#renault #megane II #hatchback 113km 2004rok benzyna gaz, mam problem mirasy otóż jak auto się rozgrzeje to nie chce odpalić, z rana wszystko jest ok ale gdy rozgrzeje się silnik zgasze i chce zaraz gdzieś jechać nie chce odpalić w ogóle nie kręci rozrusznikiem po ostudzeniu około 30min odpala od pierwszego kopa, pomocy #mechanika #mechanikasamochodowa #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alibre Design - Modelowanie 3D w kontekście złożenia - przykład wykonania obudowy sterownika

Krótki poradnik wyjaśniający różnice pomiędzy standardowym sposobem modelowania poszczególnych modeli brył 3D względem modelowania bryły w kontekście złożenia na bardzo prostym przykładzie. Taki sposób modelowania ma za zadanie przede wszystkim uproszczenie procedury tworzenia części wykorzystując na bieżąco podgląd oraz geometrię innych detali znajdujących się w złożeniu.

Materiał ten jednocześnie przedstawia wstępny zarys planów związanych z prowadzeniem kanału na przyszły rok.

Uwaga:
InzynierProgramista - Alibre Design - Modelowanie 3D w kontekście złożenia - przykład...

źródło: comment_16695352948sJXSkxdQoTMloBCAfN7Rm.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bogdan191: Jak na moje potrzeby, na tyle dobrze, że postanowiłem rozszerzyć licencję (jest tu mowa o licencji wieczystej) i z Atoma3D przejść na Alibre Design. Alibre Design wspiera tworzenie skryptów Python np. do generowania części. Ceny programu są podane na stronie programu w sposób jawny, więc można bez problemu zorientować się co i jak https://alibre.pl/ ewentualnie zawsze pozostaje też kontakt z firmą Datacomp, która wiele podpowie: https://datacomp.com.pl/
  • Odpowiedz
Mirki przy włączeniu zapłonu migają kontrolki na desce rozdzielczej, światła stopu + jakieś cykanie jak na filmiku. Nie odpala, słychać stukanie, silnik nie kręci. Co może być, co robić?
Nacięcie na akumulatorze 11,8V. Audi A3 1.9 TDI.
#samochody #mechanikasamochodowa #audi #mechanika
DreqX - Mirki przy włączeniu zapłonu migają kontrolki na desce rozdzielczej, światła ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam jeszcze jedno dzisiaj pytanie. Mam drugi problem. Podczas stałego przyśpieszania czuć drgania całego nadwozia, tylko czuje to na autostradzie jak jadę ponad 100 km/h przy obrotach powyżej 2k, jak już silnik jest rozgrzany. Mechanik nic nie czuł bo jechał jaką miejską dwupasmówką a dopiero to drganie czuć po jakimś czasie najmocniej przy jakimś delikatnym wzniesieniu kiedy obroty się zwiększają. Mam do zrobienia ponoć jeszcze sprzęgło alternatora lub kolo pasowe, czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wymieniłem tarcze i klocki z przodu w Nissanie Qashqaiu j10 i pedał hamulca mocno dochodzi do spodu. Jak hamuje np do skrzyżowania to pierwsze dociśnięcie jest miękkie już następnę w miarę na starym poziomie. mechanik powiedział że tarcze i klocki się muszą dotrzeć, prawda to czy jakiś zapowietrzony układ? Jak przyciskałem pedał bez włączonego silnika to raz pedał sie jakby zablokował dopiero po uruchomieniu silnika się obiniżył. #mechanikasamochodowa #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wroclaw #mechanika
Mireczki gdzie w okolicach wrocławia znajdę kogoś, kto mi tarczę z żeliwa o średnicy 76 cm wyrówna( grubość 5cm). Dzwoniłem po tokarzach i cnc, nikt nie ma tak dużej maszyny :/
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@juzf: Jeśli któraś strona jest w miarę prosta to ogarną to bez problemuo ile im wejdzie na magnesówkę. Jesli nie to większa frezarka też da radę.
Przy magnesówce problem jest tej natury, że ona bierze na przejazd dość małe ilości materiału więc jeśli masz dziury po 1cm to jednak frezarka/tokarka albo cierpliwy operator + magnesówka xD
  • Odpowiedz
  • 0
@juzf robią, ale takie usługi też świadczą. Zadzwoń i zapytaj. Jeszcze możesz na grupach fb zapytać czy Ci to ktoś ogarnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cacyyy: 185. Na forum opla od cholery tematów lecz ja zapytałem na razie z ciekawości ;) płyn mi ucieka i już wymieniałem dwie przyczyny (zbiornik i kruciec) i chyba teraz jakiś w wyciek z przodu silnika płynu,gdzieś w okolicach osłony turbo,trochę ponad. I dzisiaj po 7/8km przejechanych do pracy i po podniesieniu maski bylo widać bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym lecz oleju tam nie uświadczyłem, odkręciłem korek i poziom płynu nagle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cacyyy: Zobacze co się będzie działo,za 2 tysiące (bo wymieniam olej co 8kkm) serwis. Postaram się dociągnąć by nie dwa razy auta nie zostawiać
  • Odpowiedz
Jak widać to łożysko jest trwalsze od związku radzieckiego.


@bambus94:
Tylko dlatego, że to wersja eksportowa. Jakby było na nim СССР to by się wysypało szybciej, niż Jelcynowi zajmowało obalenie flaszki.
  • Odpowiedz
Znacie jakąś stronę, która ma katalog momentów dokręcania śrub w samochodzie? Chodzi mi o takie coś z jaką siłą przykręcić koło rozrządu w różnych autach itd. Na pewno istnieje taka zbiorcza tylko nie mogę znaleźć. A kupiłem dla taty zestaw kluczy dynamometrycznych bo lubi majsterkować i chce żeby wiedział jak używać.

#mechanika #mechanikasamochodowa #naprawa #samochody
GrubyGrubiutki - Znacie jakąś stronę, która ma katalog momentów dokręcania śrub w sam...

źródło: comment_16693645803ZWAPmXR6gDs2hVRKwXGex.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SolidWorks - jak nie modelować - proste porady dotyczące modelowania 3D w programach CAD

Krótki odcinek, którego pomysłodawcą był jeden z Widzów śledzących mój kanał. A odcinek dotyczy porady związanej z pewną sytuacją, gdzie Widz został postawiony przed zadaniem zmiany konstrukcji detalu pewnego urządzenia. Jak się okazało, szkice poszczególnych operacji przygotowane przez inną osobę zostały wykonane w sposób... niezbyt optymalny. W tym przypadku wystarczające było naprawienie geometrii, jednakże zdarzają się przypadki, gdzie podobne
InzynierProgramista - SolidWorks - jak nie modelować - proste porady dotyczące modelo...

źródło: comment_1669264741OA8DqVn6CzdHzlT2PE8yps.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z jakiej firmy nagrzewnice polecacie do Audi A3 8P?
Oryginalnie siedziała Valeo.

1. Czy w zestawie są oringi czy trzeba dokupić oddzielnie?
2. Czy powinno się płukać układ przed jej wymianą? Czy wystarczy zlać stary płyn i wlać nowy?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika

Jakiej firmy nagrzewnica?

  • Valeo 33.3% (7)
  • Nissens 42.9% (9)
  • Inna (jaka?) 23.8% (5)

Oddanych głosów: 21

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gufcio: zwróć z tytułu rękojmi (towar niezgodny z umową), chyba nie chcesz ryzykować że rozszczelni się po miesiącu i znowu tą samą robotę będziesz robił.
  • Odpowiedz
Po zrobieniu geometrii ustało stukanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu, tarcza hamulcowa zaczela sie rowno ścierać, a z minusow to podczas przyspieszania slychac jakieś tarcie z tylu, co to może być? Przeguby przy zmianie kąta pracy zniwelowały luzy? Pacjent audi 100
#mechanika #audi #quattro #mechanikasamochodowa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kokottos: to pozostaje obejrzeć koła - może opona gdzieś przyciera o nadkole albo amortyzator - raz miałem taką sytuację że dolny talerzyk sprężyny w zamienniku był trochę szerszy i opona mieściła się na żyletkę dosłownie, więc na każdym zakręcie obcierało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wykopowicz666: biały dym to wilgoć, przy lpg jest tego najwięcej, dym z oleju byłby siwy. Jak płynu chłodniczego nie ubywa to jeździć, obserwować. Ewentualnie zrobić małą trasę, by odparować wodę, która zebrała się w wydechu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopowicz666: gdyby się szybko nie rozwiewał to mógłby być glikol z płynu chłodzniczego ale to by naprawdę ostro dymiło Nie wiem ile ta kamera przekłamuje ale jedno z moich aut w gazie odpalone na mrozie na zimno wali tyle białego że ciężko wycofać z podwórka:p. LPG plus dziurawy wydech plus niska temperatura
  • Odpowiedz
Chyba padla mi skrzynia biegow (diagnostyka w ASO). Pacjent Ford Focus 1.5 EcoBoost 2019r, skrzynia automat 8 biegow. Wycena wymiany skrzyni biegow 30k pln... Auto niestety juz po gwarancji, przebieg 55k. Podczas jazdy na D(drive) nagle obroty zaczely falowac, czyli pod czerwone pole a gaz trzymalem tak samo lekko wcisniety, odjecie gazu i obroty spadaja, dodanie i rosna szybko a samochod nie przyspiesza (tak jakby byl na luzie w czasie jazdy). Dostalem
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję znaleźć numer części dla wygłuszenia maski oraz lampki przedziału pasażerskiego w Insignii 2016 rocznik, natomiast coś nie mogę znaleźć tych części w katalogach na necie. Może ma ktoś dostęp do jakichś firmowych katalogów lub może polecić coś sensownego?
Najlepiej aby móc wyszukiwać po VIN

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #opel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach