#programowanie #naukaprogramowania

A 32-bit number means we can store 4,294,967,295 characters (2^32), which is enough space for every possible human language and probably a lot of alien ones too. Right now we use the extra space for important things like poop and smile emojis.


:)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ogóle Aniserowicz mi się pojawia w proponowanych bo obejrzałem parę odcinków, co to jest za kasztan to ja nawet nie XDDD. 45. sekunda - ciśnie, że pierwsza sugestia na jego temat to "devstyle koles pieniadze". Tylko nie wpadł na to, że jego historia pojawia się jako pierwsza i jest podświetlana na fioletowo

#programowanie #naukaprogramowania (?)
FairPlay - W ogóle Aniserowicz mi się pojawia w proponowanych bo obejrzałem parę odci...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie to dziwi że on miał 10lat temu MVP od MS. Prawdopodobnie to był jego szczyt i od 10 lat jest ciągły spadek. Gość odleciał jak Mariusz Max Kolonko.
  • Odpowiedz
Czytam Język TypeScript. Tajniki Programowania Wydanie II. Kupilem za 29 złotych. Bardzo dobrze napisane kompendium uwzględniające, że pod spodem jest JavaScript. Jak na razie polecam. Prowadzi za rękę, nadaje się dla początkujących

Btw. Deklaracja wlasciwosci w kontruktorze to absurdalny pomysl ktory niestety wykorzystali tworcy #angular

https://polishwords.com.pl/ebooki/jezyk-typescript-tajniki-kodu-wydanie-ii/jeztyp_ebook

#typescript #naukaprogramowania #programujzwykopem
tomaszs - Czytam Język TypeScript. Tajniki Programowania Wydanie II. Kupilem za 29 zł...

źródło: comment_1586598938oh5tdkn3a8v5KTNUoUFkCB.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs:
Praca z danymi zawsze mnie jarała.
Jesli chcesz coś w tym kierunku się podszkolić to polecam książkę guru DWH Pana Kimballa i jego książkę o ETL.

A co do Databricksów to polecam założyć sobie konto Microsoftu i na Azure wtedy masz do wykorzystania 50$. Całkowicie wystarcyz, żeby pobawić się
  • Odpowiedz
Czy jak załóżmy stworze konstruktor z parametrami:
Konstruktor(string n, float x, float y) <----- Czy to można nazwać listą inicjalizacyjną!?

Czy listą inicjalizacyjną jest tylko lista po ---> dwukropku":"
Czyli: Konstruktor(string n, floatx, float y):(zmienna x=10) <---- Tylko to po dwukropku jest listą inicjalizacyjną, a parametry w nawiasie od konstruktora już nie są listą inicjalizacyjną?

#naukaprogramowania #programowanie #informatyka #cpp
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: C++ rozróżnia przypisanie od konstrukcji.
Lista inicjalizacyjna jest po to, aby pola klasy konstruować.
Lista inicjalizacyjna powinna być w kolejności występowania deklaracji pól w klasie, ponieważ w takiej kolejności są one konstruowane. Można powiedzieć, że w trakcie konstrukcji pól obiekt nie istnieje w pełni. W twoim przypadku przy konstrukcji klasy string dla pola "nazwa" pole "x" oraz "y" nie istnieją i korzystanie z nich jest błędem (UB).
Lista inicjalizacyjna
  • Odpowiedz
@Yakooo: Uzupełniając: bez listy inicjalizacyjnej, najpierw tworzysz pusty obiekt, potem tworzysz jeszcze raz i nadpisujesz go nowym obiektem "nazwa".

W liście inicjalizacyjnej tworzysz obiekt tylko raz, od razu z dobrą wartością.

W praktyce zawsze gdy się da, powinno się inicjalizować w liście inicjalizacyjnej.
  • Odpowiedz
Panowie i Panie ukochane,
Sprawa jest. Chciałbym sobie ściągnąć stronę https://fullstackopen.com/en/, żebym mógł przeglądać kurs offline w późniejszych terminach.

W tym celu próbowałem wykorzystać program www.httrack.com.

Niestety cos piernicze w ustawieniach i po ściągnięciu wszystkiego cały czas na odpalonym 'index.htm' wywala mi błąd: 404.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asynchroniczne wykonanie kodu jest w zasadzie niezbędne we współczesnych, coraz bardziej skomplikowanych aplikacjach webowych. Zobacz, jak efektywnie przekształcić kod synchroniczny w asynchroniczny dzięki wykorzystaniu Promise czy async/await

https://bulldogjob.pl/news/1046-przeksztalcanie-kodu-synchronicznego-w-asynchroniczny-w-javascript-dzieki-promise

#javascript #frontend #programowanie #naukaprogramowania
Bulldogjob - Asynchroniczne wykonanie kodu jest w zasadzie niezbędne we współczesnych...

źródło: comment_1586518839nz7kZwNLhHztkwTdAlCiu4.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob po co to robić? to nie sprawia przecież że kod wykonuje się nagle w jakimś magicznie powstałym nowym wątku, kiedyś to się musi wykonać na tym wątku także w przypadku podanego przykładu tylko tracimy jeśli zależy nam na prędkości wykonania kodu, co innego to odłożenie wykonania np. jakiegoś blokującego IO, mam rację?
  • Odpowiedz
Refaktoryzacja kodu to ciężka sprawa, i to nie dlatego, że jest trudna do wykonania, ale dlatego, że wymaga głębszego myślenia o projekcie. Sprawdź, jak możesz skutecznie zrefaktoryzować swój kod na przykładzie udanego procesu

https://bulldogjob.pl/news/1045-jak-dobrze-refaktoryzowac-swoj-kod

#naukaprogramowania #programowanie
Bulldogjob - Refaktoryzacja kodu to ciężka sprawa, i to nie dlatego, że jest trudna d...

źródło: comment_1586508576eQi1ZQn3h1IuCAFdkh9jbD.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob: ten artykuł to jakieś tłumaczenie?

Może się nie do końca znam ale tam jest fragment:

Żadna z tych funkcji nie robi zbyt wiele w porównaniu z tym, co można osiągnąć za pomocą fetch, który je opakowuje.


To nie jest przypadkiem tak że te funkcje opakowują fetch?
  • Odpowiedz
Czołem.
W toku badań eksperymentalnych utworzyłem sobie model wielorakiej regresji liniowej oparty na pewnych cechach. Otrzymałem dosyć fajne wyniki, ale chciałbym go jeszcze udoskonalić. Pomyślałem, że mógłbym we flasku postawić stronę z zaimplementowanym sci-kit learn multiple linear regression, za pomocą której użytkownicy/inni naukowcy wrzucaliby swoje wyniki, aby udoskonalić model. Robiliby to za pomocą odpowiednich pól, które metodą POST edytowały by właściwy plik .csv na serwerze o nowe dane. Co każdą taką wrzutkę
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@farmaceut: Po prostu przy takim serwisie operacje na pliku to nie najlepszy pomysł. Prosty ORM będzie tu lepszą opcją dla Ciebie - podpinasz bazę danych i to wszystko, co musisz wiedzieć o sql :)
Nawet nie musisz stawiać bazy danych, sqlite3 zamyka się w formie jednego pliku :D
  • Odpowiedz
Podobno dopiero jak tłumaczysz komuś jakieś zagadnienie, to sam zaczynasz je tak naprawdę dobrze rozumieć ( ͡ ͜ʖ ͡) A gdyby tak... wytłumaczyć komuś programowanie? Sprawdź, dlaczego warto zostać nauczycielem kodowania (i przy tym pomóc!)

https://bulldogjob.pl/news/1042-programisto-zostan-nauczycielem

#naukaprogramowania #programowanie #nauka
Bulldogjob - Podobno dopiero jak tłumaczysz komuś jakieś zagadnienie, to sam zaczynas...

źródło: comment_1586435666ufJrFaMY8bXZGlzN73KJ2d.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli nie chcesz pracować z VBA, ale potrzebujesz arkuszy kalkulacyjnych Excela, możesz skorzystać z pythonowej biblioteki xlwings. Sprawdź, w jaki sposób możesz dzięki niej zintegrować Pythona z Excelem.

https://bulldogjob.pl/news/1043-xlwings-doda-excelowi-skrzydel

#python #excel #programowanie #naukaprogramowania
Bulldogjob - Jeśli nie chcesz pracować z VBA, ale potrzebujesz arkuszy kalkulacyjnych...

źródło: comment_1586428277WG0wJ0Kz9FJupCb7LVsYKm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania jest jakas funkcja w #arduino ktora po wykryciu sygnalu na wejsciu (przycisk) zmieni wyjscie innego pinu na odwrotny czy trzeba przez zmienna? jest w ogole jakas szansa aby mozna bylo tym sposobem zapalac/gasic diode POZA pętlą?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak milisekundy dzielisz przez 1000 i masz czas od uruchomienia w sekundach. Jedyny minus tego prostego rozwiązania, to fakt, że po ~49 dniach licznik millis() się przekręci i wystartuje od 0 :D

Jeżeli ten mikrokontroler ma chodzić dłużej to trzeba zastosować inne rozwiązanie, np.:

globalna
unsigned long previousMillis;
  • Odpowiedz