napisałem se plik myproxy.pac z funkcją, która robi proxy. Jak to teraz zapodać linuxowi z shella?
Na necie same poradniki by robić to przez GUI, a ja nie mam GUI.
#linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eternalzz: to z gui też nie działa dla całego systemu. Bodaj tylko kilka programów z tego korzysta. System raczej korzysta z prostego http proxy. Wydaje mi się, że musiałbyś jakiegoś pośrednika ogarnąć (daemona) który by sobie korzystał ze skryptu a dla systemu udosępniał np na loopbacku proxy dla systemu.
  • Odpowiedz
Polecicie jakiegos poleasingowego thinkpada? Chciał bym przynajmniej 16GB ram najlepiej z mozliwoscia rozbudowy do 32. Bez Nvidia, procek min 8 gen, rozmiar 14''-15''.
Z ficzerów ktore nie sa konieczne ale fajnie by było.
Thunderbolt/ mozliwosc wpiecia w stacje dokujaca.
Matryca lepsza niz FHD.
Bez systemu
#linux
#komputery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Entity: wymieniają im całe płyty główne i problem i tak powraca. Nie wiem na ile to efekt skali ale ludzie z serwisu it w kółko je dostają do naprawy
  • Odpowiedz
#linux #ubuntu

Mam w komputerze 3 dyski, jeden na którym jest zainstalowane Ubuntu i 2 na dane. Ubuntu widzi normalnie te 2 dyski i mogę z nich korzystać. Czy da się jednak zrobić tak żeby przy każdym uruchomieniu komputera dyski dostawały ten sam punkt montowania (nie wiem czy tak to się fachowo nazywa, chodzi mi o folder w media gdzie są dostępne). Jest to trochę upierdliwe, że za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mireczki! Jakie są możliwości udostępniania katalogów linux’em (Ubuntu Mate) dla Windows 11?

Samba krzyczy błędami 'net usershare' returned error 255: (…) invalid characters ’ przy próbie udostępniania, winipinator freezuje przy uruchomieniu.

#linux #ubuntu #raspberrypi #siecikomputerowe #sieci
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miedzcu: Na ślepo to sprawdź czy w drzewie plików nie masz plików które zawierają niedopuszczalne znaki w nazwie:
https://docs.microsoft.com/en-us/openspecs/windows_protocols/ms-cifs/09c2ccc8-4aaf-439f-9b4e-13b3fe85a4cf

Systemy plików ext4, btrfs, ZFS i wiele uniksowych jest bardzo tolerancyjne na zawartość znaków w nazwach, podczas gdy Windows (ze względu na zgodność wsteczną) narzuca ograniczenia co do dozwolonych znaków i nazw.
To że chcesz udostępnić udział poprzez SMB, nakłada ograniczenia na nazwy
  • Odpowiedz
@Miedzcu:

net usershare add: share name /run/media/aksaini/ak/books contains invalid characters (any of %<>*?|/+=;:",)


Jak dla mnie przetrzep katalog **ak/books** tego dysku USB i zobacz czy w nazwach nie masz znaków
  • Odpowiedz
Czy przedni głośnik do rozmów ma faktycznie taką słabą jakość (brzęczący, metaliczny, cichy) czy też tylko mój egzemplarz (wersja bez Pro) jest skopany? Może trzeba go wygrzać wzorem audio voodoo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylny głośnik oraz słuchawki na jacku - bez zastrzeżeń.

#pinephone #linux (dla zasięgu)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja p... (°°
Siedzę w szpitalu już jakiś czas, chciałem się czegoś pouuczyć, ale ciągle problemy, bo to Android 12 ubija podprocesy, bo jednak po przejściu przez to nadal mało która appka na andronixie działa,
No i koniec końców kupiłem VPSa i co?
I guano.
Dostałem IP które jest na czarnych listach, nie mogę go nawet spingować z mojego telefonu, tak samo z telefonów innych pacjentów ( ͡° ͜
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aress124: w kwestii maca i tym bardziej rufusa to nie pomogę... co do lekkich dystrybucji to już przy założeniu korzystania na desktop to jedynie już mit. owszem. Jeśli ogranicza Ciebie użądzenie i dostępna pamięć np. 100mb to jak najbardziej jest o co walczyć. natomiast w codziennym użytku to już nie do kokńca. Możesz przykładowo zainstalować gołego debiana bustera, do tego ulubione (bez zbędnych ikonekitdd..) środowisko + programy z jakich korzystasz
  • Odpowiedz
#linux po 4h na KDE, przypomniałem sobie czemu s----------m z windowsa.
Nie wiem czy przetestuje coś jeszcze, czy zostane na XFCE które po prostu działa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux
Zmieniłem XFCE4 na KDE, bo zachciałem coś "nowoczesnego".
Rozumiem że wam się nigdzie nie spieszy, ale to nie znaczy że trzeba każdą animację wydłużać do granic możliwości, lub ewentualnie dawać delay (przykładowo, windows behaviour ma domyślnie delay focus 300ms XD)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chce wrócić na #linux, na laptopie ma Minta.
na PC też chce mint.

Tutaj mam tak:
Ryzen 5600x
nv
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KaluHeHe: podziwiam ludzi, którzy zrobili upgrade do winodwsa 11, bo "ładne ui, prawie jak apple", a potem na niego psioczą i nie potrafią zreflektować się co zrobili nie tak.
  • Odpowiedz
Kończę kurs Basha na udemy, zresztą bardzo polecam: https://softserve.udemy.com/course/bash-mastery/
Ale potrzebuję dużo praktyki zanim ogarnę większość materiału ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc zapraszam do wymyślania sensownych zadanek na poćwiczenie albo podsyłanie jakichś linków.
Z takich prostych planów to mam:
-Program który sprawdza czy PESEL jest prawidłowy (sprawdźcie sobie wikipedię, jest parę rzeczy do sprawdzenia)
-Program który losuje totka (liczby podane przez użytkownika) i wyświetla i numeruje każdą próbę
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TotalDisaster: Kombinuj :)
Wszystko idzie zrobić - podpowiedź jest taka, że dla HuntTheWumpus pokoje nie muszą być łączone ze sobą dynamicznie. Musisz po prostu zadeklarować "jakoś" mapę. A jak to zrobisz, to już zostawiam Tobie, baw się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście poznałem ten pomysł przez znajomego, który wspomniał jakiś artykuł, że gość zmieścił tę grę poniżej 100 lini kodu jakiegoś innego shela.
  • Odpowiedz