Witam Pany, pomóżta, doradźta trochę,
Mam pacjenta BMW F31, w którym nie otwierają się przednie drzwi pasażera.
Ugółem, jak wiemy Miraski, to po ruszeniu zamykają się automatycznie wszystkie drzwi - no i u mnie też tak byli, z tym że po zatrzymaniu i pociągnięciu w środku klamką przez pasażera, zamek powinien się odblokować, a tak się nie działo.
Drzwi otwierały się dopiero, po naciśnięciu przycisku otwierającego wszystkie zamki w samochodzie.

No i proszę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolezka1: te używane to nie wiadomo, gdzie leżą. Pod płotem obok orzecha. Zamontowałem taki ostatnio to po otwarciu z kluczyka nie szło od zewnątrz otworzyć drzwi, a po otwarciu od wewnątrz od zewnątrz dopiero otwierały się za każdym razem. I tak za każdym razem po zamknięciu z pilota.3 razy to rozbierałem myślałem, że coś źle zamontowałem , a zamek ten jest zazwyczaj nie rozbieralny.
  • Odpowiedz
Sprawdziłem i Skoda Fabia I sprzed 20 laty miała także silnik 1.0 MPI. Tyle, że produkował on 50 KM i 84 Nm, a prędkość maksymalna to 147 (czyli faktyczne do bezpiecznych 132 na benzynie i 110 na gazie), a przyśpieszenie do setki to było 21.6 sekundy.

A teraz? Nowa (z zeszłego roku) skoda także 1.0 MPI. Tyle, że produkuje 60 KM i 95 Nm, v max to 164 (czyli faktyczne bezpieczne na
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam pytanko odnośnie płynu chłodniczego i jego ciśnienia. Dolepwalem płynu po wymianie węża bo pekł (to też może być poszlaka w sprawie) silnik zimny itd wróciłem z trasy auto 10h na mrozie stało i znów odkręciłem korek a tam wystrzeliło mi ciśnienie. Takie jakbym no jeździł jakieś 15 min a silnik był totalnie zimny... Mechanik mówił że też to zauważył.i to dziwne ale nie ma pomysłu. Kazał mi nawiercic dziurkę w
MArcinnn96 - Witam, mam pytanko odnośnie płynu chłodniczego i jego ciśnienia. Dolepwa...

źródło: temp_file4441232923613274320

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MArcinnn96: Po nawierceniu to będzie ci płyn wyrzucać jeszcze szybciej. Zrób test na obecność spalin w układzie chłodzenia ewentualnie sprawdź czy nie pompują się węże na zimnym silniku. \
Masz LPG, wąchaj czy nie czuć gazem ze zbiorniczka płynu.
  • Odpowiedz
Solid Edge - szybkie prototypowanie - lokalny układ współrzędnych - poradnik | tutorial | kurs

Niniejszy materiał jest przykładowym rozwiązaniem na problem jaki natrafił jeden z widzów kanału. Otóż potrzebne jest, aby wykonać kopię jednej geometrii (płyty) w określonej pozycji przestrzeni roboczej zdefiniowanej, np. za pomocą współrzędnych (x, y, z) z ewentualnym uwzględnieniem kąta obrotu kopii. Jedno z rozwiązań to zastosowanie lokalnych układów współrzędnych. Zapraszam.

Zapraszam: (369) Solid Edge - szybkie prototypowanie - lokalny
InzynierProgramista - Solid Edge - szybkie prototypowanie - lokalny układ współrzędny...

źródło: v369m

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Solid Edge - podstawy szkicowania - relacje i wymiary | tutorial | poradnik | kurs | PL

Przedstawiam poradnik, z którego można nauczyć się podstawowych zagadnień związanych z tworzeniem szkiców podczas wykonywania modeli 3D. Ze względu na powszechność i uniwersalność narzędzi odpowiadających za etap tworzenia szkiców, niniejszy film może stanowić również uzupełnienie wiedzy dla osób korzystających z innych systemów CAD 3D.

Zapraszam: [[368] Solid Edge - podstawy szkicowania - relacje i wymiary | tutorial
InzynierProgramista - Solid Edge - podstawy szkicowania - relacje i wymiary | tutoria...

źródło: v368m

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sierran: Komercyjny wariant programu swoje zapewne kosztuje, natomiast ja omawiam wersję darmową, czyli Solid Edge Community Edition. Ta wersja skierowana jest dla hobbystów, majsterkowiczów domowych, którzy nie potrzebują programu do celów komercyjnych.
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista Swojego czasu w SE bardzo chwaliłem sobie parametryzację w wymiarowaniu/wiązaniach. W edycji wymiaru klikało się na inny wymiar i auromatycznie zaciągał jego unikalną nazwę, wystarczyło wówczas wpisać żądane równanie i finito. Nie to co w SW :<
  • Odpowiedz
dlaczego ubywa mi płynu?


@pedrovegas:
Nie tędy, ubywa Ci albo nieszczelnością na wężu, z obudowy termostatu, chłodnicy albo spod pompy wody albo silnik wciąga, np przez walniętą UPG.

Ta rurka służy tylko i wyłącznie jako zawór bezpeiczeństwa do odbarczenia ciśnienia jak Ci nadmucha przez nieszczelność UPG albo płyn się zagotuje.
  • Odpowiedz
Mireczki pomocy, bo już nie wiem. Mam Clio 3 1.2 gdy jest zimne to obroty skaczą, ciężka reakcja na gaz, silnik skacze jakby działał na dwa cylindry. Filtry wymienione, świece i cewka również. Podłączyłem OBD, pokazał się błąd P0420 oraz sprawdziłem dane na żywo. Dane z sond lambda trochę mnie niepokoją, może ktoś kto się wypowiedzieć?
Dodam również że obciążenie silnika po chwili na zimnym skoczyło na 87% był to moment gdy
Chicoxxx66 - Mireczki pomocy, bo już nie wiem. Mam Clio 3 1.2 gdy jest zimne to obrot...

źródło: temp_file7097531060876653321

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zadanie nr 1 - rozwiązania Widzów - część 3 | FreeCAD / Solid Edge | modelowanie 3D | Analiza

W filmie omawiam rozwiązania zadania ogłoszonego w odcinku nr 343, przesłane przez zainteresowane osoby. W sumie zgłosiło się 19 osób, przy czym niniejszy materiał zawiera omówienie rozwiązań przesłanych wg kolejności zgłoszeń o numerach od 11 do 19.

Zapraszam: (367) Zadanie nr 1 - rozwiązania Widzów - część 3 | FreeCAD / Solid Edge | modelowanie
InzynierProgramista - Zadanie nr 1 - rozwiązania Widzów - część 3 | FreeCAD / Solid E...

źródło: v_367m

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam pacjenta Clio 3 1.2 2008 problem polega na tym, że czasem jak ją odpalę to zaczyna nierówno pracować, po chwili silnik praktycznie skacze tak jakby pracował na 2-3 cylindry. Czasem również podczas jazdy ale tylko na zimnym silniku, jest brak reakcji na gaz tylko na niskich obrotach, jak dam gaz w podłogę i chwilę przytrzymam to przechodzi, bo wkręci się na większe obroty. Często rozwiązaniem jest zgaszenie i ponowne odpalenie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach