via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakie są zalecenia do stosowania łożysk z luzem C3? Chciałem zwykłe 6202-2RS, a dostałem 6202-2RSH/C3 firmy SKF i zastanawiam się czy będą OK czy może lepiej spróbować je wymienić. Łożysko (w zasadzie dwa) znajdują się na wałku koła pasowego napędzającego wialnie w kombajnie.
#motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #rolnictwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strusmig: najczęściej pracujące w szybkich obrotach i co za tym idzie w wyższej temperaturze. Ten powiększony luz jest po to, żeby łożysko się swobodnie kręciło nawet jeśli troche "spuchnie" od wyższej temperatury.
Ale spokojnie można je stosować zamiast tradycyjnych, gdyż ten większy luz jest minimalny i nie spowoduje np utraty współosiowości elementów. No chyba, że byłby to jakiś mechanizm wysokiej precyzji to pewnie nie, ale w kombajniku na wialni spoko.
  • Odpowiedz
Ford Fiesta 2010 1.4 tdci
Auto nieregularnie przestaje odpalać.
Po zgaszeniu i powrocie do auta, przekręcam kluczyk, kontrolki się palą, światła są, radio jest, rozrusznik nie kręci w ogóle.
Przekaźnik "cyka" w momencie przekręcania kluczyka.

Auto postoi 2-3 godzinki i odpala jakby nigdy nic się nie działo.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@newton82: jak auto nie kręci rozrusznikiem to raczej nie czujnik walu
@kowal258: cyknięcie przekaźnika jest tylko w okolicach konsoli /zegarów czy z okolic rozrusznika również?
  • Odpowiedz
Potrzebuję rady. Zerwałem gwint od spustu oleju. Bawić się w helicoli? Ktoś z was je stosował i może potwierdzić, że daje to rade? Czy lepiej przegwintowac na rozmiar większy i dać większą śrubę?

#motocykle #mechanika
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@husky_92 helicoil działa, używamy go zawodowo i bez problemu się sprawdza.
Rada: gdyby helicoil się wyrobił, bądź uszkodził, nie próbuj go przegwintować- bo masz gwarancję że uszkodzisz gwintownik.( ͡~ ͜ʖ ͡°) najlepiej wyrwać helicoila i założyć nowego.
  • Odpowiedz
@rigorinio: Wysterowanie (test podzespołu) a adaptacja to dwie różne rzeczy. Chyba że delphi albo ktoś kto to tłumaczył miał inne rzeczy na myśli.
Ale też sporo zależy jak ktoś to zaprogramował. Bo np. w starszych vagach można było wymusić adaptacje nawet bez komputera po odłączeniu akumulatora i odczekaniu minuty tylko trzeba było mieć dobry akumulator albo prostownik aby napięcie było powyżej 12,5V.
  • Odpowiedz
Przejeździłem pół dnia, motocykl postał 2h i potem już nie odpalił, nie wiem czy to akurat to, ale zdarzało się od zawsze, że się jakby coś przycinało przy odpalaniu, ale zawsze odpalał, a teraz nic tylko klepie, ten odgłos przy odpalaniu, chyba normalnie takiego nie ma? co to może być, na razie mam ograniczone możliwości i jedynie przeczyściłem świece, które raczej są ok, akumulator naładowany i próbowałem też od kabli, jak to
looolbeka - Przejeździłem pół dnia, motocykl postał 2h i potem już nie odpalił, nie w...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, mam problem z opcomem. Potrzebuję zaadaptować przepustnice. Czy opcją wysterowania podzespołu w Delphi ds150e działa tak samo jak adaptacja? Wysterowanie podzespołu sterowanie przepustnice ze sterownika?
#mechanika #mechanikasamochodowa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skarpetien: Od zawsze wiadomo, że silniki w autach z automatem są mniej zajechane, bo nie ma co s--------ć nieumiejętną jazdą. Dwa, że automaty kupują ludzie bardziej majętni, którzy często nie żałują kasy na regularny serwis auta.
  • Odpowiedz
FreeCAD - obudowa - obejma silnika prądu stałego DC | tutorial | podstawy FreeCADa | poradnik

Kolejny przykład na zastosowanie programu FreeCAD do wykonania prostego modelu 3D obejmy silnika DC z poradnikiem krok po kroku. Zamodelowana obejma następnie została wydrukowana w technologii FDM z materiału PLA i w niniejszym odcinku możemy sprawdzić jej montaż z silnikiem. Jak można przekonać się w niniejszym odcinku, FreeCAD wcale nie jest taki zły i przy odrobinie przemyślanego
InzynierProgramista - FreeCAD - obudowa - obejma silnika prądu stałego DC | tutorial ...

źródło: comment_1667631674Wc0Bq35fjzK1jMskIc9vU4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubiep to nie kwestia droższego oleju tylko odpowiedniego, zgodnego z normami producenta samochodu. Przekonałem się o tym niedawno jak wymieniałem w swoim aucie, kupiłem tańszy olej ale zgodny ze specyfikacją fabryczną i teraz silnik ma zauważalnie wyższą kulturę pracy.
  • Odpowiedz