Wpis z mikrobloga

Miał ktoś problem z amazon aws s3? Nie mogę sprawić, żeby zaczęło działać. Ciągle wyskakują mi nowe errory po naprawie poprzednich. Teraz mam "The request signature we calculated does not match the signature you provided. Check your key and signing method." i za nic nie wiem co zrobić. Sprawdziłem oba klucze i są poprawnie wpisane.
#naukaprogramowania #python
  • 14
@Griffith: Taki protip zainstaluj sobie aws cli i zobacz czy też ci klucze odrzuci. Mam nadzieję, że nie próbujesz robić api call z kluczami roota? Zobacz w management console IAM użytkownika i klucze czy są active
@bramborak: dodałem takie linijki, a po dwóch ostatnich wyskakuje "Access Denied" XDD

AWSS3SIGNATUREVERSION = 's3v4'
AWS
S3REGIONNAME = 'us-east-2'
DEFAULTFILESTORAGE = 'storages.backends.s3boto3.S3Boto3Storage'
AWSS3CUSTOMDOMAIN = '%s.s3.amazonaws.com' % AWSSTORAGEBUCKETNAME
AWSS3OBJECT_PARAMETERS = {
'CacheControl': 'max-age=86400',
}
@mprzemo: Zanim napisałem na wykopie to szukałem w internecie rozwiązania i rzeczywiście było o tym wspominane. Niestety mi nie pomogło, ale mam inny trop. Podobno ustawienia bucketów z automatu lecą na private zamiast public i pewnie dlatego mam access denied. Jutro coś pokombinuję.
@Griffith: no ja też robiłem z tego tutoriala co Ty, wszystko zgodnie z tutorialem zrobiłem dla nowego bucketa oczywiście region na USA Oregon bo Europa za nic nie chciała działać więc może coś przeoczyłeś.
@Griffith: dwa tygodnie temu, zawsze możesz jego kod ściągnąć z githuba (szczególnie settings.py) i zobaczyć czy działa jak tak to ewidentnie coś przeoczyłeś ale najpierw zrób od początku nowy bucket.
@mprzemo: Zaczęło działać ¯\_(ツ)_/¯ Na początku było to samo co wczoraj, ale nacisnąłem "pokaż obraz" na tym niezaładowanym i przyjrzałem się errorowi. Request obrazka nie pasował do nazwy pliku, który wrzuciłem na S3. Zuploadowałem nowy obrazek poprzez stronę w django, którą zrobiłem. Zmieniłem też potem ustawienia według tego tutoriala.