@Scaab: na jakiej podstawie stwierdzasz że b2b to oszustwo?
No to świetnie, nic tylko cieszyć się ich szczęściem.
1) nie będą pracować z schizofrenikiem
2) w tydzień ogarną zdalny kontrakt i zachowają płynność kiedy Ty będziesz oddawać 2/3 swojego zarobku na propagandę TVP
  • Odpowiedz
@Scaab: 2/10 bo odpisałem na oczywistą zarzutkę XD Przecież ty nawet w IT nie siedzisz, jak ktoś wcześniej zauważył, chwile temu byłeś ekspertem od nieruchomości XDD
  • Odpowiedz
Witam Mireczków ;) Chce zrobić sobie system powiadomień z moodla i takie jakby todo. Chciałbym pobierać dane z każdego kursu i zeby sprawdzało czy przesłano do oceny czy nie. No i widzę że moodle z ktorego korzysta moja uczelnia nie posiada API. Jak najlepiej zeskrobać te dane? Ma to być proste i prymitywne, ale ma działac po prostu. Polecacie jakieś metody?
#naukaprogramowania #programowanie #javascript #html
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rakky: Dodam tylko że nie wiem też jak przeskoczyć autoryzację, ponieważ na moodlu trzeba się zalogowac by mieć dostęp do kursów. A API brak
  • Odpowiedz
@Rakky: jak wypelnisz formularz logowania to serwer powinien ci odeslac ciastko z sesja, wystarczy ze dolaczysz to ciastko do kazdego zapytania wymagajacego logowania
  • Odpowiedz
@b33zon: ale wiesz, że rózne książki są kierowane do różnych osób i do innego stosowania? Ta jest dla początkujących - zupełnie inna, niż np Kompendium... Tu masz taki "kurs" dla uczących się dopiero C++.
  • Odpowiedz
Mam taką metodę:

@PostMapping
ResponseEntity saveCar(@RequestBody Car car) {
logger.info("Request for add car got");
return ResponseEntity.ok(repository.save(car));
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #system #linux #naukaprogramowania
Jakiej dystrybucji linuxa używasz i dlaczego?
Mam zamiar sie przesiąść z tego windwosa na cos bardziej stabilnego, cos polecicie?
Konkretnie ma służyć do programowania ale jakby dało rade to żęby można było photoshopa odpalic i popykam w desert online albo wwz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale jakby dało rade to żęby można było photoshopa odpalic i popykam w desert online albo wwz


@vcode69: distro nie ma znaczenia przy odpalaniu photoshopa.

Mam zamiar sie przesiąść z tego windwosa na cos bardziej stabilnego, cos polecicie?


@vcode69: Weź sobie jakąś pochodną ubuntu albo manjaro.
  • Odpowiedz
@vcode69: Jak masz stabilne linuxy - szczególnie na bazie ubuntu to LTS masz aktualizacje (prócz bezpieczeństwa oczywiście) co 2 lata.
Masz oczywiście do wyboru zawsze wersje "latest", która otrzymuje aktualizację co 4 miesiące.
Jak chcesz najnowsze aktualizacje do wszystkiego to chcesz używać tzw. rolling release typu Manjaro (jako iż mają częste, mniej przetestowane aktualizacje to jest szansa, że coś się popsuje ale z reguły to z winy użytkownika).

Kubuntu i KDE Neon są
  • Odpowiedz
Cześć, mam pytania z JS. Dopiero się uczę i za pomocą metody add.EventListener tworze sobie jakieś proste zdarzenia na pliku html (np jak kliknę w pierwszy znacznik p w dokumencie, to ma się zmienić kolor tła na czerwony).

Do tej pory robiłem to za pomocą document.querySelector('p'), ale wadą tego jest to, że zdarzenie będzie się odnosić do pierwszego p w dokumencie html. Potem przeczytałem, że można wybrać p na podstawie id lub nazwy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: getElementsByClassName zwraca ci HTMLCollection, dalej poczytaj sam :)

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to gdybyśmy mieli w dokumencie dwa p z tą samą klasą, to wtedy pierwsze p ma indeks 0, a drugie indeks 1 i na podstawie tego wybiera. A jeśli tak, to czy to oznacza że id jest unikalne (no bo przy id nie musiałem podawać indeksu)?


Tak
  • Odpowiedz
@maciorqa: Tak, id jest unikalne. Powinieneś mieć tylko jeden element z danym id na stronie.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to gdybyśmy mieli w dokumencie dwa p z tą samą klasą, to wtedy pierwsze p ma indeks 0, a drugie indeks 1 i na podstawie tego wybiera.

To też jest prawda
  • Odpowiedz
Flutter pozwala na tworzenie prostych, jak i bardziej skomplikowanych, a jednocześnie podatnych na bugi aplikacji na mobile. Całe szczęście testowanie w nim jest dość przyjemne i nie wymaga pisania wiele boilerplate code. Sprawdź, jak sprawnie testować we Flutterze

https://bulldogjob.pl/news/1028-jak-testowac-kod-we-flutterze

#flutter #mobiledev #testowanieoprogramowania #programowanie #naukaprogramowania
Bulldogjob - Flutter pozwala na tworzenie prostych, jak i bardziej skomplikowanych, a...

źródło: comment_15855707415FZsaxEQwkUJtqteIfpy6O.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Programowalne sieci komputerowe zyskują na popularności dlatego, że są odpowiedzią na wyzwania stawiane przez środowiska wirtualizacji i konteneryzacji hostów oraz usług. Ta technologia to nieunikniony krok w rozwoju sieci. Poznaj główne pojęcia z obszaru SDN

https://bulldogjob.pl/articles/1159-programowalne-sieci-komputerowe-sdn-wprowadzenie

#admin #programowanie #naukaprogramowania #siecikomputerowe
Bulldogjob - Programowalne sieci komputerowe zyskują na popularności dlatego, że są o...

źródło: comment_1585563755X8cLGxZnA1mxbn1P3j79CE.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam.
Obecnie uczę się języka JAVA po 8 godzin dziennie (nie liczę w ten czas przerw) i się zastanawiam czy jak np po 60 dniach od dzisiaj będę już miał około 500 godzin programowania w JAVA to czy mogę się ubiegać o pierwszą pracę jako Junior Java Developer.
Mieszkam w Warszawie więc myslę, że więcej ofert wchodzi w grę.
W maju składam papiery na Polsko-Japońską Akademie Techniczną.
Po tej całej pandemii mając
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tworzę bazę danych w pliku txt, każde dane oddzielone są separatorem '|'. Problem polega na tym, że kiedy ktoś wprowadzi w polu tekstowym enter, to niestety przenosi się to do pliku txt i wywala mi moją super bazę danych, a co gorsza nie wyświetla się to potem po odczycie. Wie ktoś może jak rozwiązać ten potężny problem (,)?
#php #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mirki.
Chciałbym napisać jakiś projekt w języku C. Chodzi o język C, nie C++ i o napisanie jakiegoś programu działającego pod systemem #linux. Głównie kojarzy mi się ten język z mikroprocesorami i płytkami developerskimi :p natomiast w ofertach pracy widze w wymaganiach napisanie programu w C pod linuxem. Możecie mi w sumie coś poradzić? Do tej pory myślałem o tym języku, że ma troszkę inne zastosowania.
#cpp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś wytłumaczyć prostą (i może też śmieszną) rzecz z JavaScript:
Jak napiszę np w konsoli w przeglądarce poniższą instrukcję:

"2" + 2 [ENTER]

To wtedy jest konwersja tej drugiej dwójki na typ string i otrzymujemy łańcuch "22".
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecacie jakieś artykuły lub cokolwiek, co naświetli mi drogę w temacie projektowania aplikacji obiektowo?
Chodzi mi o sam proces od pomysłu na np. jakąś bibliotekę w JS, do przekucia tego w jakiś schemat klas i metod
#naukaprogramowania #programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach