@Aserehehaehe: Nie znajdziesz rozwiązania w ten sposób. Sama przeglądarkę zeżre 2GB jak nie więcej. Dopchaj tam ramu do 6GB, a najlepiej 8 dla spokoju i wymień dysk na SSD. Zainstaluj Wind 10. Ja mam starszego lapka z 7 był sprzedawany, i5 drugiej generacji i śmiga mi przyzwoicie. Do prostych pracy idealny.
  • Odpowiedz
Nowa wersja aplikacji Cloud Backup z obsługą macOS i Linux

Przedstawiamy nową odsłonę aplikacji Cloud Backup, która od dziś dostępna jest dla komputerów z systemem Windows, macOS i Linux. Niezależnie od tego, z którego z nich korzystasz, masz teraz możliwość skutecznej ochrony swoich plików z naszą niezawodną i przyjazną usługą.

Kolejną istotną zmianą, którą wprowadza najnowsza wersja aplikacji, jest brak limitu powierzchni dyskowej, którą możesz wykorzystać na tworzone kopie zapasowe. Chcesz chronić 100
nazwapl - Nowa wersja aplikacji Cloud Backup z obsługą macOS i Linux

Przedstawiamy...

źródło: comment_1657012039dPmDrpq1YtBTNhPb4olipU.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paaszczaktaxi: Nasza aplikacja pozwala na tworzenie wielu niezależnych kopii zapasowych, bez górnego limitu dostępnej przestrzeni dyskowej. Kopie szyfrowane są przed wysłaniem do chmury za pomocą hasła, które zna tylko użytkownik aplikacji i które nie jest powiązane z systemem operacyjnym.

Z istotnych elementów należy też wskazać na wersjonowanie backupowanych plików. Można przywrócić plik w dowolnej wersji, która jest umieszczona w wykonanej kopii aż do 90 dni wstecz (po usunięciu go z
  • Odpowiedz
Jak wypakować plik ze spacjami w nazwie za pomocą 7z? Wpisuję "7z e Plik ze spacją.7z" i zwraca błąd, że Plik nie istnieje.
#linux #ubuntu
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w AWS wystawioną maszynkę z RHEL8 i chciałem odblokować port 443. W firewalld to ustawiłem, w consoli AWS również dodałem regułę a dalej port mam zablokowany. Co może być tego przyczyną?

#linux
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak najlepiej rozwiązać kwestię bazy danych?

1. Zrobić VM dedykowaną tylko dla bazy danych
2. Postawić bazę danych na dockerze

Ogólnie nie chcę nic grzebać ręcznie, po prostu mam parę serwisów #selfhosted które wymagają bazy danych.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: Nie chce mi się rozpisywać.
https://myopsblog.wordpress.com/2017/02/06/why-databases-is-not-for-containers/

Nie polecam też dockera do konteneryzacji - szczególnie jak potrzebujesz jednego kontenera tylko. Lepiej wziąć wtedy jakiś systemd-nspawn.

A zamiast samego dockera polecam podmana bo w podmanie nie masz procesu, który jak jebnie to zabija wszystkie procesy kontenerów. Podman poleceniami jest w 100% kompatybilny z dockerem.
  • Odpowiedz
Mirki, wytłumaczy mi ktoś, dlaczego GIMP tak bardzo odstaje od współczesnych czasów? Zapowiadana od lat wersja 3 jeszcze się nie ukazała. Program siedzi na toolkicie gtk2 pomimo tego, że od wielu miesięcy jest wersja 4. Co jakiś czas wypuszczane są jednak aktualizacje serwisowe, z pojedynczymi nowymi funkcjami... #linux #grafika #gimp #oprogramowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wyjdzie wersja Gimp 3 to będzie obsługiwał GTK3. Teraz jest wersja niestabilna 2.99.10 czyli może za rok wyjdzie 3.0


@ruum: ten GIMP 3.0 to chyba od 4 lat wychodzi jak nie więcej
  • Odpowiedz
streamować ekran pc do terminala, bez opóźnień, oraz bezstratnie


@RedveKoronny: Zawsze z opóźnieniami i raczej zawsze stratnie. Tak działa fizyka.

Możesz zobaczyć Steam Link, bo chyba do tego jest. Jak Nvidia to Moonlight
  • Odpowiedz
#linux przekroczyłem na artixie 1000 zainstalowanych pakietów, i nie bardzo mam co skasować ()
Moja dusza teraz nie zazna spokoju
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux
mam xfce, i czasem jak scrolluję strony na drugim monitorze, i nie mam nic otwartego na głównym ekranie, to mi zjeżdża myszka i sobie przełączam workspace na wszystkich monitorach lel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy Państwo, szanowne Mirki. Przesiadłem się niedawno na GNOME 42.2 (system Arch Linux, Endeavour OS). Środowisko przyjemne, wydajne, idiotoodporne, ale niestety też i trzymające użytkownika w ciasnych horyzontach stworzonych przed deweloperów. #linux #gnome #archlinux #endeavour

Na wstępie trochę historii. GNOME zbudowane jest w oparciu o biblioteki GTK. KDE Plasma natomiast o Qt w wersji 5. Sprawia to, że uruchamianie różnych programów w tych
f.....g - Drodzy Państwo, szanowne Mirki. Przesiadłem się niedawno na GNOME 42.2 (sys...

źródło: comment_1656690908v45va3NZvzr33VnXUNyD7w.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Copilot może stworzyć grę od początku do końca? Może!


w wolnym czasie po pracy, w tydzień napisałem z nudy w pełni funkcjonalną i dosyć rozbudowaną aplikację do zarządzania warsztatem samochodowym (laravel, livewire, aplinejs, tailwind).

w codziennej pracy raczej wyłączam copilota, bo w wielu przypadkach zabiera mi przyjemność z kodowania (bardzo szybko uczy się projektów i kontekstu), ale copilot potrafi naprawdę mocno przyśpieszyć pracę, szczególnie jeśli uczestniczy w projekcie od samego początku:
  • Odpowiedz
Zawsze jestem pod wrażeniem, że zamiast użyć wyszukiwarki ludzie są gotowi płacić za coś darmowego. Dobry pomysł na biznes.


@BeginEnd: ludzie dzielą się na tych, którzy mają czas i tych, którzy mają pieniądze (jeśli ktoś nie ma jednego i drugiego, a pracuje w IT, to coś poszło nie tak w życiu...).

Ci, którzy szanują swój czas, płacą innym za to, aby w skondensowanej formie w kilka godzin przekazali im
  • Odpowiedz