@passage: mam to w sumie zaliasowane pog gitlog, ale i tak akurat do podglądu drzewa to mam plugin w vscode albo na gitlabie sobie patrzę
  • Odpowiedz
Mam taki problem że na RP4 4gb raspbian 64 bit ffmpeg z kodekiem h264_v4l2m2m generuje mi błędne wideo tz nie jest odtwarzane przez żadnego playera tylko czarny obraz , na RP4 8gb z 64 bit ubuntu server koduje się wszystko poprawnie,

Aktualizowałem firmware ale nie pomogło, pozostaje mi jeszcze zainstalować ubuntu ale nie mam pod ręką wolnej SD, może ktoś z was miał taki problem ?

#linux #raspberrypi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Radaka pewnie coś jest spitolone w ffmpeg na rasbianie zobacz czy masz najnowszego rasbiana (bullseye) i najnowsze paczki. Firmware czy ilość ramu raczej nic do tego nie ma
  • Odpowiedz
@czechu: mam najnowszego rasbiana bo nie tak dawno go instalowałem, kompilowałem też z źródeł ffmpeg z najnowszych commitów i problem nie ustępuje niestety
  • Odpowiedz
#android #linux #ssh #ide
jakie ide na androidzie najlepiej sobie radzi z dostępem do plików po ssh?
Zastanawiam się nad samym edytorem tekstu z podświetleniem, ale kurczę debugger.
Na razie klepie w pythonie ale docelowo wleci nextjs i react
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wappyn: Na LineageOS jest możliwość debugowania z rootem. Na Stock chyba takiej opcji nie ma. Możesz wgrać Magisk, ale musisz odblokować bootloader i gwarancja jest void
  • Odpowiedz
@pyroxar: Pytanie czy czytałeś poradnik ze zrozumieniem:

Instead of display_manager, type the name of the display manager you have installed (e.g., SLiM, lightDM, SDDM). Enter your credentials and log in.
  • Odpowiedz
Szanowi państwo kochani moi, jak to zrobić. Mam w katalogu skrypty .sh i w każdym chciałbym skorygować daną wartość (występującą w każdym pliku wielokrotnie). Czyli żeby we wszystkich skryptach każde napotkane:

--script-file /media/ABC.json
zmieniło się w:
--script-file /media/123.json
#linux
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam trochę czasu, to chcę się pobawić trochę ujednoliceniem haseł. W tej chwili definiuję hasła osobno do poczty, do serwisów, do baz danych. Trochę to bez sensu.
Znalazłem sobie Apache Directory Server i program do jego konfiguracji Apache Directory Studio. Ma być ładnie, przyjemnie i klikalnie.

No tylko teraz jak to ugryźć? :D
Tutoriale są jakieś takie, że zakładają, że wiesz co robisz i czego użyć. Nie potrafię znaleźć niczego sensownego z przykładem jakiejś
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bruuh: a, no tak. Ma być lokalnie i open-source. Nikt mi złamanego grosza nie da na płatne integracje :D
Bardziej pod siebie to robię, żeby se ułatwić życie i przy okazji się czegoś nauczyć :/
  • Odpowiedz
#wirtualizacja #vmware #raspberry #debian #linux

Czy ma ktoś sprawdzone iso do raspbian lite 64bit? Potrzebuje zeby postawić na nim proxy do zabbixa, ale wszystkie pliki na stronie mają rozszerzenie .img.

Albo czy te proxy rownie dobrze moge postawic na Ubuntu LTS? bo głównie potrzebuje tego jako hosta pod proxy jedynie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WMPP: czyli jednak odpuscic sobie szukanie raspbian i odpalić na zwykłym LTS ta? Bo na necie jedyne ISO to jest na Busterze przestarzałe, które jeszcze nie łączy z repo debiana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@harnasiek: Ubuntu server jeszcze do niedawna było jedynym distro na rspi 64bit. Ubuntu jest lts i trudno Debianowi tu dorównać. Ubuntu ma ppa, będziesz chciał za 2 lata tego zabbixa zaktualizować to nie będzie problemu (tak, zabbix ma repo dla wielu dystrybucji per wersja, ale trzeba pamiętać o tym że trzeba też aktualizować frontend a on wymaga PHP, a tego już bez ppa za w lata niezaktualizujesz bez podnoszenia całego
  • Odpowiedz
Próbuję odpalić #raspberrypi zasilając je PoE z routera linksys wrt1200ac z #openwrt; mam takie ustrojstwo - https://kamami.pl/zasilanie-poe/584258-rozdzielacz-zasilania-poe-5v2a-1gbps-ze-zlaczem-microusb.html ale jak wpinam kabel eth w router i podłączam do rozdzielacza, to na rozdzielaczu diody przy gnieździe eth się nie świecą, mailna tym samym nie dostaje żadnego prądu i nie startuje. Potrzebuję specjalnego kabla do tego, czy coś w routerze mam włączyć? Może rozdzielacz strzelony? Ktoś próbował takich rozwiązań? #
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czyli na mój rozum, to nawet PoE HAT dla Pi w moim przypadku nic nie zrobi, bo wychodzi na to, że mój router nie daje prądu przez kabel eth, innymi słowy nie zasilę maliny prądem z routera bo go tam nie ma, bez względu czy użyję HATa, czy takiego rozdzielacza, jak użyłem


@dzyndzla: dokładnie
  • Odpowiedz
@rmerrorlog: nie mam już wolnego gniazdka na zasilenie tego injectora dlatego też kombinowałem z PoE dla maliny ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nic; kupię listwę zasilająca i zasilę malinę zwykłym zasilaczem
  • Odpowiedz
Mam komputer #linux #ubuntu który ma dwie karty sieciowe (enp1s0 i enp2s0). Tworzę mostek między nimi, aby wykorzystać drugą kartę jako switch. Robię taki skrypt:

ifconfig enp1s0 up 0.0.0.0
ifconfig enp2s0 up 0.0.0.0
brctl addbr br0
brctl addif br0 enp1s0
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bramborak: @TX2022: Poszło! Ustawiłem dnsy i śmiga. OGROMNE DZIĘKI!!!!!! Dla potomnych - dnsy ostatecznie ustawić za pomocą sudo nano /etc/resolvconf/resolv.conf.d/head bo zmiana pliku /etc/resolv.conf nadpisuje konfig.

Dzięki!!!!
  • Odpowiedz
W ten sposób kontener nie posiada nawet shella. A obraz jest praktycznie wielkosci binarki.


@PanPrzewodniczacy: no git. To prawie robisz to samo co to co wkleiłem wyżej tylko mniej. Bo to cudo jeszcze śledzi syscalle i odwołania do plików więc trudniej trafić na sytuację, że ci zapomnisz ręcznie jakis libów systemowych dorzucić np przy projekcie w javie albo pythonie.

Do tego ten docker-slim działa z docker-compose
  • Odpowiedz
#linux #debian
coś się zmieniło w debianie 11 z ssh? bo do tej pory zmieniałem port w /etc/ssh/sshd_config, potem service ssh i sshd restart i śmiga. A teraz zmieniam, daje restart i milion błędów, jak dam reboota to ani 22 ani customowy nie działa
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pomogło dzięki, i teraz za każdym razem jak na nowo zainstaluje system będę musiał to wykonać? czy to można jakoś obejść?


@sha128: za każdym razem. Socket to unit w systemd który nasłuchuje na danym porcie i jak przychodzi jakieś połączenie to odpala usługę czasowo usługę. W czasie bezczynności usługa jest wyłączana.

To co jabłuszko podesłał to wyłączenie unitu socket i włączenie unitu
  • Odpowiedz
@Floryda: bardzo mało ludzi co coś już wiedzą, obojętnie jakie stanowisko, junior, senior, mało ludzi sensownych, dosłownie kilka osób a głoszenie wisiało 3 miesiące. Jak już jest na rozmowie to często senior nie wie czym się różni udp od tcp lub nie umie powiedzieć co to jest load w linuksie i jak to sprawdzić, czy z aws nic nie wiedzą np użwali tylko ec2 (virtualek) po ssh i to był
  • Odpowiedz