#spidersweb #pc #pcmasterrace #komputery #poradnik #komputer #heheszki
JEST! MAMY TO!
Nasz własny, patriotyczny poradnik składania komputera w stylu legendarnego The Verge PC Build!

Korajnajd i Ryzen xD
Liczba bzdur jakie on tam gada to jest kosmos, widziałem że TechLipton już go wyjaśnił, @SpidersWeb weźcie skasujcie ten poradnik bo jeszcze ktoś się posłucha i będzie płacz.
Krs90 - #spidersweb #pc #pcmasterrace #komputery #poradnik #komputer #heheszki
JEST! ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krs90: ale nie nabijaj wyświetleń technologicznemu pudelkowi. Nikt rozsądny nie korzysta z ich porad. A janusz z grażyną i tak kupią gotowca na i7-2600 z Allegro.

  • Odpowiedz
@Panczo23:
Biorąc pod uwagę, że taki workload ogarnie każdy nowożytny laptop z ostatnich dziesięciu lat po wymianie dysku na SSD to skupiłbym się na tych trudniej mierzalnych parametrach - ładna matryca, porządna konstrukcja, wygodna klawiatura i touchpad, wydajne i ciche chłodzenie a jeśli Ci na tym zależy to także długi czas pracy na baterii.
  • Odpowiedz
Moja totalnie subiektywna lista TOP 3 upgrade’ów #komputer hardware które okazały się dla mnie totalnymi gamechangerami (kolejność przypadkowa). Po co to piszę? Nie wiem, może zobaczyć ile osób się ze mną nie zgodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. Słuchawki bezprzewodowe. Przez ponad 15 lat wydawało mi się normą że kabel od słuchawek wisi mi z głowy, wala się po nogach i biurku, przeszkadza i działa na nerwy. I jeszcze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
to ten sam układ co Lian Li o11 XL


@KlausSchwab2: jeden do jeden, z małym zastrzeżeniem: Lian Li nie ma wlotu powietrza na froncie a mi podoba się idea wiania w 5 kierunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i nie wiem czemu zamiast białego używają srebrnego: i w budach, i w AiO - przecież srebrny był "w modzie" gdzieś z 20 lat temu ( ͡°
  • Odpowiedz
W przyszłym miesiącu będę potrzebował kupić komputer stacjonarny, i szukam sklepów/serwisów/osób które złożą mi PC pod moje potrzeby, tj. odpowiednio dobiorą kartę, procesor itd. a następnie faktycznie złożą i wyślą (ewentualnie odbiór osobisty w okolicach Krakowa). Czy może lepiej po prostu wyszukać "polecane zestawy komputerowe" w Google, wrzucić wszystko w koszyk w jakimś xkomie (chyba, że jakąś inną firmę polecacie?), kazać im to zmontowac i wysłać do mnie? Co polecacie zrobić? Na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaahl75: jeżeli chcesz aby dobrali do @majk3l ma tu sklep i to robi, dostaniesz fakturę. na rzetelne dobranie czegoś pod swoje potrzeby w sklepie to nie licz, wcisną to na czym mają marże wysoką/zalega im.

polecane zestawy na ogół są ok (wtedy można sobie w sklepie samemu dobrać i tylko usługę złożenia brać), ale one są typowo do gier a Ty otagowałeś programowanie - jak chcesz na tym programować
  • Odpowiedz
Mam

Płyta główna GIGABYTE B660M DS3H AX
Dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB

Dawno nie robiłem takich rzeczy i kompletnie nie ogarniam, chciałbym dorzucić dysk 1TB ssd, czy jest tam miejsce aby wsadzić jeszcze jeden dysk ssd?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem. Szybkie pytanie. Jeżeli w komputerze jest zainstalowany jeden wiatrak podpięty pod złącze na płycie głównej (na zdjęciu) to czy mogę dodać jeszcze jeden wiatrak stosując jakieś rozgałęzienie/kabel? Ten PC to jakiś gotowiec HP z marketu (model TG01), płyta główna nazywa się HP Erica SSID 8643 i nie widzę tam innej możliwości podpięcia kolejnego wentylatora.

#komputery #komputer
Tymczas0wy - Czołem. Szybkie pytanie. Jeżeli w komputerze jest zainstalowany jeden wi...

źródło: Bez nazwy-1

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tymczas0wy: Nie nie, przy rozgałęźniku oba będą miały tę samą prędkość, napięcie napędzające wentyle i kontrolujące prędkość jest rozdzielane, tylko w jednym z dwóch wtyków na rozdzielaczu brakuje trzeciego pinu, ten służy do podawania obrotów, więc w systemie będziesz widzieć tylko jednego wentyla, a drugi powinien kręcić się tak samo jak pierwszy.

Co ciekawe to dopiero teraz się dowiedziałem patrząc na dokumentację innej płyty głównej żeby pomóc innemu mirkowi przy
supra107 - @Tymczas0wy: Nie nie, przy rozgałęźniku oba będą miały tę samą prędkość, n...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy: tak jak supra107 napisał, złącze potraktuje wszystkie wentylatory jako jeden: poda takie samo napięcie co (przy tym samym modelu wentylatora) przełoży się na identyczne obroty. Także sterować możesz ale wszystkie muszą w danej chwili pracować na identycznej prędkości.
  • Odpowiedz
czy przy upgradzie karty graficznej (gtx 960 -> rtx 2060) potrzebuje bawić sie w usuwanie starych sterowników, czy podpinam kartę i nvidia sobie już poradzi?

#komputer
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chrurupek: a co za różnica? to jest parę minut wykonujesz czystą instalacje i tyle. Myśle że jest potrzebna reinstalacja, nie bez przyczyny ściągając sterowniki wybierasz konkretny model karty graficznej
  • Odpowiedz
#komputer
Hejka! Możecie ocenić zestaw który sobie składam? Oszczędzam pieniądze żeby złożyć sobie w końcu jakiś porządny komputer, znajomi polecali mi kupić na morele, ale nie mają tam opcji odbioru w salonie a nie chcę ryzykować popsucia przez kuriera. Zdecydowałem na złożenie komputera na x-komie. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie uwagi jakie macie.
koral11 - #komputer 
Hejka! Możecie ocenić zestaw który sobie składam? Oszczędzam pie...

źródło: Zrzut ekranu (19)

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@yupitr: na stronie są trzy opcje
montaż za 169zł, który zawiera
-zmontujemy twój komputer;
-przeprowadzimy test obciążeniowy;
-dopasujemy taktowanie pamięci RAM do możliwości procesora.
montaż rozszerzony
  • Odpowiedz
#komputer Jaki procesor maksymalnie można dołożyć do RTX 3070 aby nie było bootlenecku? Obecnie posiadam Ryzena 3600 i zastanawiam się nad jego zmianą i nie wiem czy nie przejść na podstawkę AM5.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obecnie mam monitor 1080p 24". Jest on na ramieniu, tak że od oczu do monitora mam ok. 80 cm. Czy przy takiej odległości monitor 1440p 27" byłby ok? Bardzo chciałbym uniknąć skalowania czcionki, bo mam z tym złe doświadczenia - często bugowały mi się aplikacje okienkowe.

#pcmasterrace #komputer #komputery #monitor #monitory #pytaniedoeksperta #gry #programowanie #sprzet
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mam w kompie jedno wejscie na dysk m2 i aktualnie 500gb i chcialbym znienic na większy dysk powiedzmy 2tb jak najszybciej zgrać wszystko z tego starego dysku na nowy? Jakaś przejściówka
#komputer #pcmasterrace
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dziwny problem.
Mam dwa dyski.
System win10 na ssd i drugi HDD na ktorym mam dane i stary system.

Jak mam włożone oba dyski to komputer startuje i mogę wybrać system który chce uruchomić.

Ale
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam
Kiedyś wpadł w moje ręcę https://www.x-kom.pl/p/506004-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-8gb-256-gtx1660ti.html
Chcę zmienić dysk na większy.
Po rozkręceniu nie widzę dysku HDD. Umknęło mi, że w tym lapku jest dysk wewnętrzny typu - SSD M.2 PCIe.
Chyba widzę miejsce na montaż dysku HDD po lewej stronie w narożniku dolnym.
Czy dobrze mi sie zdaje? Jeśli tak, co muszę kupić, aby taki dysk podłączyć?
BrrHmm - Witam
Kiedyś wpadł w moje ręcę https://www.x-kom.pl/p/506004-notebook-laptop...

źródło: IMG_20230623_171451

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy coś takiego może być również? Zostało wypięte ze starego lapka. Nie spalę go? oO


@BrrHmm: O chłopie jak masz takie pomysły to ciężko widzę wymianę dysku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#komputer siemano, szukam laptopa do gier, w sumie tylko do cs, a ze średnio siedze w temacie to pomyślałem o Laptop MSI Katana GF66 11UE-805PL 15,6 " Intel Core i7 16 GB https://allegro.pl/oferta/laptop-msi-katana-intel-i7-16gb-ssd-1tb-rtx3060-13619090743?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=38732aa8-8280-2842-a946-63edb6b4e52f. Czy to odpowiednia cena za niego czy wygórowana ?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skajbol: cena może i nie najgorsza, ale czy model dobry to już bardziej wątpliwe. Na aukcji tego nie ma podanego, ale poczytaj o tgp ten ma tylko 85W , gdy legion 5 ma 130W
  • Odpowiedz
Hej, zakupiłem dzisiaj monitor LG UltraWide 34WP75C. Po podłączeniu do laptopa nie działa mi odświeżanie ekranu w większej ilości HZ niż 50. Czy możliwe jest że mój komputer nie jest w stanie wygenerować takiej częstotliwości lub wiecie jak to moge zmienic? Specyfikacja kompa poniżej:
#pc #pcmasterrace #komputery #komputer #porady #technologia
tgcis - Hej, zakupiłem dzisiaj monitor LG UltraWide 34WP75C. Po podłączeniu do laptop...

źródło: 355353993_3421249304858336_4522868360683850756_n

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wymieniłem internet z 300mb na 1000 światłowodowy w upc, w związku z czym dostałem nowy router. Problem w tym, ze nie mogę połączyć się na laptopie z wifi. Nie znajduje w ogóle sieci, na telefonie działa normalnie. Ktoś wie w czym może tkwić problem? Próbowałem już aktualizacji sterownikó, resetowania routera i nadal nic

#komputer #laptop #pc #upc #internet
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mawmawy Zakładam, że laptop trochę starszy.
Zmień kanały/szerokość kanału(nie skrajne, najlepiej spróbuj na jakimś środkowym)
Włączyłeś sieć 2.4GHz?
  • Odpowiedz
Mam problem z komputerem, kupiłem nowy komputer. Wszystko działało pięknie. Podłączyłem dysk z systemem z starego komputera żeby zobaczyć czy zadziała, działało ale po ponownym uruchomieniu komputer się włącza ale nie daje obrazu i nie klawiatura nie reaguje. Ma ktoś pomysł co zrobić

Ps BIOS już resetowałem


  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach