#linux #informatyka

odpalam linuxa lub windowsa przez grub2win. po wizycie w linuxie i przesiadce na windowsa mam zmienioną godzinę. ustawiłem w linuxie na czas lokalny jak wyszukałem w internecie, ale nadal muszę synchronizować czas za każdym razie w windowsie...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z 3060ti pod ubuntu. Zainstalowałem odpowiednie sterowniki i CUDA ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety karta przy teście kopania etherum i innym teście z aplikacją wykorzystującą pytorch wykorzystuje tylko połowę mocy, pobiera około 100w z ponad 200.
Wpiąłem ją pod starą płytę z i3 2120, ale bottleneck spowodowany słabym procesorem przy moich zastosowaniach nie występuje. Płyta to msi h61m-p31, stara zabawka, ale ma PCI Express 3 generacji x16 czyli jakby
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yozen: @svsoqpcy:
Niestety temat jest mocno porypany. Karta działa z pełną wydajnością pod windows 10, wyniki z geekbench nieznacznie tylko odbiegają z powodu wolniejszej szyny. Obciążałem też kartę jakimś benchmarkiem i wszystko działało.
Niestety, przy uruchomieniu aplikacji korzystającej z Pytorch, który wykorzystuje nvidia CUDA mam czarny ekran i muszę resetować komputer. Coś się ewidentnie gryzie na linii karta graficzna - płyta główna. Pod linuxem działało, ale z połową
  • Odpowiedz
@svsoqpcy: @Yozen:
Odpaliłem ubuntu 20.04, niestety pytorch wysypał się z czarnym ekranem jak na windowsie. Różnica tylko taka, że nie pozwolił uruchomić się drugi raz wyświetlając komunikat "unicestwiony" przy próbie uruchomienia nvidia CUDA. Mam 3 krótkie piknięcia z płyty głównej powtarzane 3 krotnie, sprawdzałem pamięć ram, ale inna konfiguracja nie dała innych rezultatów.
Myślę, że coś mam nie tak z zasilaczem albo jakaś wtyczka od zasilania karty jest
  • Odpowiedz
Co polecacie do screenshota/nagrywania pulpitu jako alternatywę Kazam, chodzi mi o coś podobnego do poprzednika ale odświeżone wydanie? #linux #screeshoot
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szedar: nie znam kazama ale obs nagrywa pulpit, okna, dźwięk oraz mase pluginów. Na pewno nie nazwałbym obs'a skromnym :p
  • Odpowiedz
#linux

zainstalowałem linuxa na 1 partycji, czy to źle, czy będzie dużo wolniej chodził? bo w jakiś tutorialach robi się osobno swap, home, root...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, jak na linuxie "przetunelować" udp na tcp a potem lub od razu z 127.0.0.1 na interfejs karty sieciowej. Odkopałem w szafie #gry ę #warcraft2 i o dziwo działa pod #dosbox (przysięgam na głowę putina jestem pewny że mam na to licencję gdzieś) a może ktoś chętny do multi?

#linux #debian
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noHuman: tam są 2 binarki, jedna zooptymalizowana pod nowe kompy z podbitą rozdzielczością etc i oryginalna "battle net" która działa i tak w dosboxie ;)

ale nie mam teraz go zainstalowanego
  • Odpowiedz
#linux #programowanie #python

zrobiłem swój moduł w Python tak, że po prostu wrzuciłem mój plik do /usr/lib/python3.10/site-packages/mymodule/mymodule.py, a tam kilka wolnych funkcji i klasa MyModule. Gdy robię import mymodule, a potem dir(mymodule), dostaję listę:

['MyModule', '_builtins', 'cached', 'doc', 'file', 'loader', 'name', 'package', 'spec', 'cv2',
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: a więc problemem była w ogóle próba używania ścieżki z pipa, bo pip nie ma wsparcia dla embedded python build, poradziłem sobie inaczej, ale faktycznie zrozumiałem dlaczego czasem działa, a czasem nie dlatego, że nauczyłem się robić paczki w pip, także dzięki :D
  • Odpowiedz
siema, trafiłem fuche w instytucji finansowej za fajne pieniądze +dostałem służbowego lapka. No i mam taki problem, że na biurku nie mieści mi się sprzęt prywatny +służbowy. Na służbowy nie mogę się połączyć zdalnie, bo wszystko jest poblokowane (poprzednia firma na luzaku wręcz co jakiś czas wysyłała mejla, że można się po RDP na sprzęt zalogować i na biurku mieć otwartego jednego lapka). No i jestem zbyt leniwy, by podmienic tego lapka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Instalacja Diablo immortal w Linux

Krótka instrukcja dla minimalnie świadomych linuxiarzy.

Proton GE ma kilka wymaganych plików, które wymaga Diablo i które z powodów licencyjnych nie mogą być używane z Lutris (proton wymaga aby uruchamiać gry tylko z biblioteki Steam). Dlatego jedni zgłaszają, że działa w Lutris a inni, że nie. Ja uważam, że ci co napisali, że działa to dodali bibliotekę Proton-GE do Lutrisa co nie robi się samo. Super jest też to,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dej_mi: Prawdopodobnie Lutris poprawi ten problem bo Diablo Immortal to świeży temat. Na ten moment internet jest podzielony na tych, którym działa i nie działa. Przez proton-ge działa 100%
  • Odpowiedz
W Pana dupie nie byłem, gdyż ciagle zalega tam parasol ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@binarny_pasek: Po Twojej odpowiedzi wychodzi, że @Kryspin013 ma całkowitą rację. Krzyczysz tylko po to, żeby krzyczeć, nie podajesz żadnego argumentu na potwierdzenie swojej tezy. Po pierwsze problem ze sterownikami to nie jest wina linuksa, tylko producenta sprzętu, który tego sterownika nie dostarczył, poza tym problem to był może z 15 lat
  • Odpowiedz