Wpis z mikrobloga

jak szybko się z takiego stanu wybudza? Co z powiadomieniami?


@Entity: w zasadzie natychmiast po odblokowaniu. Powiadomienia (z aplikacji jak rozumiem) przyjdą dopiero po wybudzeniu, kiedy urządzenie złapie WIFI. Nie wiem jak w przypadku użycia danych komórkowych. To jeszcze musiałbym sprawdzić.

Polecilbys pinephona czy raczej nie? Hit czy kit?


@jeronimo_martini: dla mnie hit, ale... nie polecam tak samo jak nie polecam Linuksa na desktop. Przede wszystkim trzeba czuć wewnętrzną potrzebę.
@jeronimo_martini: tu nawet nie chodzi o stabilność, tylko o mocno kulejące wsparcie ze strony aplikacji - środowisko Phosh oparte jest o GNOME, więc natywne apki z GNOME w większości wyświetlają się poprawnie. Gorzej z innymi: wychodzą poza ekran, nie dają się skalować, czasem nie obsługują dotykowej klawiatury. To jeszcze nie jest rok linuksa na smartfonach. Linux na desktopie jest dla przeciętnego Kowalskiego, Pinephone jest dla entuzjastów. Kompromis i cierpliwość będą tutaj
@gomjeden: Ma to sens, napisałem to tylko dlatego że sam od lat używam linuksa na codzien (i to jeszcze z płytkowym WM!) i chwale sobie. Ale z drugiej strony jak tak się zastanawiam to moim znajomym lub mojej mamie bym nie polecił więc coś jest na rzeczy.