Siema mirasy. Przerabiałem tutorial z #php na udemy. Całkiem fajny, tylko gościu troszkę wolno tłumaczy, ale na szybkości 1.5 było w miarę znośnie. Problem w tym, że to co przerobiłem to jakieś 20% dopiero (wytłumaczone podstawy łącznie z obiektówką), a dalsza część to robienie projektu CMS (bez frameworka). Zastanawiam się teraz, czy dalej robić ten kurs i projekt CMS, którego raczej nie pokażę w cv, bo to tylko tutorial, czy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@TMBRK: Napisz mmorpg, posrają się jak zobaczą to w cv.
- 4
@TMBRK: Potwierdzam - rób tutorial dalej. Zrobienie takiego CMS to sporo pożytecznej nauki. Jest tutaj zarówno pole do popisu dla frontu, jak i backentu (np. operacje na bazie danych). Programowanie to zabawa małymi kroczkami - fajnie się patrzy z dołu na szczyt Mount Everest, ale nie wskoczymy na niego. Trzeba się mozolnie wspinać małymi kroczkami, po trochu zdobywając wiedzę. A nawet jak będzie się na szczycie, to i tak nadal
- 1
Miał ktoś problem z amazon aws s3? Nie mogę sprawić, żeby zaczęło działać. Ciągle wyskakują mi nowe errory po naprawie poprzednich. Teraz mam "The request signature we calculated does not match the signature you provided. Check your key and signing method." i za nic nie wiem co zrobić. Sprawdziłem oba klucze i są poprawnie wpisane.
#naukaprogramowania #python
#naukaprogramowania #python
- 10
Dowiedziałem się ostatnio, że w USA (niektórych stanach - bo nie wszędzie się da) zaczynają się pojawiać bootcampy / firmy które działają tak
- oferują naukę programowania za darmo lub za kasę (jak za darmo to dają lojalkę)
- dają gwarancję zatrudniania, ale musisz się zgodzić na ofertę, inaczej kara lub utrata pieniędzy
- zatrudnienie obejmuje zakaz konkurencji w całym sektorze IT na okres 5,10 lat
- klauzula poufności, która zakazuje używania poufnych procesów wytwarzania oprogramowania
- oferują naukę programowania za darmo lub za kasę (jak za darmo to dają lojalkę)
- dają gwarancję zatrudniania, ale musisz się zgodzić na ofertę, inaczej kara lub utrata pieniędzy
- zatrudnienie obejmuje zakaz konkurencji w całym sektorze IT na okres 5,10 lat
- klauzula poufności, która zakazuje używania poufnych procesów wytwarzania oprogramowania
- 8
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via iOS
- 13
@Drew: Branża IT upadnie, bo bootcampy będą masowo produkować juniorów? A co, firmy już same nie umieją przeprowadzić rekrutacji, po której przyjmą kompetentną osobę? Takie wróżby upadku IT chodzą w internetach od kilku lat, a branża IT w Polsce ma się dobrze jak jeszcze nigdy xD robimy dla Zachodu, dla którego zawsze będziemy najtańsi i jesteśmy w czołówce najlepszych programistów pod względem jakości na świecie. I setka beznadziejnych cv tego
- 1
Dziś o naszym portalu wspominam w 0:16 sek filmu
Będąc całkowitym laikiem, dostałem pierwszą pracę po 7 miesiącach nauki.
Jak wyglądała moja ścieżka nauki programowania i przebranżowienia się? Z czego i z jakich materiałów się uczyłem?
Dowiecie się z dzisiejszego odcinka Jak wyglądała moja ścieżka nauki? Proces przebranżowienia się #12
Jak to wygląda u was, gdzie aktualnie zdobywacie wiedzę?
Będąc całkowitym laikiem, dostałem pierwszą pracę po 7 miesiącach nauki.
Jak wyglądała moja ścieżka nauki programowania i przebranżowienia się? Z czego i z jakich materiałów się uczyłem?
Dowiecie się z dzisiejszego odcinka Jak wyglądała moja ścieżka nauki? Proces przebranżowienia się #12
Jak to wygląda u was, gdzie aktualnie zdobywacie wiedzę?
- 7
Za wczorajszą prywatę dziś również przedpremierowo
#prasowkadev 4 sierpnia 2019 roku
Seria #owasp #cheatsheet, czyli jak pisać bezpieczniejszy kod w pigułce #security #hacking
https://cheatsheetseries.owasp.org/
#prasowkadev 4 sierpnia 2019 roku
Seria #owasp #cheatsheet, czyli jak pisać bezpieczniejszy kod w pigułce #security #hacking
https://cheatsheetseries.owasp.org/
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 2
Mirunie i miraski, doradźcie mi jaki serwis do nauki front endu, programowania wybrać ? Głównie celowałbym w #udemy z racji tego, że cena jest niska. Chociaż jakość tych kursów nie powala i tylko wybrane są dobre, a sam nie wiem jeszcze od których autorów kupować materiały.
Polecone zostały mi jeszcze treehouse i frontendmasters. Słyszałem o nich same pozytywne rzeczy, ale ich cena (~100 zł za miesiąc) trochę uderza w mój niski
Polecone zostały mi jeszcze treehouse i frontendmasters. Słyszałem o nich same pozytywne rzeczy, ale ich cena (~100 zł za miesiąc) trochę uderza w mój niski
@kimczi: bootcamp taki powyżej 15.000 daje 75% gwarancji na zatrudnienie. Dwa takie bootcampy i masz 150% szans na znalezienie pracy
- 1
@virtuti_stulejari: to ja biorę kredyt i wezmę takie 3, wtedy to mnie białek od razu przyjmie
@secret_passenger: racja, jest to inwestycja i też patrzę na to pod takim kątem, ale jak można mieć coś podobnego za mniejsze pieniądze to wiesz... cebula się odzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@secret_passenger: racja, jest to inwestycja i też patrzę na to pod takim kątem, ale jak można mieć coś podobnego za mniejsze pieniądze to wiesz... cebula się odzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolejny tydzień i kolejne wydanie naszej Prasówki Technologicznej!
Tym razem przedstawiamy materiały dotyczące wydajności frontendu, a także rozważania dotyczące backendowych języków programowania, które mogą mieć określoną datę przydatności do spożycia.
Wszystkim zainteresowanych technologią i jej wpływem na nasze codzienne życie polecamy tekst o nowej ustawie dotyczącej walki z uzależnieniem od mediów społecznościowych, a także o najnowszym wynalazku naukowców pracujących dla Pentagonu.
Tym razem przedstawiamy materiały dotyczące wydajności frontendu, a także rozważania dotyczące backendowych języków programowania, które mogą mieć określoną datę przydatności do spożycia.
Wszystkim zainteresowanych technologią i jej wpływem na nasze codzienne życie polecamy tekst o nowej ustawie dotyczącej walki z uzależnieniem od mediów społecznościowych, a także o najnowszym wynalazku naukowców pracujących dla Pentagonu.
źródło: comment_3pazX8u14pC2oKXNnZlCfaxgiJ2UBVPP.jpg
Pobierz@harakiri888: GO?
@harakiri888: Scala, Kotlin, Cloujure, F#, Elm... Kto pisze produkcyjne systemy w Haskellu? xD
Którego z poniższych najlepiej się uczyć do frontu(na backu asp.net core)? Jakieś dłuższe odpowiedzi mile widziane.
#programowanie #naukaprogramowania #aspnet #webdev
#programowanie #naukaprogramowania #aspnet #webdev
który?
- Vue 25.7% (26)
- React 41.6% (42)
- Angular 32.7% (33)
- 3
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@numeryczny_mikolaj12: To pytanie nie ma sensu, bo nie podałeś wielu informacji. W tym zestawieniu React jest jedynie widokiem. Angular i Vue są bardziej kompletne. React pozwala ci na dobranie m.in. sposobu zarządzania stanem, gdzie Angular i Vue mają wbudowane rozwiązania na to.
Jednym zdaniem
- chcesz kompletne rozwiązanie -> Angular (lub Vue, ale za Angularem chociaż stoi Google)
- chcesz się pobabrać przy wyborze kompletnego stacku -> React
Jednym zdaniem
- chcesz kompletne rozwiązanie -> Angular (lub Vue, ale za Angularem chociaż stoi Google)
- chcesz się pobabrać przy wyborze kompletnego stacku -> React
- 15
#prasowkadev 2 sierpnia 2019 roku
Krótka pogadanka o „poziomach” rozwoju #developer
https://medium.com/better-programming/the-differences-between-a-junior-mid-level-and-senior-developer-bb2cb2eb000d
Dobre wprowadzenie do #docker
Krótka pogadanka o „poziomach” rozwoju #developer
https://medium.com/better-programming/the-differences-between-a-junior-mid-level-and-senior-developer-bb2cb2eb000d
Dobre wprowadzenie do #docker
@lpelikan: chciałem powiedzieć że dobra robota. Będę śledził
Komentarz usunięty przez moderatora
No to czas na kolejne podsumowanie #technologicznasowa :) Ten miesic by pod znakiem bardziej artykułów niż tutoriali - tak dla odmiany:
- Zapowiedziałem swoją pierwszą mobilną apkę #flutter #mobile #android #ios idzie nawet nieźle :)
- Czy matematyka jest potrzebna programiście? tekst z cyklu #naukaprogramowania bardzo często to pytanie jest zadawana przez osoby zaczynające swoją przygodę z programowaniem
- Jak uczyć się programowania
- Zapowiedziałem swoją pierwszą mobilną apkę #flutter #mobile #android #ios idzie nawet nieźle :)
- Czy matematyka jest potrzebna programiście? tekst z cyklu #naukaprogramowania bardzo często to pytanie jest zadawana przez osoby zaczynające swoją przygodę z programowaniem
- Jak uczyć się programowania
469
Lata mijają, a język C nadal rządzi informatycznym światem .

Powstały na początku lat 70-tych język C jest dziś podstawą działania milionów programów i urządzeń. Krótka historia języka C, czy warto uczyć się C i jaka czeka go przyszłość?
z- 230
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 15
Czy podczas kolejnego błędu podczas kompilowania kodu macie ochotę rzucić monitorem? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Widząc dealine masz ochotę uciec przed nim? Może na 1024 metry?
Zmierz się z innymi programistami w tych dyscyplinach sportowych i zostań prawdziwym mistrzem olimpijskim podczas Just
Widząc dealine masz ochotę uciec przed nim? Może na 1024 metry?
Zmierz się z innymi programistami w tych dyscyplinach sportowych i zostań prawdziwym mistrzem olimpijskim podczas Just
źródło: comment_IU26Z1MjjaxYRWkY9A7RPLXqIGdI6dcj.jpg
Pobierz- 0
@justjoin_it:
Czy oferta kierowana jest tylko do programistów, czy zespoły supportowe też mogą brać udział:D?
Czy oferta kierowana jest tylko do programistów, czy zespoły supportowe też mogą brać udział:D?
- 2
- 931
Koniec świata odłożony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
------------
Oferty Python https://justjoin.it/all/python
------------
Oferty Python https://justjoin.it/all/python
źródło: comment_DlywaSRYGtlWy1QZwDarhwSINAreggBx.jpg
Pobierz- 67
@justjoin_it: Dawno tak nie skisłem z mema xD
- 367
Jak mogę dostać revision version z poziomu kodu w c# ? Mam ustawione na 4 w properties programu które inkrementuje się z każdą publikacja o jeden. Ale jak biorę przez assembly to zawsze zwraca mi 1.0.0.0 ?
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #programista15k
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #programista15k
@Kamilex97: W Assembly wersję zmieniasz ręcznie lub ustawiasz coś w rodzaju [assembly: AssemblyVersion("1.0.*")] żeby zwiększało build i revision automatycznie. Wersję z publikacji możesz pobrać z "ApplicationDeployment.CurrentDeployment", ale nie będzie to działać w trybie Debugowania.
if (ApplicationDeployment.IsNetworkDeployed)
return ApplicationDeployment.CurrentDeployment.CurrentVersion;
else
// Stored in Properties -> AssemblyInfo.cs
return System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly().GetName().Version;
if (ApplicationDeployment.IsNetworkDeployed)
return ApplicationDeployment.CurrentDeployment.CurrentVersion;
else
// Stored in Properties -> AssemblyInfo.cs
return System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly().GetName().Version;
- 0
@daedalus_pl dziękuję ślicznie
konto usunięte via Android
- 1
To uczucie, kiedy po raz pierwszy napiszesz skrypt od zera, który od razu działa poprawnie.
#informatyka #programowanie #php #naukaprogramowania
#informatyka #programowanie #php #naukaprogramowania
- 18
#prasowkadev 1 sierpnia 2019 roku
Jak debugować… na produkcji
https://dev.to/molly_struve/10-tips-for-debugging-in-production-ko1
Jak pisać czytelny kod, czyli powtórka z elementarza #naukaprogramowania
Jak debugować… na produkcji
https://dev.to/molly_struve/10-tips-for-debugging-in-production-ko1
Jak pisać czytelny kod, czyli powtórka z elementarza #naukaprogramowania
- 1
@LosoweKontoLosowegoWykopowicza: ustalcie wspólna wersję z https://www.wykop.pl/wpis/42794415/#comment-150708875
- 3
@konik_polanowy: Jestem prostym człowiekiem, widzę dobry content, daję plusa.
- 0
Witam, zastanawiam się jak zaimplementować funkcję tagów, które będą dodawane do każdego wpisu.
Jako pierwsze tworzę tabelę ze wszystkimi tagami, ale nie wiem jak użyć tych tagów w tabeli dotyczącej postów. Byłby ktoś mnie w stanie nakierować na jakieś rozwiązanie?
#naukaprogramowania
Jako pierwsze tworzę tabelę ze wszystkimi tagami, ale nie wiem jak użyć tych tagów w tabeli dotyczącej postów. Byłby ktoś mnie w stanie nakierować na jakieś rozwiązanie?
#naukaprogramowania
- 1
@sokytsinolop: Dziękuję bardzo :)





















źródło: comment_NWdUYjGXx35niz2HQAZuhUx6yI4rHMWH.jpg
Pobierzźródło: comment_UiEgba0D1nKLpnodEkHco8AfHnkXAczx.jpg
Pobierz