Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #komputer #informatyka
Dzięki poradom i pomocy wykopków udało mi się złożyć dwa komputery do gier.
Pierwszy komp działa idealnie. Forza Horizon 4 na ULTRA ustawieniach grafiki działa perfekcyjnie.

Mam problem z drugim. Wylicytowałem MSI Radeon RX 580 GAMING X 8GB GDDR5. Najpierw system jej nie czytał. Odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowałem od nowa. Ale zainstalowały się sterowniki do RX 570 (!), sprzedający pisze mi, że to RX 580, ale ma BIOS RX 570 zmieniony w serwisie (Dlaczego tak zrobił? Po co?).
I problem jest taki, że odpalam na nim tę samą Forzę i po włączeniu komunikat sugeruje mi, że mogę zmienić ustawienia grafiki na "WYSOKIE", więc wybieram "WYSOKIE" i gra totalnie muli, nie da się grać. Zmieniam na "ŚREDNIE", i jest w porządku, gra jest płynna.
Czy to problem z GPU? Czy to coś innego?

1.
Nowe:
Procesor: AMD Ryzen 5 3600 WOF - 340 zł
Chłodzenie procesora: Endorfy Fera 5 - 135 zł
Płyta główna: Gigabyte B550M DS3H AM4 - 360 zł
Dysk: Kioxia 1TB M.2 PCIe NVMe Exceria G2 - 200 zł
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 2x8GB DDR4 3600MHz - 220 zł
Zasilanie: be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze - 250 zł
i używana:
Karta graficzna: Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition, 8GB GDDR5 (256 Bit) - 365 zł

2.
Nowe:
Procesor: AMD Ryzen 5 3600 WOF
Chłodzenie procesora: Ryzen 5 3600 Wraith Stealth
Płyta główna: ASRock B550M-HDV
Dysk: Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 980
i używane:
RAM: CRUCIAL BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz
Zasilanie: SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus
Karta graficzna: MSI Radeon RX 580 GAMING X 8GB GDDR5
  • 7
  • Odpowiedz
@madridista1400: karta po koparce to nawet lepsza bo pracowała w stałej pewnie nie za wysokiej temperaturze. Trzeba by znaleźć orginalny bios na samsungach pamięciach i wgrać. 5 min roboty.
  • Odpowiedz
@madridista1400: @cybulion @gomjeden @nandrolone @plaisant @testaccount9432

Piszę po dłuższym czasie, tak gwoli ścisłości i wyjaśnien. Spędziłem nad tą kartą 4 popołudnia.
Przeczytałem kilkanaście podobnych tematów na różnych forach.
Najpierw próbowałem wgrywać różne BIOSY z Techpowerup pogramem AMDVBFlash, ale nie wiem dlaczego żadnego nie udawało się wgrać.
Zaktualizowałem BIOS w płycie głownej ASRock. Zmieniałem w BIOSie płyty rodzaj połączenia z "Auto" na PCIe 3.0 i 4.0 i jeszcze ze
  • Odpowiedz