Jaki jest najlepszy sposób do wgrywania video na stronę?? Mam w html

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

i w folderze mam pliki 540, 1080, 1620. Jak strona osiągnie 600px chce dać silm 1080, jak osiągnie 900px czy tam 1000 chce dać 1080 itd.
#frontend #naukaprogramowania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No elo.
Uczę się już przez dłuższy czas springa i zastanawiam się w jaką stronę iść dalej. Mam w głowie projekt aplikacji webowej do nauki słówek. Chciałbym żeby nie była ona do bólu trywialna. W zamyśle chcę żeby np sama propnowała słówka, które były przez dłuższy czas nie powtarzane. Chcę także dodać do niej quiz ze słówek. I tu napotykam problem gdyż to chyba już będzie trzeba zrobić w javascript czy też
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zapomnialemjakiebylohaslo: w asemblerze i prologu też potrafisz?
To że ktoś jest programistą to nie znaczy, że musi umieć robić wszystko.

Budowlaniec który jest murarzem też nie musi umieć malować ścian. Chyba że chce sam zbudować cały dom. Ale nikt tak nie robi. A nawet jak ktoś spróbuje to wyjdzie afrykańska chatka. Lepiej żeby ludzie specjalizowali się i robi lepiej jedną rzecz.
  • Odpowiedz
@SayerL: ucząc się wszystkiego po trochu na początku masz szansę "połączyć kropki" i ogarnąć o co chodzi. Nawet będać java devem lepiej rozumieć jak jest konsumowane api, które programujesz.

Składnia języka - opie, składnia jest niemal identyczna w językach rezydujących w tym samym paradygmacie/grupie paradygmatów. Musisz opatrzeć się z różnymi językami programowania.
  • Odpowiedz
Umiem już w miarę programować w pythonie i C++. Teraz chcę się nauczyć #csharp bo będzie mi potrzebny na praktykach. Macie pomysł jak to zrobić?
Kursy z youtube zwykle są dla początkujących więc boję się że stracę czas na tłumaczenie ogólnych zasad które już znam. Jednocześnie nie chcę zabierać się od razu za jakiś projekt bo to będzie trochę januszerka bez znania teorii języka. Jednym słowem, czy są jakieś kursy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedną z ciekawszych myśli, jaką wyciągnęłam z "Atomowych Nawyków" jest pomysł, że żeby osiągnąć sukces, powinniśmy połączyć kilka obszarów, w których czujemy się relatywnie dobrze. Praca nad jedną, wąską specjalizacją oczywiście przydaje się w wielu typach kariery, ale często to połączenie różnych działek jest tym, co wyróżnia nas na rynku pracy.

Koncepcja, która się z tym wiąże, to zostanie tzw. "T-shaped person" - specjalizujemy się w pewnej dziedzinie, ale jednocześnie pracujemy nad rozwinięciem
S.....n - Jedną z ciekawszych myśli, jaką wyciągnęłam z "Atomowych Nawyków" jest pomy...

źródło: comment_1591539484jN6iXouxDMF0OXWyR0oI9J.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauważyłem, że dużo ludzi tu pyta albo wstawia kursy C++, Pythona czy innego języka. Chciałbym zauważyć i doradzić, że dużo bardziej niż znajomość róznych smaczków języka czy jego bardziej zaawansowanych konceptów ważniejsza jest dobra znajomość wzorców projektowych, podstaw programowania obiektowego i funkcyjnego i algorytmów. Dopiero to sprawia, że zaczyna się umieć pisać ładny i czytelny kod.

Więc zamiast otwierać kolejny kurs pythona lepiej poczytać takie rzeczy jak: "Design patterns elements of reusable
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #javascript

Mirki, robie sobie kurs JS, jestem raczej slaby w programowaniu, wielu rzeczy nie moge po prostu skumac, z wieloma rzeczami sie denerwuje.

Obecnie mam trzy zadanka do zrobienia i oczywiscie na kursie, na lekcji wszystko zrozumiale, ale jak przychodzi do 'rozumowania i wprowadzenie w zycie' to przychodzi error i nie mam pojecia jak sie za cos zabrac.

mam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@milvanb: wydaje mi się, że to tak jak z językami obcymi. Na początku jesteś w stanie zrozumieć co Twój rozmówca ma do przekazania (wyłapując pojedyńcze słowa), jednak ze względu na brak słownika oraz praktyki, nie jesteś w stanie mu odpowiedzieć. Analogicznie tutaj, potrzebujesz zapoznać się z teorią, przećwiczyć i zrozumieć dlaczego tak i później z tego korzystać.

Inna sprawa, że mało kto zna absolutnie wszystkie elementy danego języka, jednak jeśli
  • Odpowiedz
Próbowałem to deno, ale ciężko.
Rapid development motzno, wiele paczek nie działa na najnowszej wersji deno. Trzeba czytać issue na githubie, żeby coś ogarnąć.
Na razie chyba trzeba poczekać aż się to ustabilizuje wszystko i zobaczymy jak to będzie dalej.

A wy macie jakieś przemyślenia?

#deno #nodejs #node #javascript #programowanie #naukaprogramowania
trevoz - Próbowałem to deno, ale ciężko.
Rapid development motzno, wiele paczek nie ...

źródło: comment_1591383903HCmNquTOk47wKoMAg2NPxD.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Z anonimowych, bo ostatnio usunąłem konto.
Jestem testerem automatyzującym w pythonie, który myślał że testy to dobra droga do wejścia na stanowisko deva. I tak od 4 lat jestem testerem, ostatnio już nietestującym, ale jednak.
No i pomyślałem w końcu spróbować zmienić stanowisko na deva. Tylko nie wiem w co iść: web, mobile, embedded, coś innego? Może machine learning? Albo devops? Chciałbym wszystkiego po trochę przez co nie mogę się skupić
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej ,czy jest jakaś strona międzynarodowa gdzie mogę zamieścić ogłoszenie ze zleceniem napisania pluginu do google chrome?
Używam tagu #naukaprogramowania zamiast programowanie żeby nikogo nie wkurzyć
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach