Zna ktoś fajną bibliotekę, którą mogę wykorzystać do uzupełniania pdf?
#csharp Najlepiej z dobrą dokumentacją lub przykładami lub zwykły poradnik.
Mam na przykład gotowy plik, w którym wpisuję imię i nazwisko w odpowiednim miejscu (np. zgoda na wyjazd i inne takie) i chce tam dane wklepywać, ale niczego sensownego nie znalazłem, będę bardzo wdzięczny.
#programowanie #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mała aktualizacja dla fanów Summon The JSON: #javascript. Otóż fabryka w Wisconsin, która produkuje grę wznowiła działanie po tym jak władze stanowe wydały pozwolenie. Jest ono potrzebne dla firm na terenie tego stanu, a fabryka musi spełnić bardzo rygorystyczne normy, aby jej pracownicy i produkty byli bezpieczni w obecnej sytuacji. Co też nastąpiło.

W związku z tym produkcja ruszyła tak jak i zamówienia. Jeśli chodzi o mnie to zamówiłem
tomaszs - Mała aktualizacja dla fanów Summon The JSON: #JavaScript. Otóż fabryka w Wi...

źródło: comment_1591042683LtD1ZMk3qwIaKXd5z4g5aj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.handsonscala.com/

Wycenił się wysoko i mimo, że lubię doceniać czyjąć pracę, zwłaszcza jeśli robi coś tak dobrego jak to co wypuścił #lihaoyi, to jednak chciałbym nico przycebulić.

Tam na jego stronie przy opcji zakupu przewiduje też jakieś promocode.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@bestils pierwszych kilka rozdziałów jest dostępna za Free, także można częściowo wyrobić sobie swoje zdanie.
Ja na razie uważam, że dobra ale nie za takie pieniądze.
Kupiłbym ja za 25 $ bez zastanowienia. :P
  • Odpowiedz
Czy mógłby mi ktoś pomóc z konwersją jar do exe. Próbuje skonwertować mojego "executable jar" do pliku exe z wykorzystaniem programu Launch4j, niestety w wyprodukowanym pliku exe podczas próby uruchomienia dostaje komunikat:

Executing: C:\Users\nullek\Desktop\MyApp.exe
Error: Could not find or load main class MyApp.Main
Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: javafx/application/Application
natomiast sam jar na 99% działa bo bezproblemowo mogę go uruchomić komendą:
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki, zaczynam zabawe z electronem. Mam problem, chodzi o brak dostępu do elementów DOM. Utworzyłem kog w main.js który tworzy znaczniki html, i chciałbym je wyświetlić w pliku html. Nie mogę bo wyskakuje mi że mam niezdefiniowany obiekt document.
#javascript #electron #programowanie #naukaprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rakky: Też zaczynam zabawę w electronie.
To co napisałeś to normalne.
Infrastruktura aplikacji w Elektronie jest podzielona na główny wątek(ten od NodeJS) i wątek renderujący(przeglądarka)
wątek główny czyli ten przykładowy main.js nie ma dostępu do procesu przeglądarki(index.html) więc nie możesz odwoływać się w skryptach node'a do elementów DOM, Musisz używać IPC do komunikacji między nimi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kuhonnyje_rewaljucje: zależy jakiego interfejsu. Jak czegoś prostego, to może mnie zjecie, ale polecę raczej jQuery. Takie Vue to jest super narzędzie, w którym zrobisz zaawansowane SPA, ale nauka też wymaga przysiedzenia... oczywiście, prototypowac szybko też będziesz mógł elegancko, tylko właśnie - czy jest Ci potrzebne aż Vue I czy masz ochotę poświęcać istotnie więcej czasu na naukę. To już pytania do Ciebie.
  • Odpowiedz
Ilość aktywnych użytkowników reddita na subredditach konkretnych języków:
- Python: 2.2k
- JavaScript: 1.9k
- Java: 1.8k
- c#: 271

Co
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Programiści c# w pracy, Java maja trochę czasu na emeryturze to siedzą, js to milenialsi wiec w pracy ogarniają reddita.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Przepoczwarzenie: imho pokazanie i opowiedzenie o projekcie który się zrobiło jest bardziej wartościowe niż wpisanie sobie kursu zrobionego w wypizdowie małym prowadzonym przez józka. Jeżeli ma to być do cv
  • Odpowiedz
@Aboin: może być tak jak mówisz, zasugerowałem się tą wzmianką o "mocniejszym juniorze". A to chyba właśnie ten moment żeby zamiast słuchać co to MVC uświadomić sobie że na MVC się świat nie kończy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej Mireczki!
Potrzebuję małej pomocy. Robiłem mały research związany z budową streamingowych aplikacji. Zazwyczaj polecane jest korzystanie z płatnego oprogramowania od firm trzecich przy budowie swojej apki. Ewentualnie większość materiału i tematów dotyczy streamingu wideo. Nic z tych rzeczy mnie nie interesuje. Chciałbym w ramach hobby i projektu nauczyć się pracować z audio streamingiem i przy okazji pobawić się kodem.
Czy ktoś mógłby polecić jakąś literaturę? Jakiś kurs, artykuły czy np. serię
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@heater: wszystkie kroki po warunku w == maxW są chyba opcjonalne i możesz wrzucić je w ifa a po ifie lecisz z kolejnymi krokami
  • Odpowiedz
Witam mireczki spod tagu #java - jestem obecnie na takim programie managerskim, gdzie co pół roku robię co innego i tak się szczęśliwie ułożyło, że w końcu dostałam rotację techniczną - ale w Javie, z którą miałam wcześniej tyle wspólnego, że znam podstawową składnie i jako-tako koncept OOP. Z założenia jest to program, gdzie ludzie mają spróbować jak największej ilości nowych rzeczy, więc fakt, że jestem początkująca, nie przeszkadza.

Wiem, że
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach