@Waski_jest_debesciak: przecież mpv jest idealny, sam tego używam pod windowsem przenosząc się z potplayer
co do odtwarzacza audio to na pewno jakiś jest ale tu nie wiem bo od lat używam spotify, a samych klientów spotify jest na linuxa przynajmniej kilka
  • Odpowiedz
Mireczki testował ktoś z was płyty główne Huananzhi? Działa to sensownie pod Linuksem? Myślę o X99 XEON E5-2678v3 plus 64gb ddr3 do tego wrzucić. Nie oczekuje cudów ale chce mieć dobra stacje robocza na której będę sobie programować odpalać wm'ki.
#linux
#komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mircy próbuję zainstalować na moim stary laptopie linuxa ale coś nie chce zadziałać Em... Mianowicie próbowałem pop os. ale podczas instalacji cały laptop się zfreezował i nic nie chciało ruszyć więc postanowiłem wrzucić na pendrive ubuntu i ono już wystartowało do swojego instalatora. Podczas instalaci zauważyłem lekkie zwiechy co kilka minut ale t nie było nic wielkiego przy ostatnim oknie gdzie znajduje się lokalizacja wyskoczył error invalid argument during seek for
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, serwerek Ubuntu za NATem z NGINX który proxuje qnapa, qnap jest dostępny publicznie ale po logowaniu jest nieskończona pętla kręciołka

config proxy:
location / {

proxypass
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@annow: najpierw to możesz wyłączyć nginx i zobaczyć netcatem czy w ogóle ci dane przesyła poprawnie z sieci publicznej do vm'ki z ubuntu.

Na ubuntu ustawiasz netcata z nasluchiwaniem po tcp na porcie 80 lub 443 i z jakiejkolwiek maszyny z linuksem (może być ta vm'ka z ubuntu nawet) robisz drugiego netcata którym wysyłasz jakieś dane na twój publiczny adres np:

echo test | nc -4 -t domena.pl 443

Po
  • Odpowiedz
proxysetheader X-Forwarded-Proto $scheme;


@annow: a ustaw to na http ręcznie zamiast $scheme. a tak na prawde to możesz wywalić wszystkie proxy_set_header bo qnap powinien mieć to w dupie
  • Odpowiedz
Zna ktoś jakieś dobre narzędzie do robienia screenów na linuxie żeby od razu można było je prosto edytować (zaznaczanie rzeczy itp.)?

#linux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RAAAKEZ: deepin screenshot jest fajne ale niestety porzucone i jest pare bugów które trzeba sobie naprawić w kodzie, na drugim miejscu jest flameshot ale u mnie glitchował sie ekran i nie lubiłem tego
  • Odpowiedz
#linux #debian #raspberrypi #ubuntu

Mireczki, próbuje podłączyć do RpPi 1 B+ dysk zewnętrzny 2,5 poprzez kieszeń z USB 3.0. Z tego co wyczytałem Malina nie obsłuży niestety USB 3.0. Rozwiązaniem może być podłączenie poprzez hub 2.0. Tak też zrobiłem i dysk jest rozpoznawany, ale nie montowany. Bezpośrednie podłączenie też nie działa.

Jakieś pomysły co dalej począć poza zakupem kieszeni USB 2.0?
Wyrelworelowany - #linux #debian #raspberrypi #ubuntu

Mireczki, próbuje podłączyć do...

źródło: comment_1658235458ZCSLtKho0CXfFRvC51uuLH.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe informacje o strategii Valve na dalszą ekspansję SteamOS 3 - wygląda na to, że póki co system nie będzie oficjalnie dostępny dla każdego, tylko optymalizowany pod kątem konkretnych konfiguracji sprzętowych na potrzeby innych producentów konsol, w pierwszej kolejności opartych o APU 6800U od AMD.
Współpracę z Valve potwierdziły GPD i AOKZOE, których sprzęt ma być dostępny już nie tylko z Windows 11.

https://www.notebookcheck.net/Steam-OS-could-be-optimised-for-AMD-Ryzen-7-6800U-handheld-consoles.634818.0.html

https://www.youtube.com/watch?v=IgC-Hah7bts
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach