Wszystko
Najnowsze
Archiwum
fajen tapetka do gruba? #linux
źródło: comment_1656089123A3DsC7K9r3rUr4kl5cMe7t.jpg
Pobierz@janinapomidor: gruba pijesz?
- 5
@jerry_owies: COŚ PEDZIOŁ?
- 59
Algorytmy rozrysowane w stylu IKEA, nieefektywne nawyki programistów, polowanie na droniarzy i kilka innych.
O tym przeczytasz w dzisiejszym wydaniu #unknownews ( ͡° ͜ʖ ͡°)
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/li5fjyEu62w0Y892Q892SmLMGw
Wersję webową kiepsko się czyta, ale możesz takie zestawienie
O tym przeczytasz w dzisiejszym wydaniu #unknownews ( ͡° ͜ʖ ͡°)
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/li5fjyEu62w0Y892Q892SmLMGw
Wersję webową kiepsko się czyta, ale możesz takie zestawienie
źródło: comment_1656065209De9APq0kStjLbg7ChUEpku.jpg
Pobierz- 4
Przydał by się spis treści
@moxie: Proszę - oto screenshot z panelu kursanta :)
P.S. Rozwiń cały obrazek, bo jest dłuuuugi
źródło: comment_1656068645JiSv4oxw3hg8CEAqMtkHlD.jpg
Pobierz- 1
Wydawało mi się, że te graficzki w stylu IKEA już były i okazuje się, że dzisiejszych linków nie ma w szukajce :O
@loki_the_prankster: szukajka się zepsuła jakiś czas temu i nie indeksuje nowych linków :(
Kiedyś muszę to naprawić, tylko stale czasu brak...
- 2
require('packer').startup(function()
use 'wbthomason/packer.nvim'
use {
'vimwiki/vimwiki',
config = function()
vim.g.vimwiki_list = {- 2
#linux
yakuza 0 przy odpalaniu wywala "Application failed to initialize GS settings."
Ktoś wie jak to naprawić?
Mam artixa z xfce.
Próbowałem wyłączać fsync, odpalać lutrisem, zmienić wersję protona, ale bez rezultatu.
Mój pc:
yakuza 0 przy odpalaniu wywala "Application failed to initialize GS settings."
Ktoś wie jak to naprawić?
Mam artixa z xfce.
Próbowałem wyłączać fsync, odpalać lutrisem, zmienić wersję protona, ale bez rezultatu.
Mój pc:
- 0
@RedveKoronny: Może, ale wiadomo - im nowszy tym lepszy :P
- 0
@fervi: udało mi się naprawić vulkaninfo, wrzucam output https://hastebin.com/xemohixeju
rozwiązaniem było dodanie
export VKICDFILENAMES=/usr/share/vulkan/icd.d/radeonicd.x8664.json
do autostartu
rozwiązaniem było dodanie
export VKICDFILENAMES=/usr/share/vulkan/icd.d/radeonicd.x8664.json
do autostartu
#linux
lol, hitman blood money nie działa na protonie 7 w górę, a na 4.11 śmiga
lol, hitman blood money nie działa na protonie 7 w górę, a na 4.11 śmiga
@RedveKoronny: gtk coś tam dialog? xD
- 0
@Kryspin013: ok xD może coś znajdę. Dzięki
- 1
#linux #ubuntu Mam takie pytanko: czy da się tworzyć skróty do stron www jako pliki w linux?
Wiem, że można tworzyć symlinki czyli odpowiednik skrótów przez polecenie:
ln -s zrodlo skrot
Można też podobnież przeciągać w Firefox strony na pulpit i tworzą się pliki .desktop ale nie za bardzo mi to działa. Znalazłem obejście tworzę templatem plik skrot.html a w nim tag
google
W Ubuntu z GNOME to
Wiem, że można tworzyć symlinki czyli odpowiednik skrótów przez polecenie:
ln -s zrodlo skrot
Można też podobnież przeciągać w Firefox strony na pulpit i tworzą się pliki .desktop ale nie za bardzo mi to działa. Znalazłem obejście tworzę templatem plik skrot.html a w nim tag
W Ubuntu z GNOME to
- 1
- 1
Hej jest ktoś chętny na potestowanie mojej gierki na steamdecku?
Robię wydanie na linuxa z obsługą pada od xboxa więc mam nadzieję, że to będzie banglać.
Ktoś kto ma konsolkę może mi trochę temat przybliżyć jakie są różnice np. w odpalaniu gry na pc (sam korzystam też z linuxa i nie wiem czy to jest tożsame) a steamdecku?
#steamdeck #linux #gamdev
Robię wydanie na linuxa z obsługą pada od xboxa więc mam nadzieję, że to będzie banglać.
Ktoś kto ma konsolkę może mi trochę temat przybliżyć jakie są różnice np. w odpalaniu gry na pc (sam korzystam też z linuxa i nie wiem czy to jest tożsame) a steamdecku?
#steamdeck #linux #gamdev
- 0
Powinno być proste
@M4rcin: To jest myśl, jaką nieraz miałem przed ruszaniem projektów, które mi zajęły 2000% zaplanowanego czasu. Have fun. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@GaiusBaltar Od razu kupie drugie takie gniazko i za jednym razem przerobie... Inna wersja ubuntu i bez kombinacji ruszylo
#htpc #komputery #pcmasterrace #smarttv #kodi #libreelec #netflix #linux
Cześć mireczki! Wykopałem z kartonu działającego laptopa tylko w częściach. Z racji że zbieractwo bardzo to nie mogę go od tak wyrzucić. Dużo się glowilem co z nim zrobić aż stary telewizor ze SmartTV podpowiedział mi co mam zrobić... Otóż wraz ze zmianą platformy HBO GO na HBO Max
Cześć mireczki! Wykopałem z kartonu działającego laptopa tylko w częściach. Z racji że zbieractwo bardzo to nie mogę go od tak wyrzucić. Dużo się glowilem co z nim zrobić aż stary telewizor ze SmartTV podpowiedział mi co mam zrobić... Otóż wraz ze zmianą platformy HBO GO na HBO Max
źródło: comment_1655977444sx9lytc5xbZDzeoCAr8mHb.jpg
Pobierz- 3
@KranikSpolski: kodi to bardzo dobry pomysł, kiedyś używałem. Mozesz pomyśleć nad zakupem taniego ssd, 64gb albo nawet mniejszy. Na Yt znajdziesz sporo tutoriali jak ogarnąć kod na PC, nie tam większej filozofii
62
"Symbiote" - Nowy wirus atakuje Linuksa

Nowe złośliwe oprogramowanie na system Linuks sprawnie omija zabezpieczenia i jest bardzo trudne do wykrycia. Może stanowić zagrożenie dla najważniejszych sieci korporacyjnych.
z- 25
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Linus Torvalds o stanie Linuksa, języku Rust i bezpieczeństwie open source
Podczas wystąpienia twórcy Linuksa podczas Open Source Summit, nie zabrakło podsumowania 30-letniej historii Linuksa i zapowiedzi dotyczących jego przyszłości.
https://bulldogjob.pl/readme/linus-torvalds-o-stanie-linuksa-jezyku-rust-i-bezpieczenstwie-open-source
#linux #programowanie #naukaprogramowania #bulldogjob #technologia #informatyka
Podczas wystąpienia twórcy Linuksa podczas Open Source Summit, nie zabrakło podsumowania 30-letniej historii Linuksa i zapowiedzi dotyczących jego przyszłości.
https://bulldogjob.pl/readme/linus-torvalds-o-stanie-linuksa-jezyku-rust-i-bezpieczenstwie-open-source
#linux #programowanie #naukaprogramowania #bulldogjob #technologia #informatyka
źródło: comment_16559723152kAloO7eLGEhDwg4q0aODs.jpg
Pobierz- 2
@Bulldogjob:
Dla Microsoftu dalej jest. Większość nawet przestarzałych technologii Microsoft nie opublikuje. Ale hej. Dadzą open source swój 30 letni kalkulator.
Trudno sobie byłoby to wyobrazić u zarania tysiąclecia, gdy Linux był dla Microsoftu „rakiem”.
Dla Microsoftu dalej jest. Większość nawet przestarzałych technologii Microsoft nie opublikuje. Ale hej. Dadzą open source swój 30 letni kalkulator.
Ale hej. Dadzą open source swój 30 letni kalkulator.
@fervi: albo edytor tekstu "open source" z binarnymi blopami xD
339
Linus Torvalds o stanie Linuksa, języku Rust i bezpieczeństwie open source

Podczas wystąpienia twórcy Linuksa nie zabrakło podsumowania 30-letniej historii Linuksa i zapowiedzi dotyczących jego przyszłości.
z- 163
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 41
@FFFFUUUU: a jak tam somsiad, w Javie? Ja tam wolę mieć kontrolę nad pamięcią
- 2
@FFFFUUUU: sorki ale walę browary i nie mogłem się powstrzymać
źródło: comment_1655938016siSgv2DSWFvGSl56d4QDUm.jpg
PobierzWeź mnie ktoś przez łeb szczel zanim znów zacznę uprawiać distrohopping xD Teraz jako że siedzę na Fedorze w głównej mierze i spodobał mi się RockyLinux, bo to taki niby RedHat ale Community-driven i już zastanawiam się czy go nie zainstalować sobie xD Najgorsze jest to że na stacjonarce mam Garudę KDE do gier i Garudę Wayfire do programowania, i szkoda mi któregoś z tych distro orać bo są (imho) ładne i
- 0
Mam pytanie w związku o uprawnienia w unix
Jak zrobić jednym poleceniem uprawnienia dla user, group i others?
Jak coś takiego?
Ale w jednym poleceniu?
Jak zrobić jednym poleceniem uprawnienia dla user, group i others?
Jak coś takiego?
chmod u+rwx g+rx o+r Wykop.txtAle w jednym poleceniu?
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 3
@tikoczento: Skopiowałeś chyba same linki symboliczne i w nowej lokalizacji nie wskazują już poprawnie.
- 0
@tikoczento: Inną opcją jest to, że dane są uszkodzone. To też MC sygnalizuje czerwoną czcionką. Natomiast nie chodzi o to, że się nie zgrały, a np. dysk się nie odczytuje :P
- 1
a co zainstalować by mieć możliwość dodawania pluginów? pierwszy raz na archu
@sunkillmoon: pluginy do GNOME? gnome-shell-extensions, a następnie dodatek do przeglądarki (dla Firefoxa jest on w repo Mozilli). Dodatki instalujesz bezpośrednio ze strony extensions.gnome.org
- 8
#linux #ubuntu Od kilku lat nazywam foldery w swoim folderze do pracy zaczynając od daty:
20220622robota1, 20220622robota2 teraz znalazłem metodę robienia tego w Linux automatycznie jako timestamp: 202206220920
Zainstalowałem sobie xclip oraz xbindkeys i w .xbinkeyscr wpisałem:
"date +%Y%m%d%H%M | xclip"
Control+Alt+Mod2 + d
teraz mam skrót Ctrl+Alt+d i prawym klawiszem myszy wklejam timestamp
20220622robota1, 20220622robota2 teraz znalazłem metodę robienia tego w Linux automatycznie jako timestamp: 202206220920
Zainstalowałem sobie xclip oraz xbindkeys i w .xbinkeyscr wpisałem:
"date +%Y%m%d%H%M | xclip"
Control+Alt+Mod2 + d
teraz mam skrót Ctrl+Alt+d i prawym klawiszem myszy wklejam timestamp



















@Aryo: W koncu, to na pewno bedzie rok Linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)