Klakson się zepsuł a mechanik złodziej chciał wymieniać całą kierownicę. Sam zrobiłem, co prawda jestem początkujący ale jak na pierwszy raz wydaje mi się, że wyszło całkiem znośnie.

Co powiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mechanikasamochodowa #mechanika #cytrynigumiak #samochody #heheszki #humorobrazkowy
saggitarius_a - Klakson się zepsuł a mechanik złodziej chciał wymieniać całą kierowni...

źródło: comment_1668965338CkZC5rcWfVpDNpJEl7kD0q.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alibre Atom3D - orczyk do serwomechanizmu | tutorial - przykład modelowania 3D krok po kroku

Przedstawiam poradnik jak krok po kroku wykonać przykładowy model orczyka do serwonapędu czy innego typu silnika będącego napędem jakiegoś mechanizmu.

Geometria posiada charakter ideowy i może być dobrym przykładem dla początkujących do przećwiczenia różnych metodyk kształtowania operacji bez względu na używane środowisko CAD.

Zapraszam:
InzynierProgramista - Alibre Atom3D - orczyk do serwomechanizmu | tutorial - przykład...

źródło: comment_1668842151rNohAmMsBIVKt7Jypy6zRe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@CandyToy nie nakręcaj XDDD, wystarczyłaby 6. Jeździłem Caddym wczoraj mamy kumpeli i No fajna ta kiera, a teraz kupuje golfa 5 i ma tą obrzydliwą z odnóżami. Sam pewnie z tym sobie nie poradzę , nawet nie wiem co konkretnie zamówić xd ale zapamiętam, to chciałem wiedzieć. Dziena
  • Odpowiedz
Jak nagrywam filmy na YouTube, czyli za kulisami kanału Inżynier Programista

Kilkukrotnie pojawiało się pytanie z Waszej strony, w jaki sposób przygotowuję filmy na mój kanał YouTube, z jakich programów korzystam i jak to ogólnikowo wygląda.

Przygotowałem w związku z tym taki krótki informacyjny odcinek, w którym przedstawiam pokrótce programy, które używam do tworzenia filmów. A są to: OBS (Open Broadcaster Software), Kdenlive oraz Libre Office - wszystkie wymienione programy są programami darmowymi, open-source
InzynierProgramista - Jak nagrywam filmy na YouTube, czyli za kulisami kanału Inżynie...

źródło: comment_16687463706tCmmZZ9KOl7n4d7hjf1Ra.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masur1: Tak. Spuszczasz caly plyn chlodniczy. Wlewasz ocet z woda w proporcji pol na pol. Nawiew na max cieplo i tak przjezdzasz ok 20-50km w ciagu 24h. Na drugi dzien zlewasz, pluczesz uklad i zalewasz plynem. Uzdrawia 90% zamulonych i zakamienionych ukladow.
  • Odpowiedz
Jakis chooy mi wycial dzisiaj ekran ze skutera przecinajac przy tym kable.
Skuter teraz nie odpala - elektryka calkowicie odlaczona. Nie mam pojecia o mechanice - da sie to jakos naprawic, laczac kable bez ekranu?
Ekranu drugiego nie dostane, skuter 20 letni, obudowa czesciowo zniszczona to ekran latwo wyjeli.

#skuter #zlodzieje #naprawa #mechanika #skutery
JanTheMan - Jakis chooy mi wycial dzisiaj ekran ze skutera przecinajac przy tym kable...

źródło: comment_1668635230ixhBfubehC2H9taYN16wWb.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciasteczkowy_otwur: okazalo sie, ze grzebali tez przy silniku i odlaczyli swiece, skuter odpala tylko nei ma swiatel itp. dzieki za pomoc - facet obok widzial ze sie mecze i mi pomogl - poza swiatlami zaczal nawet lepiej chodzic :P
  • Odpowiedz
#szosa #rower może #mechanika

Czy ktoś wie jak są fabrycznie smarowane łańcuchy rowerowe?
Ten smar jest genialny, starcza na długo, mało syfu się do niego przykleja i napęd chodzi cicho i sprawnie. Jak tak posmarować łańcuch w domu?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@i-marszi: kolego, to jeden z wielokrotnie powielanych błędów rowerzystów nawet tych z wieloletnim stażem. Fabryczny smar nie nadaje się do codziennego użytku. Taki łańcuch należy umyć do czysta, na przykład w benzynie i nasmarować na nowo smarem typowo rowerowym.
  • Odpowiedz
Siema Wykopki,

Mam sprawę, oddałem samochód do Mechanika, który jest czynnym podatnikiem VAT (sprawdziłem przed wyborem mechanika, bo wiem, że będę potrzebował fakturkę VAT). Umówiliśmy się na 700 zł, nie informowałem go przed wyceną o tym, że będę potrzebował fakturkę VAT bo jako czynny płatnik VAT ma obowiązek podawać cenę brutto zarówno dla firm jak i dla klientów indywidualnych (jako czynny podatnik VAT płaci vat od każdej usługi, dla indywidualnegi i firmy, więc
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kukiman0: Od początku nastawiałeś się na dramę więc ją zrób ją i tyle i zgłoś typa do skarbówki jak należy, a nie pytasz się jak ty możesz go oszukać bez kłócenia się.
  • Odpowiedz