• 2
@Kryptonim_Janusz sama pizza jest słabą reklamą z ich strony, ale to po części wina klientów. Większość osób nie je brzegów wiec pizzeria ich nawet nie dopieka, do tego bardzo nierówne kawałki i zawartość. Na plus to mimo wad można się najeść a potem zapchać i za kilka zlotych można wielką dolewkę do kompletu wziąć.
  • Odpowiedz
@Snoxik: zależy od mąki. Z reguły to po zarobieniu 2-3h w temp otoczenia, potem pare h/doba/dwie doby w lodówce i wyrastanie ok 5-6h przed wypiekiem znowu w temperaturze otoczenia.
Tutaj akurat zarabiałem dzień wcześniej koło 20. Leżało w temp otoczenia 2h, na noc do lodówki i koło 9 przed pracą podzieliłem na kulki i zostawiłem poza lodówką. O 17 jeszcze raz "przewinąłem" kulki żeby nie były rozjechane i dałem im
  • Odpowiedz
@MicGell: Z twoim rodzicem nie pogadam,bo patrząc po twoim stylu pisania to już dawno musiał po sznur sięgnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nowociota here w robieniu pizzy, chciałem kupić kamień do pieczenia, jaki będzie najlepszy do piekarnika? takie za 4/5 dych z allegro są wystarczające? czy to jakieś gówna i tylko pizzofilskie hurr durr kamienie za 10k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pizza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Raul777: szamotowy kamień do pizzy wystarczy, grubszy lepiej trzyma temperature, no i najważniejsze, rozgrzej go na maxa w piekarniku przez około godzinę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sniper10200: no tak z założenia pizza powinna się piec jak najkrócej żeby nie wysuszać ciasta.

Powinieneś dawać kamień jak najwyżej górnej grzałki. Wtedy kamień powinien się nagrzać bardziej niż te 250 stopni do których grzeje się piekarnik i pizza powinna się upiec dużo szybciej niż te 10 minut.

Robi się też tak, że zostawia się uchylone drzwiczki w piekarniku żeby grzałka cały czas n----------a. Najważniejsze jest jednak żeby n----------a jak
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koxsik:
1. Kebab - nie mam zdania. Orient, Iskender czy Marhaba - niby zjadliwe, ale czuć, że mięso słabe. Aczkolwiek Szejk na Bohaterów Warszawy (pierwszy w Koszalinie) jest całkiem spoko.
2. Burger - Hacienda, Berta (dobra wieprzowinka). Montownię zamknęli kilka miesięcy temu.
3. Pizza - lubię tę przy ratuszu, Gusto też całkiem spoko
4. Studnia, Kowal

Z innych lokali - dobry jest bar Przerwa na Powstańców Wielkopolskich czy Imbir Sushi
  • Odpowiedz