Wpis z mikrobloga

Mirki, czy lekarze i pielęgniarki na sor mogą chodzić po szpitalu bez maseczek?

Jest jakieś rozporządzenie na ten temat?


@yassarian: Akurat niedawno bylem zmuszony odwiedzic sor.
Maseczki mieli tylko lekarze ktorzy kursowali pomiedzy sor a oddzialem.
Reszta personelu wywalone.

A rozporzadzenie to dalej chyba obowiazuje to samo. Ze w aptekach i budynkach w ktorych wykonywane sa uslugi publiczne trza miec maski. Poprzednie zwalialo z tego obowiazku pracownikow - obecne zapomnialo zwolnic
@gorzki99: to jakiś żart. Chodzą te pieniądze zdy pielęgniarki z mentalnościa pana boga, jebia wszystkich na około, warczą a na koniec pierdoła o maseczkach choć sam nie noszą.
Ten kraj to jest #!$%@? zart
jebia wszystkich na około, warczą a na koniec pierdoła o maseczkach choć sam nie noszą.


@yassarian: Zmien przychodnie.

Jak wspomnialem ostatnio mialem troche przygod z lekarzami. Tak jak raczej nie odwiedzam to tak sie zlozylo ze musialem kilkakrotnie odwiedzic przychodnie (plus raz sor) w ostatnich 2 tygodniach.

Zawsze bez maski, nikt nigdy nie zwrocil mi uwagi a obsluga rewelacyjna.

Jedynym ktory zapytal czy mam maske byl ratownik z karetki ktora przyjechala
ja przyjechałem z ojcem na sor i #!$%@? od wejścia ma.problemy i warczy.

Nie tyle o maskę co o wszystko.


@yassarian: NIedziela jest. Obrazona ze musi pracowac zaten marny dodatek swiateczny.

A tak na serio to protip na przyszlosc. Mimowolnie spzedala mi go lekarka co mnie na sor wyslala.

Jak stwierdzila ze mnie nie wypusci i dzwoni po karetke zeby mnie na sor zabrali to powiedzialem zeby nie dzwonila a powiedziala
@gorzki99: ja nie oczekuje wiele. Po prostu przyjęcia i traktowania w ludzki sposób.
Widocznie zbyt wiele.
Ojca sam przywiozłem nie mamy problemu z czekaniem, z tym że mają dużo pracy itd. mam problem jak traktuja nas jak gówno. I to niezaleznie czy w szpitalu czy gdzie indziej.
Zastanawia mnie ta kwestia maseczek...muszę poczytać te dokumenty
Po prostu przyjęcia i traktowania w ludzki sposób.


@yassarian: To bedziesz musial poczekac. Kilka lat temu poszedlem na sor. Cisnienie 200/160 skutecznie mnie do tego zachecilo.
10 osob przedemna to mysle ze nie ma tak zle. Pomylilem sie. lekarka przyjmowala jedna osobe na 90 minut. 10 minut konsultacji i 80 minut kawy w dyzurce.
Stwierdzilem ze to sie moze zle skonczyc i pojechalem do matki zeby wziac jej tabletki na cisnienie.
@yassarian Jest z tego co się orientuję utrzymany obowiązek noszenia maseczek w placówkach medycznych w Polsce. Zostało to przedłużone jesienią.

Pracuję w Niemczech, nosimy maseczki, myślę że ten zwyczaj zostanie na dłużej w okresach 'przeziębien' w kontakcie z pacjentami bo jest on rozsądny.

A praca na SOR/IP to zazwyczaj 10min z pacjentem i 20min zlecania badań, pisania dokumentacji a następne kolejna godzina na ogarnianie poprzedni zleconych badań innym pacjentom i decydowanie o