Raz pamiętam nieco mnie zdziwiło, że Kelthuz nazwal linuksa i opensource komunizmem z jednym z filmów skoro wlasnie w takim oprogramowaniu masz coś takiego jak prywatność, oraz nawet jesli to wymaga trochę więcej wiedzy informatycznej - wolność. Np taki Microsoft czy google wpychający gały do twojego komputera to nie ma nic wspolnego z komunizmem? #linux #informatyka #technologia #libertarianizm #anarchokapitalizm #akap
Jarkendarion - Raz pamiętam nieco mnie zdziwiło, że Kelthuz nazwal linuksa i opensour...

źródło: comment_1656600615QqY2LKZqvefYIeiLrZOJkl.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarkendarion: Dużo ludzi ma jakieś obiekcje do Linuxa, gdy to naprawdę dobry system. Gdyby kilka programów, chociażby firmy Adobe go wspierały to bym pewnie z niego korzystał.
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: ffmpeg

* You can extract images from a video, or create a video from many images:

For extracting images from a video:

ffmpeg -i foo.avi -r 1 -s WxH -f image2 foo-%03d.jpeg


This will extract one video frame per second from the video and will output them in files named foo-001.jpeg, foo-002.jpeg, etc. Images will be rescaled to fit the new WxH values.
  • Odpowiedz
Podłączyłem komputer do starego LG, który posiada rozdzielczość w okolicach HD ready. Na windowsie ostro zaniżyło mi rozdzielczość, a na linuxie(na recovery) odpaliło w full hd. Na obu systemach oczywiście nie ma dźwięku po hdmi xd

Trzeba było kupić sticka jak była promocja na amazonie...

#linux #windows10 #zalesie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przygotowaliśmy dla Was nową ofertę na KVM Mini z procesorami AMD Epyc. Sprawdź już teraz jak wydajny może być serwer VPS za 30zł miesięcznie!

Do każdego z serwerów można dobrać dodatkową pamięć RAM za jednorazową opłatą, bez zmiany miesięcznego zobowiązania.

Kliknij i zamów już teraz!

#webh #serwery #vps #linux #wirtualizacja #hosting
webh - Przygotowaliśmy dla Was nową ofertę na KVM Mini z procesorami AMD Epyc. Sprawd...

źródło: comment_16563308373c5MJE00L0VwHZ0JjXGB8S.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: to nie jest tanio :D w DE masz lepsze parametry za mniejsze pieniadze naprzyklad :D nie chodzi mi o to zeby dostac za darmo. wiadomo ze za wszystko trzeba zaplacic jak chcesz zeby dzialalo.
zobacz sobie chociazby tutaj: https://contabo.com/en/vps/
za 5€ masz 4 kory, 8 gb ramu i jest to rowniez kvm
  • Odpowiedz
@fervi: z moich doświadczeń wynika, że na windowsie te bardziej złożone zadania wymagają grzebania w rejestrze, lub angażowania złożonych skryptów powershella, a te prostsze mogą faktycznie być łatwiejsze do zrobieniach niż na unixie.
Mam na myśli że zadania na windowsa byłyby albo bardzo łatwe, albo bardzo trudne.
Linux ma to trochę bardziej "równomiernie" rozłożone, i większość zadań jest podobnie trudna
  • Odpowiedz
@Fajrantboy: oj byczku, mac to tez unix, wiedz wiele komend i w ogole poruszanie sie po systemie jest mega podobne i nie potrzebujesz do tego linuxa. Wystarczy Ci docker, brew i pare rzeczy poinstalowac. Ja sie przesiadlem i jestem mega zadowolony
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaka dobra alternatywa dla CentOS z długim okresem wsparcia i jakimiś małymi wymaganiami? Będzie na niej działać jeden skrypt napisany w Python, ale krytyczny i potrzebuje mieć system, na którym ten skrypt będzie działał i abym nie musiał co chwilę np. co dwa lata migrować na nową wersję Pythona.

#linux #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Instalator ubuntu nawet nie umie wpasować się w rozmiar okienka zażądanego przez niego samego w virtualboxie xDDDDDd
Nigdy nie zrozumiem popularności tego systemu...
#ubuntu #linux
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aryo: Zwyczajnie zabraknie im kadr na taką masową przesiadkę plus tona niekompatybilności sprzętu, oprogramowania po drodze. Z systemami krytycznymi nie powinni mieć problemu bo pewnie od dłuższego czasu robili wersje dla tej ich Astry ale dla sektora rządowego i urzędników to będzie masakra. Raj dla korupcji. Ale bardzo dobrze, niech topią jak najwięcej pieniędzy bo to będzie przynosić tylko straty na przestrzeni co najmniej paru lat zanim to ogarną w
  • Odpowiedz
Wszystkie rosyjskie agencje rządowe otrzymały nakaz przejścia z Windows na Linuksa


@Aryo: W koncu, to na pewno bedzie rok Linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz