy rzucą byle gównem żeby się przylepiło i zamiast to po prostu zlać robi się z tego debatę państwową
#polityka #bekazpisu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogłaszam Wykopowe Referendum.

Pytanie: Czy jesteś za publicznym piętnowaniem oraz zakazem pełnienia funkcji publicznych dla osób, które wykorzystując nieporadność i sędziwy wiek pozbawili seniora mieszkania?

Odpowiedzi proszę udzielać w zeszycie który wyniosłem w tym celu na parter, koło skrzynek na listy

#referendum #polityka #pis
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raffen23: właśnie wróciłem z parteru i nie wystawiłeś żadnego zeszytu, zgłaszam do płokuratury bo tak ganiać starego człowieka przez 4 piętra to nieludzkie
  • Odpowiedz
Pytanie w referendum powinno brzmieć:

Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która ma na celu uniezależnienie nieposiadającej węglowodorów Europy od dążącej do dominacji w regionie Rosji oraz niestabilności na Bliskim Wschodzie (obserwowanej m.in. obecnie w wyniku harców pomarańczowej małpy), a która wiąże się z przejściowo wyższymi kosztami w związku z niegospodarnością polityków, którzy zamiast przeznaczać środki z ETS na inwestycje w infrastrukturę energetyczną, przejadają je?


Dlaczego nikt po normalne stronie sceny
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@camelinthejungle: Bo 2 strona i tak tego nie rozumie. Nie zapominaj ze nie tylko przyglupi elektorat ale nawet Politycy Konfy czy PiS czesto mowia ze wegiel sie wydobywa drogo bo ETS mimo ze ETS sie placi za spalanie nie wydobycie.

To jak z tymi kopalniami ze Polska zamyka a pozniej Niemcy od nas odkupują i wydobywają i im sie oplaca mimo ze po 89 zamknęliśmy kilkadziesiąt i zadnej nikt nie
  • Odpowiedz
@fidelio-fidelio: ja jedna sądzę, że gdyby wyszedł Tusk i powiedział: widzicie, jakie paliwo drogie? Widzicie, jak łatwo sprawić, że Europa jest w dupie? No to właśnie dlatego potrzebujemy OZE sroze. A do tego gdyby jako podstawowy argument wykorzystywali uniezależnienie się od ruskich – największych wrogów Polaków w historii – a nie obniżenie globalnej temperatury, toby na pewno nie zaszkodziło.

To powinno być sprzedawane nie jako zielony ład, tylko jako antyruski
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: No ale przecież to tylko gadanie przyglupa.
Konstytucji nie zmienia bo nie maja większości konstytucyjnej. Systemu prezydenckiego nie wprowadzi nikt a Referendum nie będzie.

Gadać to i ja mogę i doslownie nie ma to tak samo znaczenia. :)
  • Odpowiedz
#polityka proponuję referendum: czy jesteś za karą batożenia dla polityków, którzy kłamią i manipulują a jednocześnie udają obrońców chrześcijańskich wartości?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#polityka Co jak co ale szacun dla Nawrockiego Prezydenta RP za referendum. Narazie rozgrywa to perfekcyjnie, jeszcze kilka ruchów i w końcu prawica pokaże jak się rządzi! Brawo Panie Prezydencie!
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HoroLive: XD
udało mu się wymyślić jeszcze głupsze referendum, niż te Vateusza z '23, które ludzie gremialnie olali sikiem parabolicznym.
Nowa jakość, zaiste
  • Odpowiedz
Ja na miejscu Tuska to bym zmienił pytanie w referdum na "Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej przyjętej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?" #polityka #bekazpisu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fidelio-fidelio: eee i kogo, by to przekonało? Fanatyzm prawicy jest już taki, że ich polityczni idole mogliby przychodzić do Republiki, by zapisywać pliki .PDF a elektorat wyłby z radości.
  • Odpowiedz
#polityka #bekazprawakow

1. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem wyboru Prezydenta RP, posła, senatora, prezydenta miasta, wójta, burmistrza, sołtysa, radnego za pomocą miernika RYKNIĘCIA (znanego z programu "Od przedszkola do Opola", inaczej: RYKOMETR) oraz wyciskaniem na klatę?
plejton26 - #polityka #bekazprawakow 

1. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem wyboru P...

źródło: 1000011428

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

📩Prezydent Karol Nawrocki ogłosił dziś, tj. 7 maja 2026 r., podjęcie decyzji o skierowaniu do Senatu wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej.

📅Głosowanie miałoby się odbyć 27 września tego roku. 

📌Inicjatywa jest według uzasadnienia bezpośrednią realizacją zobowiązania podjętego w czasie kampanii wyborczej. Prezydent podkreślił, że Polacy muszą mieć prawo do bezpośredniego wyrażenia opinii na temat konsekwencji wdrażania europejskiego Zielonego Ładu.
SwiatOze - 📩Prezydent Karol Nawrocki ogłosił dziś, tj. 7 maja 2026 r., podjęcie decy...

źródło: soze_Posty IG (100)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Czy jesteś za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?" - tak ma brzmieć pytanie, które w ramach ogólnokrajowego referendum 27 września chce zadać Polakom prezydent Karol Nawrocki.


PIS dobrze wie, że jego wyborcy to idioci albo ludzie upośledzeni umysłowo w stopniu lekkim ew. lokalne pijaczki, więc każde pytanie musi mieć zawarta odpowiedź, żeby ich wyborca się nie zmęczył intelektualnie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mhmhmhmhm: oj, kolego. Właśnie przez ciebie oburzeni wyborcy PiSu pójdą zagłosować na PiS. I tak by zagłosowali, ale nie wolno im przypominać jakimi cymbałami są. Masz ich głaskać po główce, to może wtedy łaskawie i tak zagłosują na PiS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz