Nic mnie tak bardzo nie denerwuje jak hipokryzja "podróżników" z youtuba. Jak Korea Północna była otwarta, przed 2020r, gdzie można było zobaczyć, sporo to nikogo nie było. Jedynie Emil Truszczyński jeździł, pozostali obawiali się opinii swoich widzów, straty sponsorów itp. Natomiast teraz wręcz wysryw tych materiałów i to głównie nacechowanych retoryką z góry nałożoną. Zachowują się tak, jakby nigdy nie byli w państwie rządzący przez dyktatora czy komunę. Wszystkie robione na jedno
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@ramirezvaca: Sami zrobili przedstawienie, jadąc na wycieczkę, a zarzucają KRLD, że też robili szopkę. Trafił swój na swego co zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najgorsze jest to, że pelikany to łykają, nie mając pojęcia, w jakim przedstawieniu biorą udział, pisze o widzach.
  • Odpowiedz
  • 2
@czemuztak: Widać, że czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie nie do przeskoczenia( ͡° ͜ʖ ͡°) Zesrałem się o to, że niektóre kanały podróżnicze to pokazówka, z której nie wynika nic oprócz taniej sensacji.
  • Odpowiedz
Odwiedziłem 60 krajów na świecie, ale od kilku lat już nie emanuję liczbami i nie sądzę, że to najważniejsze. Tu tylko używam jej i pokazuję dla skali...

Zapraszam na odcinek pokazujący i tłumaczący na czym polega fenomen Angkoru.
Kambodża i Angkor Wat po 12 latach... Co się zmieniło na gorsze? Bardzo proszę o życzliwe wsparcie:

Wróciłem po wielu, wielu latach do Kambodży, dla kompleksu Angkoru i byłem pełen obaw, co tam zastanę. Choć samo
Pannoramix - Odwiedziłem 60 krajów na świecie, ale od kilku lat już nie emanuję liczb...

źródło: 480815058_1158616155717487_5982335999460533147_n

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca: ja też nie miałam i z perspektywy czasu nie żałuję, ani nie puściłabym swoich dzieci. Zamiast zazdrościć to weź się za siebie, żeby jako dorosły nie musieć sobie niczego odmawiać i żeby Twoim ewentualnym dzieciom było w życiu lepiej.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#podroze #silownia #kreatyna #bialko #chiny #japonia #korea

Hej, wybieram się na podróż do Azji i chciałbym wziąc w bagaż (podręczny lub rejestrowany) białko i kreatynę, optymalnie rozpoczętą aby nie taszczyć jej z powrotem lub nie wyrzucać. Objadę Chiny, Japonię i Koreę (w tej kolejności), czy ktoś z Was juz woził tego typu specyfiki i nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podroze #wlochy #chorwacja #podrozujzwykopem
Lecę na 6 dni do Triestu, chciałbym zobaczyć też Rovinj, Pulę, Piran i jeziora Szkocjanskie. W planach była też Lublana, Bled i Planica, ale to chyba za dużo, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy wg Was nie lepiej zrezygnować ze Słowenii i zamiast tego pojechać do Wenecji? Czy warto wstępować do Kopru, ewentualnie z czegoś zrezygnować?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prefereuję aktywny wypoczynek, ale z drugiej strony nie chcę też biegać od atrakcji do atrakcji, tylko mieć czas na spokojny wieczór.


@John_Edgar_Hoover: to skup się na 3 atrakcjach, by mieć też 3 wieczory inne niż spanie. Z Piran, Puli, Rovinj, Kopru najlepiej mi podzedl Rovinj (choć Pula ma większą wartość historyczną dla ścisłości). Wenecję trzeba zobaczyć i jak nie jesteś muzealnikuem to jeden dzień rzeczywiście wystarczy. Reszty nie widziałem.
  • Odpowiedz
Wyposażenie biwakowe cz.12
#motocykle #podroze #rower #mpetrumnigrum

Kończą mi się pomysły na to co bym mógł wam opisać. Mogę jeszcze opisać jak przerobić i na co zwrócić uwagę w motocyklach enduro/adv aby nadawały się na dalekie wycieczki. Ale na rowerach się nie znam i nie wiem jak je wyposażać gdyż rowerem najdalej byłem tylko w Rumunii.
Mogę wam opisać też kraje do których kilka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile, realnie, potrzeba czasu na dojechanie z Polski centralnej do Rumuni w okolice jakiegoś noclegu w pobliżu transalpiny lub transforgarskiej, i dlaczego nie zrobię tego w jeden dzień?


@Jedyny_Jedynak: Z Bydgoszczy (centralna Polska) do Transalpiny jest 1300km. Tak nie zrobisz tego w jeden dzień i to potwierdzam. Oczywiście zawsze można się uprzeć a na autostradach trzymać 160km/h ale nie oto chodzi. chyba że masz 3 dni na wycieczkę i lubisz
  • Odpowiedz