Przykład że czasem GUI jest wrogiem CLI. Przez bite 2H męczyłem się czemu samba na Unraid nie aplikuje mi zmian z pliku konfiguracyjnego. Ostatecznie wyszło że ustawienia z panelu web mają pierwszeństwo i są zapisywane do pliku smb-shares.conf dla każdego udziału z osobna... główny plik mógłbym sobie edytować do usranej śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę też mój błąd bo jak byk w smb.conf jest

# auto-configured
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaraz zwariuje z tym #linux xD Z jakiegoś powodu serwer widzi zupełnie inne pliki na udziale samba niż są w rzeczywistości:

Prawdziwe:
root@Mothership:/mnt/user/Muzyka/Pobrane# ls -lrth /mnt/user/Muzyka/Singles/sanah/
total 0
drwxrwxrwx 1 nobody users 39 Jan 30 2021 Szampan/
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@L3gion: Podziękuj Windowsowi. I nawet jeśli sharujesz z linuxa na linuxa, to w celach zgodności dostosowuje się to do upośledzonego niebieskiego brata.
W takim razie może NFS zamiast samby?
  • Odpowiedz
#linux

Macie jakiś pomysł dlaczego nie chce mi działać Web GUI Grafany na DietPI ?
systemctl status grafana-server.service pokazuje ze usługa działa i jest uruchomiona
netstat -lptn pokazuje grafanę na liście "grafana-server logger http server ..... 3001" ale tylko przy tcp6
Jak sprawić aby działała też na ipv4 ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux ma ciekawą zdolność, r------------a się akurat jak chcesz go komuś pokazać, i działania zajebiście kiedy nikt nie widzi.
Dziś mi się display manager w-----ł na głupi pysk jak chciałem z dziewczyną obejrzeć film, i naprawił się pół godziny po tym jak wyszła
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[Pytanie] Czy klient/laptop z jedną kartą WiFi może połączyć się z dwoma AP?

Bo np. AP może stworzyć bez problemu kilka sieci WiFi z którymi można się połączyć.
Dlatego pytam, czy klient może "stworzyć"/połączyć się z kilkoma sieciami na raz?

Bo chce mieć połączenie z głównym routerem który ma dostęp do internetu i z routerem w wewnętrznej sieci.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Każdy router może stworzyć nieskończenie wiele wirtualnych sieci WiFi, można fajnie zaspamować WiFi w taki sposób. gdy będziesz np. chciał się połączyć z WiFi z telefonu to będziesz miał tysiące sieci które prowadzą do jednego routera.


@aptitude: ok, masz rację ale z tym "nieskończenie wiele" to odleciałeś.
  • Odpowiedz
Kosztem Twojego CPU


@Kryspin013: AP (OpenWRT/LEDE) potrafi "hostować" kilka tysięcy wirtualnych sieci WiFi a nadal ma load averages: ~0.01.
Testuje na routerze: WRT160NL i WRT 54GL, linux 2.16.
  • Odpowiedz
Jak poprawnie uzywac podkluczy GPG? Jak mam swoj "glowny" klucz na laptopie X i chcialbym wyeksportowac jego "subkey" na drugiego laptopa Y to jak to poprawnie zrobic? Bo zrobilem to tak jak mowili na #archwiki i po zaimportowaniu nie moglem go uzywac w #git do podpisywania commitow mimo tego, ze taki pelen klucz dzialal...
I czy w zasadzie tak sie powinno robic? Tzn czy powinienem miec jeden pelen
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przybywam z nowym zestawieniem #unknownews.
Dzisiaj będzie coś o zarobkach programistów na świecie, o skalowaniu aplikacji JS, a nawet o... dylemacie wagonika.

https://mrugalski.pl/nl/wu/37J7BAD763fpBRN1drPSk9oQ

P.S. To wydanie ma swojego sponsora i jest nim firma Cambly - więcej info w samym zestawieniu
imlmpe - Przybywam z nowym zestawieniem #unknowNews.
Dzisiaj będzie coś o zarobkach ...

źródło: comment_1657271483U9T6SDYd7E8ojWIA229xEu.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupię ten raport z builtwith.com

https://builtwith.com/datasets/entire-country-datasets/poland/pl-2022-03-20

@theqkash @Akqub Tam chyba jest większość Polskich domen? Posiadacie może ten raport do odsprzedania? Bądź jakąś wcześniejszą wersję? Alternatywnie wiecie gdzie i kogo o to pytać?

#programowanie #buildwith #technologia #nowetechnologie #webdev #technologie #narzedzia #domeny #hosting #vps #smtp #serwery #serwer
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udało mi się na Androidzie osiągnąć w Proot częściową akcelerację 3D - GLES only :( W teorii można spróbować użyć gl4es, by mieć OpenGL, ale cel jest taki, by ogarnąć Vulkana i za pomocą Zink odpalać OpenGL

#linux #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mamy do uruchomienia skrypt przy starcie systemu. Jakie jest najlepsza praktyka by to zrobić? Wrzucić wpis @reboot do crontaba, /etc/init.d, czy może utworzyć usługę systemd (zakładając, że nie używamy żadnego voida ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#linux
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: więcej warunków możesz w----ć, wygodniej wyłączyć, ustawić hierarchię a nawet wygodnie wyizolwoać w osobnym namespace jakbyś potrzebował. Też łatwiej testować i wywołać po prostu jakbyś chciał uruchomić jednorazowo nie tylko przy reboocie. Ogólnie systemd jest bardziej elastyczny. Też wygodniej z logami.

do crondtaba właśnie @reboot. Nie wiem czy dobra praktyka czy lepiej one shot w systemd


@b0vv3r: Nie ma znaczenia. Chociaż na serwerach obecnie raczej
  • Odpowiedz
#linux #komputery #windows
Da się może instalować ISO z dysku zamiast pendriva tak, aby móc wgrać na dysk parę różnych systemów w formie ISO i używać go jako "pendrive" do instalowania systemów na inny dysk?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Teraz zdałem sobie sprawe jak potężny jest terminal.
Potrzebowałem pobrać iso, a główny pc nie miał zainstalowanego systemu.

Więc odpaliłem serwer bez monitora, podpiąłem się z teleffonu po ssh do serwera, pobrałem iso nowego systemu wgetem, i wrzuciłem tak na pendrive z zainstalowanym ventoyem.

Ogarnąłem bootowalny pendrive, mając tylko serwer od którego szły 2 przewody (zasilanie i ethernet), i telefon z termuxem, jak dla mnie imponujące
#komputery #linux
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem połączony przez SSH z innym komputerem.

Uruchomiłem make, pracuje już 10 godzin, u drugie 10 dalej będzie pewnie.

Czy mogę przenieść sesję SSH na inny terminal? Chcę wiedzieć na bieżąco co się dzieje i móc teraz zamknąć komputer, żeby rano móc znów podglądać wyniki tego procesu (make).

#linux
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Zatrzymaj proces, wyloguj się i na kolejnym terminalu uruchom tmux i wznow proces. Już nie będzie musiał martwić się o rozłączenie sesji ssh.
  • Odpowiedz
Pytanie,
może ktoś wie
Od czasu do czasu wyłącza mi się możliwość otwierania linków kliknięciem scrolla myszy. Po jakimś czasie funkcja powraca. Zaguję, że włączam ją i wyłączam przez przypadek jakąś kombinacją na klawiaturze.
Czy ktoś wie jak to uruchomić?
#ubuntu #linux #vivaldi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy znacie coś podobnego do abuseipdb.com, gdzie mogę kontrybuować i są większe limity lub ich brak?
Chciałbym dołożyć swoje honeypoty i też nie mieć takich ograniczeń...

#devops #sysadmin #pracait #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach