Wpis z mikrobloga

Mirasy help, nie wiem jak zacząć projekt od wykładowcy. Stawiam piwo osobie która wytłumaczy o co tu chodzi xD

Zweryfikować przedstawioną ocenę średniej i pesymistycznej złożoności wyszukiwania liniowego i binarnego.
Przeprowadzić analizę za pomocą instrumentacji i pomiarów czasu. W porównaniu wykorzystać tablice liczb całkowitych o rozmiarze rzędu 2^30 bajtów (2^28 elementów typu uint/int).
W sprawozdaniu przedstawić dla każdego algorytmu:
* kod źródłowy przed instrumentacją
* kod źródłowy po instrumentacji
* zebrane wyniki w postaci tekstu i wykresów
* wnioski z analizy zebranych danych

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k
  • 7
@Kaxus:
1. zrozum metody wyszukiwania: liniowego i binarnego
2. porównaj przypadki: średni i pesymistyczny (np szukany element jest pod koniec zbioru)
3. ocena na podstawie instrumentacji - hmm? ile zasobów zjadło podczas szukania?
@Kaxus jak dla mnie to masz zrobić jakieś duże przypadki testowe (tablica intow wielkości rzędu 2^28) i zmierzyć czas działania binary searcha vs wyszukiwanie liniowe. Sens miałoby też porównanie czasu dla coraz większych rozmiarów tablic i pokazywanie jak ten czas rośnie logarytmicznie dla binsearcha, a liniowo dla zwykłego wyszukiwania.
@Kaxus: Z tego co wygooglałem/zrozumiałem to:
1. Zmierz czas 1
2. Wykonaj czynność
3. Zmierz czas 2
4. Wylicz czas wykonania ( - ).
Kroki 1,3 (i ewentualnie 4) to instrumentacja.
@Kaxus: przecież to jest całkiem proste.

1. Napisać kod generujący tablicę oraz wyszukujący podaną metodą, zapisać jako before_instrumentation.ext
2. Zmodyfikować powyższy kod dodając pomiary czasu/pamięci/co tam chcesz (instrumentacja) i zapisać jako after_instrumentation.ext
3. Odpalić dla danych testowych N razy i wygenerować wynnniki.
4. Napisać raport opisujący zebrane dane.