Co myslicie o lapkach od Star Labs? Wydaja sie najladniejsze wzgledem system76 i purism
#linux
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie teraz najbardziej oplacalne vps? Nie potrzebuje wiele. Glownie będzie stała baza z wikiprywatnym. Koniecznie linux = najlepiej cos od red hat i nie centos.

#serwery #vps #pytanie #informatyka #linux
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi moim zdaniem nawet pod stronę, vps to dobry pomysł. Po co administrować stroną poprzez jakieś panele klienta przez www itd.. lepiej sobie na spokojne postawić cały system jaki się chce z lamp i resztą, co kto lubi. Ba. Przecież jak ktoś chce to może sobie podmontować jakieś zewnętrzne zasoby sieciowe takie jak np google drive czy inne mega. Tym samym na najtańszym vps można mieć praktycznie nieograniczoną przestrzeń dyskową itd
  • Odpowiedz
Uczę się #neovim #vim, i po przestudiowaniu tysięcy wątków na stackoverflow mam jedno pytanie:

HJKL czy strzałki? Zapraszam do dyskusji.

#linux

HJKL czy strzałki do nawigacji?

  • H / J / K / L 46.8% (36)
  • Strzałki 36.4% (28)
  • Tylko VS Code 16.9% (13)

Oddanych głosów: 77

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: To jest twoje zdanie, ale to co opisalismy nie jest zaprzeczeniem niczego. https://stackoverflow.com/a/1737259 , duzo latwiej jest wcisnac nawet te ctrl+c lewa reka niz przesunac prawa z hjkl na strzalki. Ile razy tak naprawde musisz przeskakiwac w trybie insert? Jak zauwazysz blad w zdaniu wczesniej duzo latwiej uzyc skrotu. Oczywiscie nikt nie broni uzywac strzalek, kazdy ma swoje kombinacje.
  • Odpowiedz
#linux #programista15k #programowanie

Mam skonfigurowaną Grafanę, która pobiera dane z InfluxDB, teraz chciałem monitorować serwer przy użyciu Prometeusa no i teoretycznie działa, pokazuje mi długą listę nodów gdy wkleję do przeglądarki adres tego serwera dopisując na końcu /metrics, lista się pokazuje w mojej sieci lokalnej, jak również w moim VPN, problem pojawia się przy dodawaniu Prometeusa jako źródła danych w Grafanie.

W dokumentacji DietPi znalazłem info aby
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagicBall: Zgaduje ze ktoś gdzieś zwraca HTML zamiast tego co oczekuje prometeus. Pewnie ten adres z portem 9100 ja bym odczytał z maszyny tej na której jest config ten plik i i zobaczył co tam jest
  • Odpowiedz
@MagicBall: heee weź mi to wytłumacz jeszcze raz co robisz, node_exporter i prometheus to dwie różne rzeczy, czemu tworzysz config prometheusa tam gdzie masz metryki i exportera, ten plik masz zedytować tam gdzie postawiłes prometheusa, do grafany też podpinasz prometheusa a nie exportera
  • Odpowiedz
Jaka dystrybucja dla starszego kompa. Tak do przeglądania internetu i gierek typu CS na steamie.
Mam obecnie ubuntu od roku, obecnie tragicznie zamula, nie działają niektóre programy i gry.
#linux #komputery #informatyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do linuxiarzy. Mam apkę do monitorowania gps która po wywołaniu otwiera się i w koło wypluwa dane a potrzebuję tylko odebrać te dane i już sobie je dalej procesować. Próbowałem przesyłać to strumieniem do cata ale coś nie zamyka jej. Pytanie. Jak zrobić by apka tylko wypluła dane i zamknęła się odrazu?

#linux
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux mam problem z odpaleniem dużej części gier na vulkanie, korzystających z dxvk.
Trackmania się crashuje, hitman blood money działa tylko na starym protonie, i po paru minutach się crashuje.
Wszędzie w logach steama, i protona przewija się na moment przed crashem błąd:
info: Required Vulkan extension VKKHRsurface not supported
Vulkaninfo zwraca mi informacje o karcie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: Jeżeli chodzi o owncloud czy nextcloud to tylko next. Tylko next ma sensowne community i realny rozwój open source. Porównując do Seafile to oba rozwiązania są dobre - pytanie czy potrzebujesz klienta poza wersją web. Porównaj sobie klienta, wersję web. Sea ma synchronizację po LAN - jak masz dużo urządzeń to zdecydowanie jeden z ciekawszych dodatków. Next jest napisany w PHP - niby fajnie bo łatwo to wszędzie postawić
  • Odpowiedz
Nie mogę kliknąć przycisku Play w HD modzie do Heroesa 3 na linuksie. Zainstalowałem h3, hotę i hd moda w jednym folderze (nie program files) przez Wine. I podstawka i Hota odpalają się przez wine normalnie bez HD moda. Pewnie jestem dzbanem i nie klinkąłem czegoś ale wie ktoś co zrobić?

#heroes3 #linux #linuxgaming
Kutalongest - Nie mogę kliknąć przycisku Play w HD modzie do Heroesa 3 na linuksie. Z...

źródło: comment_1657525758E9ViLwxPBN7PwOcwCvyl80.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux świeża instalka archa, skonfigurowane IDE (teraz mogę pisać hello worldy z ładnym syntaxem, i udawać że do czegoś go potrzebuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), przeglądarka, discord + thunderbird,i nawet jest miejsce na sterowniki.

i ledwo 35,6gb dysku zajęte, bez league of legends byłoby jakieś 17-18 ( ͠° ͟ل͜ ͡°) w dodatku poniżej 800 paczek zainstalowane
Moja minimalistyczna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja minimalistyczna dusza jest w ekstazie


@RedveKoronny: Liczenie pakietów jest pedalskie, prawdziwy chad ma full install Gnome i 5 przeglądarek www ( ͡° ͜ʖ ͡°)

discord


Przecież to ten słynny bloat, jak ci nie wstyd!
  • Odpowiedz