Wpis z mikrobloga

Mam problem z 3060ti pod ubuntu. Zainstalowałem odpowiednie sterowniki i CUDA ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety karta przy teście kopania etherum i innym teście z aplikacją wykorzystującą pytorch wykorzystuje tylko połowę mocy, pobiera około 100w z ponad 200.
Wpiąłem ją pod starą płytę z i3 2120, ale bottleneck spowodowany słabym procesorem przy moich zastosowaniach nie występuje. Płyta to msi h61m-p31, stara zabawka, ale ma PCI Express 3 generacji x16 czyli jakby odpowiednik 4 generacji x8 - 3060ti powinno na tym złączu odstawać nieznacznie (tylko kilka procent), w moim przypadku jest to ponad połowa wydajności. Zasilacz ma 550w. Próbowałem resetować bios do ustawień wyjściowych, ale nie pomogło. Mam na tej płycie dwie kości 8GB ramu.

Macie może jakieś pomysły dlaczego karta działa z połową mocy? Wsadziłem ją na starą płytę po wymianie karty graficznej, na płycie z lga 1700 nie miałem żadnych problemów.

#pcmasterrace
#linux
#ubuntu
#nvidia
  • 8
@svsoqpcy: Chciałem to zrobić na jakimś trialu i w sumie to najbardziej rozsądna możliwość, bo skończyły mi się pomysły. Obstawiam jednak sprzęt, tylko nie mam pojęcia co jest wąskim gardłem, bo to złącze PCI Express pomimo 10 lat powinno dawać radę z tą kartą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tom1988: to sprawdź wydajność na Geekbench 5. Porównasz wynik do podobnych zestawów. Będziesz wiedział, czy faktycznie jest problem, czy szukasz dziury w całym, że względu na napięcie
@svsoqpcy: Nie no, problem niestety jest, karta na nowej płycie głównej z lga 1700 pod ubuntu działała normalnie. Na starym śmietniku już nie, ale jest jakaś szansa, że coś się pogryzło z linuxowymi driverami i stąd taka słaba wydajność, jednak tak jak wspomniałem, obstawiam sprzęt - sprawdzę jutro pod windowsem.
@Yozen: właściwie to nie wiem czy to jest LHR, ale przy korzystaniu z pytorch miałem tak samo nieobciążoną kartę w połowie, na komputerze, z którego wyciągnąłem kartę, działała ona z pełną wydajnością.
@Yozen: @svsoqpcy:
Niestety temat jest mocno porypany. Karta działa z pełną wydajnością pod windows 10, wyniki z geekbench nieznacznie tylko odbiegają z powodu wolniejszej szyny. Obciążałem też kartę jakimś benchmarkiem i wszystko działało.
Niestety, przy uruchomieniu aplikacji korzystającej z Pytorch, który wykorzystuje nvidia CUDA mam czarny ekran i muszę resetować komputer. Coś się ewidentnie gryzie na linii karta graficzna - płyta główna. Pod linuxem działało, ale z połową mocy, żeby
@svsoqpcy: @Yozen:
Odpaliłem ubuntu 20.04, niestety pytorch wysypał się z czarnym ekranem jak na windowsie. Różnica tylko taka, że nie pozwolił uruchomić się drugi raz wyświetlając komunikat "unicestwiony" przy próbie uruchomienia nvidia CUDA. Mam 3 krótkie piknięcia z płyty głównej powtarzane 3 krotnie, sprawdzałem pamięć ram, ale inna konfiguracja nie dała innych rezultatów.
Myślę, że coś mam nie tak z zasilaczem albo jakaś wtyczka od zasilania karty jest uszkodzona. Komputer