#anonimowemirkowyznania
Muszę to przyznać - jestem słabym programistą.

Mam 2,5 roczne doświadczenie w branży i do tej pory uważam się za słabego programistę. O ile proste rzeczy nie sprawiają mi problemów, to nie potrafię samodzielnie rozwiązywać bardziej zaawansowanych ticketów. Taki stan rzeczy bardzo mnie dobija. Od dłuższego czasu mam przez to doła. Oczywiście staram się rozwijać swoje umiejętności ale mam wrażenie, że niczego nowego się nie nauczyłem.
Czy ktoś z Was
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

do programowania trzeba mieć predyspozycje ¯_(ツ)_/¯


@Harmonia: Na szczęście te predyspozycje nie są takie duże, jak to się propaguje w branży. Programista to nie jest lekarz, programista to taki blue collar worker przy komputerze. Krąży głupi mit, że musisz być geniuszem-pasjonatą, by osiągnąć sukces jako programista.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z Was jest/był w podobnej sytuacji? Potrzebuję porad, wskazówek na temat tego w jaki sposób efektywnie poprawić swoje programistyczne umiejętności oraz logiczne myślenie.


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, byłem. Potrzebowałem jeszcze 6-7 lat doświadczenia żeby zobaczyć, że nie jestem słabym programistą tylko mam wybujałe oczekiwania pod swoim adresem i chcę doświadczenia tu i teraz.

Generalnie prawda jest taka, że większość z nas to przeciętniacy. Jeśli ktoś uważa że jest nieprzeciętniakiem, albo ma samodzielne
  • Odpowiedz
JavaScript zapewnia szereg metod deklaracji zmiennych. Należą do nich m.in. słowa kluczowe var, let oraz const. Poznaj ich właściwości i dowiedz się, jak w przypadku każdej deklaracji działa hoisting oraz jak ma się to do zasięgu.

https://bulldogjob.pl/news/1062-var-let-i-const-hoisting-i-zasieg-w-javascript

#programowanie #naukaprogramowania #javascript #frontend
Bulldogjob - JavaScript zapewnia szereg metod deklaracji zmiennych. Należą do nich m....

źródło: comment_1587544941ByoESn9IH4TpQ1TmlbI1nC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 154
@Scaab to też jak jest na początku pierwszej rozmowy z headhunterami uzyskać informację o widełkach płacowych
- na tym etapie nie mogę tego podać,
- to ja na tym etapie nie mogę podać szczegółów kompetencji.
  • Odpowiedz
@Scaab: lepiej, w wielu przypadkach kiedy dojdzie do podpisania docelowej (nie próbnej) umowy między pracownikiem a pracodawcą, to pośrednik dostaje równowartość 3-6 pensji pracownika ( ) Z tego powodu ma się większe szanse na załapanie się jeśli wyślesz cv bezpośrednio do firmy (niższy koszt rekrutacji).
Dlatego jak dostaję ofertę to nie pytam o firmę, tylko o szczegóły i szukam. Czasem taki rekruter robi głupie c+p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Znalezisko: WASM – czym jest WebAssembly?

WebAssembly (WASM) jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników (i deweloperów oczywiście) na bogate, funkcjonalnie i szybkie aplikacje webowe. Problemem w takich scenariuszach wykorzystania jest najczęściej wydajność całego środowiska, a do tej pory nie udało się w pełni poprawić wszystkich bolączek JavaScript.

Rozwiązaniem tych problemów ma być środowisko umożliwiające uruchomienie niskopoziomowego kodu (skompilowanego z C / C++ / Rust / Go), z wydajnością zbliżoną do natywnej, czyli
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Troszkę uczę się już C++, jednak nigdy nie natrafiłem na wektory. Na studiach wiem, że druga grupa miała parę zadań na wektorach, jednak mi nigdy się nie trafiły i w sumie to czytam o tym wektorze i zrozumiałem, że jest to tablica, której można zmieniać bezpiecznie rozmiar tablicy... Jednak nie za wiele mi to mówi

Rozmiar normalnej tablicy rozumiem, że można zmienić tylko przez kopiowanie starej tablicy i zapisanie do
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo:

No i wektora używa się po prostu w takich sytuacjach gdzie nie wiesz ile będziesz musiał zmieścić danych w tablicy i wiesz, że najprawdopodobniej początkowo zaalokowana pamięć na to nie starczy, co ważne wektor jest zaalakowany dynamicznie przez malloca w C lub przez new w C++
  • Odpowiedz
@Yakooo: std::vector to taki Mercedes premium że wszystkimi bajerami prosto z salonu. Zwykła tablica to też Mercedes z salonu ale ten najtańszy bez niczego, nawet radio trzeba kupić swoje. Taka jest różnica.
  • Odpowiedz
Heja Mirki!
Postanowiliśmy umilić skrollowanie ludziom kodu, a także dać kolejny powód do nauki programowania ludziom, którzy naszych memów nie skumają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tag do czarnolistowania -----> #programemy

A gdybyście potrzebowali pomocy z nauką, zapraszamy do śledzenia naszego facebooka oraz sprawdzenia wczesnej bety naszego projektu pod adresem http://whoonid.com
#programista15k #programowanie #humorobrazkowy #heheszki #naukaprogramowania #
whoonid - Heja Mirki!
Postanowiliśmy umilić skrollowanie ludziom kodu, a także dać k...

źródło: comment_1587498778G2e0IQF0whkE3U8zFYbo3Q.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LazyInitializationException: że co proszę? Stary, mogłeś właśnie zrewolucjonizować programowanie funkcyjne. Chłopaki, to tylko przypisanie funkcji do zmiennej O BARDZO SILNYM TYPIE REPREZENTUJĄCYM TĘ FUNKCJĘ, to nie jest typ danych!

----
w ogóle, zmienna w programowaniu funkcyjnym, co ja p------ę, jezu
  • Odpowiedz
Dzięki dogłębnemu debuggowaniu błędów kompilacji można się nauczyć kilku ciekawych rzeczy i lepiej poznać daną technologię. Sprawdź, czego możesz się dowiedzieć debuggując błędy kompilacji w C.

https://bulldogjob.pl/news/1060-problemy-z-kompilowaniem-seqfault-i-illegal-instruction

#programowanie #naukaprogramowania #c #debugging
Bulldogjob - Dzięki dogłębnemu debuggowaniu błędów kompilacji można się nauczyć kilku...

źródło: comment_1587458283GvCPJ8gZMYf6JImHnAF4uo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cavalorn: Wiesz co ja jak sobie piszę programik na tyle mały, że zmieści się w 1 pliku to robię sobie maina na górze i niżej to prywatne metody. Jak tak piszesz to nie ma większego znaczenia, ale potem jak wracam do kodu po czasie to jakoś mi się lepiej od góry analizuje.
  • Odpowiedz
Zapraszam Cię na drugą edycję szkolenia: Angular + Spring Boot + Google Cloud Platform!

Angular i Spring Boot to frameworki, które stanowią czołówkę technologiczną na rynku IT.
Dlatego 23 kwietnia o 19:00 zapraszam Cię na webinar, w trakcie którego zaprojektujemy aplikacje, która będzie przyjmowała od użytkownika pliki i zapisywała je w chmurze. Frontend napiszemy w Angularze, Backend w Spring Boot, natomiast całość uruchomimy w ramach Gogole Cloud Platform ☁️

Pokażę Wam, co można
SoftBull - Zapraszam Cię na drugą edycję szkolenia: Angular + Spring Boot + Google Cl...

źródło: comment_1587406429f9Ft4VG7hddwVkEMeF8pPy.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania
czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego:
var reg = "^(1\s(szt\.|kg|l\b)|100\s(g|ml))(\/1\s(opak\.|pusz\.|but\.|szt\.|para))?\s*$";
lub to:
var reg = "^(1\s(szt\.|kg|l\b)|100\s(g|ml))(\/1\s(opak\.|pusz\.|but\.|szt\.|para))?\s*$";
var sprawdzam = new RegExp(reg,"m");
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Primek_1980: aż tak się nie znam. Wiem tylko, że regex to nie jest standard jakiś, są różne "silniki" regexa które się od siebie różnią. W zależności od implementacji w danym języku programowania / narzędziu mogą później wychodzić różne kwiatki.
  • Odpowiedz
Jak mogę w #java wywołać jeden konstruktor z drugiego konstruktora w klasie abstrakcyjnej? Chciałbym taką logikę:

class A{
int value;

public A (int a){
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukmar: a czemu chcialbys zeby bylo to statycznym polem w klasie abstrakcyjnej?
jesli chcesz uzyskac zachowanie polimorficzne to mozesz stworzyc metode abstrakcyjna getWyplata() ktora kazda klasa konkretna bedzie nadpisywac
  • Odpowiedz
jeżeli mam statyczne pole w klasie abstrakcyjnej to czy jest możliwe żeby jego wartość była różna dla każdej klasy dziedziczącej


@lukmar: Jak masz pole statyczne, to jest jedno w pamięci JVM-a. Nie ma obiektu który by miał własną wartość, bo statyki nie są instancjami obiektu tylko właśnie 'należą' do klasy. Tak, wszystkie instancje obiektu będą widziały jedną wartość. Niech cię nie kusi by trzymać jakikolwiek stan (wartości dynamiczne) w polach
  • Odpowiedz
Dopiero zaczynam się uczyć.
Mam napisać kwerendę, która pokaże wszystkie osoby w bazie, poza tymi, które mieszkają w Warszawie i mają zawód.

Napisałem coś takiego:

SELECT numer, imie, nazwisko, miejscowosc, zawod
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach