Mireczki podpowiedzcie: piszę aplikację wysyłającą za pośrednictwem komend AT smsy przez modem na USB.
Wiadomość wysyłam sekwencją AT+CMGS="+48numertel".
Zastanawiam się w jaki sposób zweryfikować czy np. ostatni sms faktycznie został przez modem wysłany (nie interesuje mnie żądne potwierdzenie odbioru bo to jak wiadomo może przyjść po czasie albo wcale).
Jest jakaś komenda AT która pozwoli jednoznacznie określić, że wiadomość została wysłana?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki co sądzicie o tematach z tego kursu?

https://javastart.pl/kurs/java-ee-angularjs

Studiuję zaocznie infę, ostatni rok here, ale nic mnie tam nie uczą i chce sobie samemu coś ogarnąć. Umiem robić aplikację korzystając z jee, jakieś stronki, które pobierają coś tam z bazy danych, projekty na studia typu sklep z logowaniem, kontami użytkownika itp. Nie chodzi mi o cenę kursu, bo 150 zł to nie pieniądz, po prostu pracuję i nie mam czasu na
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieocenzurowany88: jako autor mogę Ci napisać, żebyś lepiej się zabrał za Springa. Ten kurs javy ee aktualnie kupują głównie ludzie, którzy potrzebują poznać rzeczy z javy ee do pracy.
Also każdy kurs na naszej stronie możesz zwrócić w ciągu 14 dni jeśli Ci się nie spodoba
  • Odpowiedz
@cochese: nie mam teraz lapka pod ręką, ale postaram się to potem sprawdzić i Ci dam znać. Nie mniej przykład z artykułu jest trochę, hm, "sztuczny" bo w prawdziwmy kodzie raczej nikt tak tego nie robi tylko po bożemu zrobi .collect() albo String.join
  • Odpowiedz
#programowanie #php #naukaprogramowania
Zdarzyło mi się napisać mały "magazyn" w php/mysql - dla użytkowników tabela towarów + szukanie,
dla admina dodaj/edytuj/usuń.
Niestety to co działało w php5 nie działa pod php7 - tutaj pytanie do speców od języków :
jak najszybciej/najrozsądniej przepisać (napisać od nowa?) coś takiego ?
Zaznaczam, że programistą nie jestem, po prostu ogarniam podstawy.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gokihar: error_reporting( E_ALL ); ini_set( 'display_errors', 1 ) ;
powinno pokazać na ekranie co jest nie tak, oprócz mysql_ jeszcze odpadło ereg / eregi.
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
ktoś wie jak zrobić, aby były równo?? Video zmniejsza bądź zwiększa w zależności od szerokości przeglądarki. Zdjęcia robią tak samo ale nie proporcjonalnie w stosunku do video. Video zmniejsza/zwiększa szybciej. Prawdopodobnie to wina rows, że dałem 10vw ale jak daje procenty to wychodzi bardzo małe. Zdjęcia umieściłem w kontenerze i dałem na niego grid.
HTML https://pastebin.com/Ckp87HaB
CSS https://pastebin.com/e3TwGDff
N.....N - #naukaprogramowania
ktoś wie jak zrobić, aby były równo?? Video zmniejsza ...

źródło: comment_159162172935fikiSjJsI7CZWGA2OtoW.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka
Zastanawiam się jak mądrze podejść do tematu.
Mam narzędzie CLI, które wywołują z poziomu Pythona.
Gdy jest wszystko ok, narzędzie wypluwa mi czystego jsona, którego sobie później obrabiam.

Jednak, gdy pojawia się problem, dostaję ścianę tekstu, a na końcu jsona, który zawiera informację o błędzie.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JSON idzie na stdout a błędy lecą na stderr?


@Ununoctium: może tak być. Szukam informacji jak to rozróżnić / wyświetlić oddzielnie.

"{", więc reszte linii należy
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
cześć mam problem. Mam kontener ze zdjęciem i textem. Zrobiłem na niego display: flex. Jest ładnie bo zdjęcie po lewej, tekst po prawej. Oba mają stretch, dodatkowo zdjęcie ustawione na 100% wysokości. Zdjęcie jest jako img w html. Nie wiem jak dociągnąć zdjęcie do wysokości tekstu.
HTML https://pastebin.com/Xy3YG5LJ
SASS https://pastebin.com/HwTH2RR7
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś 9 miesięcy temu mireczek @Hiobbit biorąc udział w moim małym projekcie, zaczynał naukę #programowanie .

Pojętny z niego chłop, więc 3 miesiące temu dostał się na staż do jakiejś firemki, staż z którego potem dostał ofertę pracy, ale ją odrzucił na rzecz innej - mianowicie z firmy, z którą ja współpracuje.

I tak oto po około 8 miesiącach powstał junior #python developer ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[Algorytm działania funkcji skrótu SHA-256 [ang]](https://www.wykop.pl/link/5543905/algorytm-dzialania-funkcji-skrotu-sha-256-ang/) - Animacja działania funkcji skrótu SHA-256 w terminalu z wytłumaczeniem krok po kroku.
#technologia #programowanie #bezpieczenstwodanych #naukaprogramowania #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama
SynGromu - [Algorytm działania funkcji skrótu SHA-256 [ang]](https://www.wykop.pl/lin...

źródło: comment_1591601419KFQVba8XpOpS80W2psbx9p.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #frontend
Czy da się ustawić jakoś video w media???
Mam znacznik video a w nim source. Chciałbym mieć kilka source z video z rozdzielczością np. 600,900,1200. I w zależności od szerokości strony pobierane dane video. Typu użytkownik ma telefon to bierze 600, użytkownik ma tablet to bierze 900 video. Czy tylko pomoże JS, sprawdzanie szerokości okna i podmienianie w czasie rzeczywistym source???
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doee: jedno pytanko. Jak jest np. to niżej

to wtedy te niższe source nie nadpisują tego wyżej source?? czyli jak szerokość np. jest 300px to i tak nie wgra się się normalne video tego bez media bo jest najniżej i nadpisuje górę? Nie powinno się dawać source z media na sam dół?
  • Odpowiedz