Wszystko
Wszystkie
Archiwum
- 0
- 0
Z tego co się orientuje to stary może zostać. Przecież możesz go nie używać.
Mbank za pośrednictwem, którego działałam wysłał mi PIT-8C w którym wykazał mój dochód z tej transakcji.
Czy mogę jakoś wymigać się od płacenia podatku od tej jednej dochodowej transakcji skoro na przestrzeni tych kilku lat kupiłam akcję kilku spółek i wszystkie
Czy mogę jakoś wymigać się od płacenia podatku od tej jednej dochodowej transakcji skoro na przestrzeni tych kilku lat kupiłam akcję kilku spółek i wszystkie poza tą jedną są na dużym minusie
@RozowaWkolorachTeczy: Nie.
Podatek placi sie (badz nie) od zrealizowanych zyskow (badz strat).
źródło: comment_1649601504tkLBU9YTrMSv0EuGunGYSB.jpg
Pobierz- 3
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
źródło: comment_1649598056P9NLjDAEjh7Cojfb1rUFvz.jpg
Pobierz- 1
źródło: comment_16495980832uitbvC3KdmTSy1st3Zuym.jpg
Pobierzmam pytanie o #gielda #podatki. Pierwszy raz w zeszłym roku grałem na giełdzie i sprawa wygląda tak:
1. Na #trading212 obracałem trochę akcjami w EUR, gdzie mam na chwilę obecną około 80 EUR straty, ale trzymam jeszcze pewne spółki na minusie.
2. Na #xtb kupowałem spółki na polskiej giełdzie w PLN, gdzie mam około 1200 zł zysku za zeszły rok.
Jak powinienem to rozliczyć, na jednym formularzu? :) Udać się do jakiegoś biura rachunkowego, czy jest jakiś przyjemny sposób na zrobienie
- 0
818
UK: żona nie płaciła podatków. Minister finansów zlecił śledztwo ws. wycieku

Rishi Sunak właśnie zlecił wszczęcie dochodzenia, które ma wykazać kto jest odpowiedzialny za przekazanie mediom informacji o tym, że jego żona ma status "nie-rezydenta podatkowego" w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu unikała naliczania PIT od 11 mln funtów rocznie dywidend z Infosys.
z- 42
- #
- #
- #
- #
9
Polski Ład wywrócony do góry nogami. Na zmianach zyskają głównie bogatsi

PiS chciał, żeby Polski Ład zmienił zasady w polskich podatkach. Bogaci mieli płacić więcej, a ci z najmniejszymi zarobkami — mniej. Tyle teoria. Zmiany zapowiedziane pod koniec marca sprawią bowiem, że najmocniej skorzystają przede wszystkim osoby z zarobkami grubo powyżej 10 tys. zł miesięcznie.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Przylechali do mnie rodzice zony, i zachwalaja polski rzad, bo wszystkim daje pieniadze, ze nikt tyle nikomu nie dal. Emeryci nie placa podatkow, dostaja wiecej niz 12 pensji, dostaja ogromne podwyzki tych emerytur. Mlodzi tez nie placa podatkow, rodziny dostaja kase na dzieci, itd. No ze jest super.
Zapytalem sie ze jak wszyscy dostaja tyle kasy, to kto za to placi. Odpowiedzieli ze nikt, ze rzad daje wszystkim.
Zapytalem czy moze kawaler po 30 placi jakies wieksze podatki czy cos, bo skad nagle tyle kasy dla wszystkich.
Powiedzieli ze "niby dlaczego ktos ma placic wiecej, nikt nie placi wiecej, wszyscy tylko dostaja" a rzad pieniadze na to wszystko ma bo zabral zlodziejom "bo zlodzieje handlowali paliwem".
Proste
- 2
Oni sa przekonani ze wszyscy dostaja, tylko zlodzieje stracili. No ale niechce mi sie w to wierzyc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 9
- 0
- 0
No i wlasnie. Dla zagranicznych. Weryfikowalem sobie ten temat u doradcow podatkowych jak
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Ktoś się orientuje czy zakup samochodu osobowego na firmę od osoby prywatnej daje jakieś korzyści dla przedsiębiorcy?
Czy oprócz podatku PCC 2% mam jeszcze jakieś koszty podatkowe przy zakupie używanego auta?
#motoryzacja #samochody #auto #przepisy #firma #podatki
- 1
1. Jak kupujesz jako osoba prywatna, od osoby prywatnej nie ma żadnych limitów. Jeżeli jako firma od osoby prywatnej nie jestem tak w 100% pewny.
2. Żadnych. Tzn. jesteś w stanie po kupnie auto wciągnąć do firmy i odpisywać amortyzację, ale to tyle.
3. Kupując od osoby prywatnej tylko PCC.
- 0
- 0
Pracuje w dwóch firmach:
- Firma nr 1 - obecnie na 1/3 etatu (kiedyś cały etat) - zarobki oczywiście niskie (ze względu na niepełny wymiar) - złożony druk KUP, stosowany PIT-2 (stosowany był od samego początku).
- Firma nr 2 - praca od 3 lat. Cały etat. Na początku najniższa krajowa, po ukończeniu szkolenia wystrzał w zarobki okolice średniej krajowej. PIT-2 wycofany, KUP złożony (w obu przypadkach nie pracuje
- 1
Czyli rozumiem, że najlepiej by było 'zamienić' pracodawców jeśli chodzi o złożenie i nieskładanie PIT-2? Dobrze czaje?
@lortap: tak naprawdę na koniec bez różnicy - w rocznym PIT będziesz miał wyrównanie. Ale ogólnie tak, bardziej się opłaca PIT-2 w firmie, gdzie się więcej zarabia. I możesz to zmienić w ciągu roku -> szukaj w google "odwołanie pit-2 wzór"
Dawno nie kupiłem tak mało, za tak wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#inflacja #podatki #gospodarka
"dla starszych to dobrze, że jest, bo za te same pieniądze coraz lżejsze zakupy"
- 0
#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza #urzadskarbowy
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#ksiegowosc #firma #dzialalnoscgospodarcza #podatki
- 3
- 1
- 0
760
Żona brytyjskiego ministra finansów uniknęła naliczenia 20 mln £ podatku PIT

Nie chciała płacić podatku tam gdzie stawkę tego podatku ustanawia jej mąż xD. Pozwolił jej na to specjalny, kontrowersyjny status "nie-rezydenta podatkowego", wykorzystywany przez wielu miliarderów, który zwalnia zagraniczne dochody od opodatkowania w Wielkiej Brytanii.
z- 64
- #
- #
- #
- #






















W poprzednich latach było jakoś od składki zus 7,75% jest coś takiego lub coś innego po tym "nowym polskim wale" ??
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo #ryczalt
8333,33 przychodu minus 667,89 i wszystko x 12%=919.85