Chyba czas zostać porterem paczek dla Termux :P

Ogólnie udało mi się zbudować dwie gry na Androida pod Termux. O ile można to tak nazwać, bo to gry w Pythonie. Jedna to Seahorse Adventures - ale niestety nie działa klawiatura w grze - na Linuksie też, więc port idealny XDDD Druga to Ardentryst i działa zajebiście.

Po co to robić? Bo moim zdaniem Termux (Android), LineageOS / AOSP, Lapdock i mamy dobry, tani komputer
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scallar: Tak, może odpalać graficzne apki, ale:
- Trzeba dodać repozytoria z X11 (pkg install x11-repo)
- Doinstalować jakieś Xfce4
- Wgrać (najlepiej moim zdaniem) serwer VNC - tigervnc i przez AVNC wbijać

Ciężko powiedzieć o
  • Odpowiedz
Pijcie ze mną kompot, właśnie udało mi się w tym p---------m #perl na #freebsd na #small (tańsza wersja #mydevil) dodac nowe moduly.

O co chodzi i czym się tak ekscytuje bo dodanie modułu to żadna filozofia?

No nie do końca żadna filozofia. Moduły instalujemy przez sudo i cpan. Nie mając dostępu do sudo możemy przecież wykorzystać local::lib... no nie do końca, bo na tym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I instalujemy go: perl Makefile.PL --bootstrap

Zapomniałem dodać, że może się pokazać komunikat, że jakaś zmienna w .cpan jest przypisana do /home/user/perl5, wtedy usuwamy zawartość .cpan i robimy perl Makefile.PL --bootstrap jeszcze raz
  • Odpowiedz
Macie jakieś historie z użytkownikami #kalilinux ?
Moje 2 historie:
-napisałem gościowi że kali linux na daily to kiepski pomysł, i raczej lepszą opcją będzie debian. Dostałem w odpowiedzi, że ma swoje powody do używania kali linuxa.
Po 20 minutach się mnie spytał jak się w ogóle wchodzi na localhosta

-Dziś do mnie napisał inny chłop, z zapytaniem jak zainstalować na kali linuxie express vpn, bo w internecie są tylko poradniki dla debiana
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RedveKoronny: jestem debilem systemowym, to instaluję co mnie poprowadzi za rękę. Zawsze.
Jakby sięgnąć po coś bardziej zaawansowanego czego nie mają proste systemy (z wygodnym UI) a często mają, to po co się wysilać. ()
  • Odpowiedz
czesc, wgalem kumplwi debiana nowego na dell D620, instalator jak i sam system nie wykrywa sterownikow karty wifi, oraz nagle sam z siebie po pojewieniu sie okienka z logowaniem, przeskakuje do mrugajacego kursora w lewym rogu. jakies porady poprosze?
#linux #debian #dell
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux

przesiadam się z ubuntu na xubuntu, bo miałem styczność z xfce i jakoś tak lżej chodzi. to gnome jakoś może nie muli, ale sprawia wrażenie, że muli
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas instalacji ubuntu przeklikałam domyślne ustawienia i założyło mi partycje 100GB na której jest system czy jakoś tak. Da się to jakoś rozszerzyć do tego 1TB które jest na sda3? Jestem kompletną amatorką jeśli chodzi o linuxa, znalazłam jakiś tutorial ale utknęłam na użyciu komendy lvdisplay która mi nic nie wyświetla (,)
Dodam, że jest to wirtualka postawiona na proxmoxie
#linux #ubuntu
sadcat - Podczas instalacji ubuntu przeklikałam domyślne ustawienia i założyło mi par...

źródło: comment_1659598119rPa8qE3ScoRLcNKK8nQvMz.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się to jakoś rozszerzyć do tego 1TB które jest na sda3? Jestem kompletną amatorką jeśli chodzi o linuxa, znalazłam jakiś tutorial ale utknęłam na użyciu komendy lvdisplay która mi nic nie wyświetla (,)


@sadcat:

sudo
  • Odpowiedz
#linux
Skonwertowałem swój NASowy miniserwer z Manjaro na Fedorę, bo chciałem sprawdzić, czy odzyskiwanie plików z virtnbdbackup (mimo wszystko najciekawsze rozwiązanie dla vibvirt) działa jak należy na bardziej mainstreamowym systemie. Nie działa. Z drugiej strony, system działa fajnie i tak go chyba zostawię. Szkoda tylko, że nie ma możliwości zdalnego logowania przez GDM.

Inna sprawa, to mój laptop z optimusem. Patrzę w dokumentację: tylko i wyłącznie info na temat nowszych
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vries: arch wiki jest genialne w swojej lakoniczności wiec się nie opieraj. w połowie lat 90tych tłumaczyłem dokumenrtacje red hata i do tej pory jestem pod wrażeniem wiki arch. tak słabe, że aż genialne
  • Odpowiedz